Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Ruszyła 13. edycja Sony World Photography Awards, a wraz z nią mamy kilka nowości

0

Autor: Michał Chrzanowski

5 Czerwiec 2019
Artykuł na: 49-60 minut

Nowa kategoria w sekcji profesjonalnej, która podkreśli znaczenie ochrony środowiska oraz zupełnie odmieniona formuła konkursu młodzieżowego - to główne zmiany 13. edycja Sony World Photography Awards, która czeka już na Twoje zgłoszenia.

Sony World Photography Awards co roku umacnia swoją pozycję największego konkursu fotograficznego na świecie, prezentując bogatą, przekrojowa galerię zdjęć z całego świata. Popularność konkursu nie dziwi - oprócz szeroko zakrojonej promocji, laureaci mogą liczyć na atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu fotograficznego Sony i nagród pieniężnych - na osobę, która zdobędzie tytuł Fotografa Roku czeka aż 25 tys. dolarów.

Tylko do ubiegłorocznej edycji napłynęło ponad 326 tys. zgłoszeń, nadesłanych przez fotografów ze 195 krajów świata. Jeśli więc chcesz wziąć udział w tym prestiżowym konkursie i może zaistnieć na arenie międzynarodowej, to mamy dobre wieści. Właśnie wystartowała 13. odsłona Sony World Photography Awards, a wraz z nią organizatorzy przygotowali kilka ważnych nowości.

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

fot. Federico Borella, „Five Degrees“, Fotograf Roku Sony World Photography Awards 2019

Nowa kategoria profesjonalna i nowa formuła konkursu młodzieżowego

Celem sekcji profesjonalnej SWPA jest nagradzanie autorów fotografii artystycznych i prasowych, którzy znajdują nowe, pionierskie zastosowania tego medium. W konkursie tym oceniane są cykle zdjęć. Można je zgłaszać w 10 kategoriach - między innymi w nowej kategorii Środowisko adresowanej do fotografów, którzy pokazują zagrożone środowisko naturalne współczesnego świata. Poza tym tegoroczny konkurs młodzieżowy, przeznaczony dla fotografów w wieku od 12 do 19 lat, odbędzie się w zupełnie nowej formule.

- Co miesiąc, od czerwca do grudnia 2019 r., uczestnicy będą mogli nadesłać do 3 zdjęć dotyczących zadanego tematu. W każdym miesiącu jurorzy wybiorą jedną zwycięską i jedną wyróżnioną fotografię, a autorzy siedmiu zwycięskich zdjęć będą rywalizować o tytuł Fotografa Roku w konkursie młodzieżowym. Wprowadzenie miesięcznej formuły pomoże młodym talentom w promowaniu swoich prac. Uczestnicy będą mogli korzystać z doświadczenia specjalistów z branży, którzy podpowiedzą, jak zmierzyć się z tematem każdego miesiąca - zaznaczają organizatorzy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (119)

Finaliści sekcji profesjonalnej

Oprócz konkursów profesjonalnego i młodzieżowego odbędą się także konkurs otwarty, w którym nagradzane są pojedyncze zdjęcia wybrane z dziesięciu kategorii, oraz konkurs studencki dla studentów kierunków związanych z fotografią. W ramach programu National Awards wyróżnienia otrzymują natomiast utalentowani lokalni fotografowie z ponad 60 krajów.

Terminy nadsyłania zgłoszeń

  • Konkurs młodzieżowy: ostatni dzień miesiąca, od czerwca do grudnia 2019 r.
  • Konkurs studencki: 29 listopada 2019 roku
  • Konkurs otwarty / program National Awards: 7 stycznia 2020 roku
  • Konkurs profesjonalny: 11 stycznia 2020 roku