Kwietniowe warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem - specjalna oferta Last Minute

Kwietniowe warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem - specjalna oferta Last Minute

Marcin Dobas, Olympus Polska oraz National Geographic zapraszają pod koniec kwietnia nad Biebrzę, na wyjątkowe warsztaty fotografii podróżniczej. Teraz taniej o 300 zł.

“Fotografia podróżnicza jest specyficzną dziedziną, która łączy w sobie zarówno fotografie: portretową, krajobrazową jak i przyrodniczą. Dlatego też tematyka warsztatów wybiega daleko poza tematy ściśle związane z samym podróżowaniem i robieniem zdjęć na wyjeździe. Przez cztery dni w postaci wykładów i krótkich ćwiczeń praktycznych będziemy poruszać szerokie spektrum tematów.” - zapowiadają organizatorzy

W odróżnieniu od wypraw fotograficznych, które nastawione są na zdobywanie umiejętności praktycznych i pracę z aparatem w terenie, celem warsztatów jest przekazanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej dotyczącej wielu aspektów szeroko pojętej fotografii podróżniczej.

fot. Marcin Dobas

W programie między innymi:

  • kwestie praktyczne: co zabrać, jakie akcesoria przydatne są fotografowi w podróży, jak przygotować się do wyjazdu na którym chcemy robić zdjęcia (wyszukiwanie tematów, miejsc)
  • kwestie dotyczące trudności jakie niesie ze sobą fotografowanie: odmiennych kultur, ludzi, dzikich zwierząt
  • na co zwrócić uwagę: przed wyjazdem, w jego trakcie jak i po powrocie tak aby uzyskać jak najlepsze efekty pracy
  • zagadnienia dotyczące stosowania filtrów fotograficznych na wyjeździe
  • wykłady i ćwiczenia praktyczne dotyczące pracy z lampą błyskową w terenie
  • praca fotografa po powrocie z wyjazdu: back up, przygotowanie stanowiska pracy, kalibracja monitora, post-processing, wydruk

Zajęcia składać się będą z części teoretycznej i praktycznej, kiedy to w terenie, pod okiem prowadzącego będzie można przetestować wcześniej zdobytą wiedzę. Do współpracy zaprosiliśmy specjalistów w poszczególnych dziedzinach oraz firmy, które udostępnią uczestnikom warsztatów: sprzęt fotograficzny do testów, stanowiska komputerowe wyposażone w profesjonalne monitory fotograficzne i tablety graficzne na których będziecie mogli szkolić swój warsztat.

Marcin Dobas

Warsztaty poprowadzi Marcin Dobas - Fotograf National Geographic Polska specjalizuje się głównie w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Jest Ambasadorem OLYMPUS oraz członkiem międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries. Ukończył studia na wydziale geologii Uniwersytetu Warszawskiego i pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek.

Marcin spędził wiele czasu w takich miejscach jak Svalbard, Nowa Zelandia, Norwegia, Tajlandia, Nepal, Malezja, Szwecja, Finlandia, Maroko, Egipt, czy Wielka Brytania koncentrując się na fotografowaniu dzikiej przyrody i krajobrazów tych miejsc. Od lat podróżuje z aparatem docierając do najdalszych zakątków Ziemi. Zdjęcia i relacje z jego podróży publikowane były w wielu krajach: w magazynach, przewodnikach i albumach.

Specjalna oferta Last Minute

Tylko teraz możecie skorzystać z wyjątkowej oferty Last Minute. Wpisując w trakcie składania zamówienie hasło “OLYMPUS” otrzymasz rabat i zamiast regularnej ceny 1299 zł zapłacicie tylko 999 zł.

Kiedy i gdzie?

Warsztaty odbędą się w dniach 26-29 kwietnia 2019 roku (piątek-poniedziałek) w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym Bartlowizna, przy ul. Nadbiebrzańskiej 32 w Goniądzu.

Zapisy i szczegółowe informacje znajdziecie pod adresem wyprawyfoto.com.pl.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
1
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4