Fujifilm potwierdza – X-Pro3 w drodze!

12
Maciej Zieliński
23 Wrzesień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Podczas odbywającej się w Tokio imprezy Fujifilm X Summit, przedstawiciele firmy oficjalnie zapowiedzieli wejście na rynek następcy modelu X-Pro2. Czego możemy się spodziewać?

X-Pro to popularna i lubiana seria zaawansowanych bezlusterkowców z matrycą APS-C i wymienną optyką. Wzorowana na klasycznych dalmierzach bryła, z lekko tylko zaakcentowanym gripem i wizjerem przesuniętym do krawędzi, przypadła do gustu zwłaszcza fanom fotografii ulicznej. Jakie zmiany przyniesie nowa generacja aparatu? Inżynierowie zdradzili już nieco szczegółów.

TYTANOWY PANCERZ

Sam korpus ma być jeszcze wytrzymalszy. W konstrukcji wykonano elementy tytanowe, które mają się wyróżniać 10-krotnie większą odpornością. Podczas livestreem uczestnicy konwencji mogli zobaczyć proces obróbki górnej ścianki. Tytan jest niezwykle wytrzymały, ale jednocześnie „trudny” w procesie produkcji, dlatego też większość producentów wykorzystuje lekkie stopy magnezu i aluminium, ewentualnie walcowaną stal. Aparat zadebiutuje w trzech wersjach kolorystycznych: classic black, DURA black oraz DURA silver

 

 

JAŚNIEJSZY WIZJER

Przeprojektowano również hybrydowa wizjer - znak rozpoznawczy tej serii. Optyczny ma być większy i obciążony ma być mniejszą dystorsją, cyfrowy, oparty na zupełnie nowym panelu EVF, ma oferować większą rozdzielczość i kontrast oraz lepsze odświeżanie.

INNOWACYJNY EKRAN

Kolejna ważna zmiana będzie dotyczyła tylnego ekranu. Zamykany do wewnątrz, ma zmuszać do korzystania przede wszystkim z wizjera a więc fotografowania w bardziej tradycyjny sposób. Na zewnętrznej klapce znajdzie się jednak niewielki wyświetlacz pomocniczy, na którym wyświetlimy podstawowe parametry a także np. aktualnie używany rodzaj symulacji filmu Fujifilm (pojawi się też nowy profil o nazwie Classic Negative).

 

DOSTĘPNOŚĆ

Swoją oficjalną premierę aparat ma mieć już 23 października. Więcej o aparacie, jak również opinię ambasadorów Fujifilm (w tym Tomasza Lazara) dowiecie się z poniższego.

 

Redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i miesięcznika Digital Camera Polska – wielki fan fotografii natychmiastowej, dokumentalnej i podróżniczego street-photo. Lubi małe dyskretne aparaty, kolekcjonuje albumy i książki fotograficzne.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
5
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły