Warsztaty z budowania fotoreportażu i projektów długoterminowych z Espenem Rasmussenem. Zgłoszenia do 20 kwietnia

Warsztaty z budowania fotoreportażu i projektów długoterminowych z Espenem Rasmussenem. Zgłoszenia do 20 kwietnia

17-18 maja 2019 roku w Warszawie odbędą się warsztaty z przewodniczącym jury tegorocznej edycji Grand Press Photo, laureatem Grand Press Photo Espenem Rasmussenem.

Espen Rasmussen, fotoreporter reprezentowany przez Panos Pictures, fotoedytor magazynu „VG Helg”, trzykrotny laureat World Press Photo poprowadzi w maju w Warszawie dwudniowe warsztaty dla zawodowych fotoreporterów na temat fotoreportażu i projektu długoterminowego.

Uczestnicy będą mieli okazję pogłębić wiedzę o tym, jak budować i rozwijać swoje projekty fotograficzne. Poznają zasady i etapy edycji zdjęć do reportaży i projektów długoterminowych. Pod edytorskim okiem Rasmussena będą pracować nad swoimi pracami.

Program warsztatów:

  • Prezentacja przez Espena Rasmussena własnych projektów długoterminowych i reportaży
  • Każdy z uczestników prezentuje własny reportaż/projekt, który następnie jest omawiany na forum grupy
  • Prezentacja przez Espena Rasmussena zasad pracy i budowania projektów fotograficznych - od etapu ogólnej idei, poprzez przygotowania do realizacji projektu, do edycji całości
  • Spojrzenie na projekty fotograficzne z punktu widzenia edytora zdjęć, prezentacja przez Espena Rasmussena przykładów z jego pracy jako fotoedytora „VG Helg”
  • Wskazówki i porady: jak najlepiej sprzedać/prezentować swoje zdjęcia

Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim. Każdy uczestnik musi przynieść na warsztaty projekt lub reportaż (ukończony bądź nie), nad którym będzie pracował podczas tych dwóch dni.

Kiedy i gdzie?

Warsztaty odbędą się w dniach 17-18 maja 2019, w godzinach 10:00-17:00 w hotelu Sixty Six, przy ul. Nowy Świat 66 w Warszawie.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 150 euro. Zgłoszenia do 20 kwietnia można nadsyłać na adres warsztaty@press.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Espen Rasmussen

Espen Rasmussen ma 43 lata, od 10 lat pracuje jako fotoedytor weekendowego magazynu „VG Helg” największej norweskiej gazety „VG”. Jednocześnie realizuje własne projekty fotograficzne. Jest reprezentowany przez agencję Panos Pictures.

Zdobył wiele laurów na największych konkursach fotograficznych - m.in. trzy nagrody w World Press Photo, kilka w Pictures of the Year international (POYi) oraz 44 nagrody w konkursie Norwegian Picture of the Year. Wykłada fotografię, m.in. w Oslo University College, często prezentuje swoje prace na festiwalach fotograficznych. Publikował w takich magazynach jak „Time”, „Newsweek”, „National Geographic”, „Der Spiegel”, „The Economist” czy gazetach „The Guardian”, „The Sunday Telegraph”, „The New York Times”.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem grandpressphoto.pl.

(fot. okładkowa: Espen Rasmussen, z projektu "White Rage", 3. nagroda w kategorii Contemporary Issues w konkursie World Press Photo 2018)

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12