Warsztaty z budowania fotoreportażu i projektów długoterminowych z Espenem Rasmussenem. Zgłoszenia do 20 kwietnia

0
Redakcja Fotopolis
16 Kwiecień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

17-18 maja 2019 roku w Warszawie odbędą się warsztaty z przewodniczącym jury tegorocznej edycji Grand Press Photo, laureatem Grand Press Photo Espenem Rasmussenem.

Espen Rasmussen, fotoreporter reprezentowany przez Panos Pictures, fotoedytor magazynu „VG Helg”, trzykrotny laureat World Press Photo poprowadzi w maju w Warszawie dwudniowe warsztaty dla zawodowych fotoreporterów na temat fotoreportażu i projektu długoterminowego.

Uczestnicy będą mieli okazję pogłębić wiedzę o tym, jak budować i rozwijać swoje projekty fotograficzne. Poznają zasady i etapy edycji zdjęć do reportaży i projektów długoterminowych. Pod edytorskim okiem Rasmussena będą pracować nad swoimi pracami.

Program warsztatów:

  • Prezentacja przez Espena Rasmussena własnych projektów długoterminowych i reportaży
  • Każdy z uczestników prezentuje własny reportaż/projekt, który następnie jest omawiany na forum grupy
  • Prezentacja przez Espena Rasmussena zasad pracy i budowania projektów fotograficznych - od etapu ogólnej idei, poprzez przygotowania do realizacji projektu, do edycji całości
  • Spojrzenie na projekty fotograficzne z punktu widzenia edytora zdjęć, prezentacja przez Espena Rasmussena przykładów z jego pracy jako fotoedytora „VG Helg”
  • Wskazówki i porady: jak najlepiej sprzedać/prezentować swoje zdjęcia

Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim. Każdy uczestnik musi przynieść na warsztaty projekt lub reportaż (ukończony bądź nie), nad którym będzie pracował podczas tych dwóch dni.

Kiedy i gdzie?

Warsztaty odbędą się w dniach 17-18 maja 2019, w godzinach 10:00-17:00 w hotelu Sixty Six, przy ul. Nowy Świat 66 w Warszawie.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 150 euro. Zgłoszenia do 20 kwietnia można nadsyłać na adres warsztaty@press.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Espen Rasmussen

Espen Rasmussen ma 43 lata, od 10 lat pracuje jako fotoedytor weekendowego magazynu „VG Helg” największej norweskiej gazety „VG”. Jednocześnie realizuje własne projekty fotograficzne. Jest reprezentowany przez agencję Panos Pictures.

Zdobył wiele laurów na największych konkursach fotograficznych - m.in. trzy nagrody w World Press Photo, kilka w Pictures of the Year international (POYi) oraz 44 nagrody w konkursie Norwegian Picture of the Year. Wykłada fotografię, m.in. w Oslo University College, często prezentuje swoje prace na festiwalach fotograficznych. Publikował w takich magazynach jak „Time”, „Newsweek”, „National Geographic”, „Der Spiegel”, „The Economist” czy gazetach „The Guardian”, „The Sunday Telegraph”, „The New York Times”.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem grandpressphoto.pl.

(fot. okładkowa: Espen Rasmussen, z projektu "White Rage", 3. nagroda w kategorii Contemporary Issues w konkursie World Press Photo 2018)

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Nadciąga Foto Art Festival 2019 - dziesiątki wystaw, warsztatów i spotkań z wybitnymi twórcami
Nadciąga Foto Art Festival 2019 - dziesiątki wystaw, warsztatów i spotkań z wybitnymi twórcami
Odbywający się z Bielsku-Białej Foto Art Festival z roku na rok staje się coraz ciekawszą pozycją na polskiej mapie wydarzeń fotograficznych. Najbliższa edycja rusza...
22
0
Startują 2. Dni Fotografii Alternatywnej. Gratka dla miłośników technik archaicznych
Startują 2. Dni Fotografii Alternatywnej. Gratka dla miłośników technik archaicznych
Druga edycja Dni Fotografii Alternatywnej będzie atrakcją dla wszystkich tworzących w technikach archaicznych i alternatywnych. Na otwierającej wystawie “Wokół...
10
0
“Album dedykuję tym, którzy zmęczeni są podziałem Polski na dwa kontrastujące kolory”. Zuza Krajewska autorką nowej Kolekcji Wrzesińskiej
“Album dedykuję tym, którzy zmęczeni są podziałem Polski na dwa kontrastujące kolory”. Zuza...
Projekt Kolekcja Wrzesińska już od niemal dekady przyciąga najważniejsze postacie polskiej fotografii. Tym razem za sterami projektu stanęła znana fotografka mody Zuza...
10
1
Powiązane artykuły