Nieziemia - wystawa studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej

0

Autor: Redakcja Fotopolis

30 Lipiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Lęk, tęsknota, melancholia i ciekawość. „Nieziemia” to wystawa prezentująca niezależne, autorskie cykle fotografów łódzkiej Filmówki.

„Czy fotografia może reprezentować niewyrażone stany, nieistniejących ludzi, niezbadane miejsca i nieznane rytuały?” - pytają organizatorzy wystawy. Zazwyczaj odnosi się do tego, co poznane, choćby poprzez gest spojrzenia. W przypadku „Nieziemi” jest nieco inaczej.

To, co jest spoiwem niezależnych, autorskich cykli to lęk, tęsknota i melancholia, ale również ciekawość. Jednocześnie większość zdjęć odnosi się do przyszłości, są jej artefaktami, a może magicznymi rytuałami mającymi na celu odpędzenie tego, co nieuniknione. I właśnie to chce pokazać zbiorowa ekspozycja studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej.

fot. Julia Masłosz

Na wystawie zobaczymy prace autorstwa: Jagi Bjeńkovej, Piotra Chrobaka, Małgorzaty Fatalskiej, Anny Gadomskiej, Justyny Kozery, Doroty Kozieradzkiej, Julii Masłosz, Moniki Sałygi, Róży Smółki i Idy Strzelczyk.

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 8 sierpnia 2020 roku o godz. 19.00 w Galerii OFF, przy ul. Piotrkowskiej 138/140. Zdjęcia będzie można oglądać do 23 sierpnia.

Wystawa towarzyszy tegorocznemu Fotofestiwalowi.

Więcej informacji znajdziecie na stronie facebookowej wydarzenia.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Fofofestiwal 2020 startuje już dziś. Zobacz, co będzie się działo w weekend otwarcia
Fofofestiwal 2020 startuje już dziś. Zobacz, co będzie się działo w weekend otwarcia
Przesunięta ze względu na pandemię tegoroczna edycja Fotofestiwalu wreszcie otwiera swoje podwoje. Od dzisiaj można oglądać wystawy główne, ale weekend otwarcia będzie...
10
0
Irix zaprasza na sierpniowe warsztaty astrofotografii w Bieszczadach
Irix zaprasza na sierpniowe warsztaty astrofotografii w Bieszczadach
Bieszczady to jedno z najlepszych miejsc w Polsce do fotografowania i obserwowania nocnego nieba. Już 16 sierpnia zainteresowani będą mieli okazję poznać tam tajniki...
18
0
Jak przestałem się martwić i pokochałem wirusa - pokaż swojego zina lub książkę na TIFF Festival 2020
Jak przestałem się martwić i pokochałem wirusa - pokaż swojego zina lub książkę na TIFF Festival...
Organizatorzy TIFF Festiwal zapraszają wszystkich, którzy w czasie pandemii realizowali projekty fotograficzne w formie zinów i książek fotograficznych do pokazania...
1
0