Fujifilm partnerem Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej. Średni format dla każdego słuchacza

0

Autor: Redakcja Fotopolis

11 Październik 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Producent poinformował o zawiązaniu współpracy z WSFiGP. Wszyscy słuchacze będą mogli od teraz bezpłatnie korzystać z aparatów Fujifilm X oraz GFX.

Japoński producent sprzętu fotograficznego Fujifilm został partnerem Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej. Współpraca zaplanowana jest na rok szkolny 2019-2020, który rozpoczyna się jutro, 12 października. Studenci studiów licencjackich, podyplomowych, studium fotografii, a także uczestnicy kursów wprowadzających do zagadnienia fotografii będą mogli bezpłatnie korzystać z aparatów serii Fujifilm X oraz GFX.

- To wspólna korzyść - mówi jeden z wykładowców szkoły Michał Radwański. - My gwarantujemy, że uczniowie będą się szkolić na zajęciach czy podczas plenerów, korzystając z zaawansowanego sprzętu, a Fujifilm może ze swoimi aparatami dotrzeć do osób, które nie wybrały jeszcze sprzętu dla siebie.

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej została założona przez dr hab. Mariana Schmidta, który żył w latach 1945-2018. Schmidt był doktorem matematyki, jednak większość swojego życia zawodowego poświęcił na wykładanie w Łódzkiej Szkole Filmowej oraz na ASP w Poznaniu. Wykładowcami WSFoto są m.in. dr had. Witold Krassowski (wykłada na ASP, był jurorem w konkursie World Press Photo, był związany z tytułami “Der Spiegel”, “The Observer”, “The Independent”, “New Yorker”, “National Geographic” i “Gazetą Wyborczą”), Diana Lelonek (laureatka wielu konkursów, m.in. Paszportów Polityki 2019) czy Agnieszka Rayss (założycielka Sputnik Photos, laureatka m.in. Pictures of The Year).

Więcej informacji o szkole znajdziecie pod adresem wsfoto.art.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Rusza kolejna edycja prestiżowego, organizowanego co dwa lata konkursu Nikon Photo Contest (2020-2021). Tematy przewodnie nadchodzącej edycji to łączność i...
0
1
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
31 października, w dniu urodzin fotografa, Fundacja Helmuta Newtona otworzy największą jak do tej pory plenerową wystawę, prezentującą przegląd jego...
3
0
Dni otwarte dla uczestników Klubu Sony przełożone
Dni otwarte dla uczestników Klubu Sony przełożone
W związku z sytuacją epidemiczną Sony Centre informuje o przełożeniu planowanych na ostatni tydzień października dniach otwartych.
27
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)