Nieziemia - wystawa studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej

0

Autor: Redakcja Fotopolis

30 Lipiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Lęk, tęsknota, melancholia i ciekawość. „Nieziemia” to wystawa prezentująca niezależne, autorskie cykle fotografów łódzkiej Filmówki.

„Czy fotografia może reprezentować niewyrażone stany, nieistniejących ludzi, niezbadane miejsca i nieznane rytuały?” - pytają organizatorzy wystawy. Zazwyczaj odnosi się do tego, co poznane, choćby poprzez gest spojrzenia. W przypadku „Nieziemi” jest nieco inaczej.

To, co jest spoiwem niezależnych, autorskich cykli to lęk, tęsknota i melancholia, ale również ciekawość. Jednocześnie większość zdjęć odnosi się do przyszłości, są jej artefaktami, a może magicznymi rytuałami mającymi na celu odpędzenie tego, co nieuniknione. I właśnie to chce pokazać zbiorowa ekspozycja studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej.

fot. Julia Masłosz

Na wystawie zobaczymy prace autorstwa: Jagi Bjeńkovej, Piotra Chrobaka, Małgorzaty Fatalskiej, Anny Gadomskiej, Justyny Kozery, Doroty Kozieradzkiej, Julii Masłosz, Moniki Sałygi, Róży Smółki i Idy Strzelczyk.

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 8 sierpnia 2020 roku o godz. 19.00 w Galerii OFF, przy ul. Piotrkowskiej 138/140. Zdjęcia będzie można oglądać do 23 sierpnia.

Wystawa towarzyszy tegorocznemu Fotofestiwalowi.

Więcej informacji znajdziecie na stronie facebookowej wydarzenia.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Kasia Trojak i Natalia Poniatowska znalazły się w gronie finalistek konkursu organizowanego przez prestiżowy magazyn British Journal of Photography. Jego celem jest promocja kobiet pracujących w...
42
0
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystartowało z serią plenerowych wystaw, które pozwolą nam spojrzeć na rzeczywistość ostatnich kilku miesięcy okiem...
17
1
Najlepsze zdjęcia  konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.
18
0