Kwietniowe warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem - specjalna oferta Last Minute

0

Autor: Redakcja Fotopolis

11 Kwiecień 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Marcin Dobas, Olympus Polska oraz National Geographic zapraszają pod koniec kwietnia nad Biebrzę, na wyjątkowe warsztaty fotografii podróżniczej. Teraz taniej o 300 zł.

“Fotografia podróżnicza jest specyficzną dziedziną, która łączy w sobie zarówno fotografie: portretową, krajobrazową jak i przyrodniczą. Dlatego też tematyka warsztatów wybiega daleko poza tematy ściśle związane z samym podróżowaniem i robieniem zdjęć na wyjeździe. Przez cztery dni w postaci wykładów i krótkich ćwiczeń praktycznych będziemy poruszać szerokie spektrum tematów.” - zapowiadają organizatorzy

W odróżnieniu od wypraw fotograficznych, które nastawione są na zdobywanie umiejętności praktycznych i pracę z aparatem w terenie, celem warsztatów jest przekazanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej dotyczącej wielu aspektów szeroko pojętej fotografii podróżniczej.

fot. Marcin Dobas

W programie między innymi:

  • kwestie praktyczne: co zabrać, jakie akcesoria przydatne są fotografowi w podróży, jak przygotować się do wyjazdu na którym chcemy robić zdjęcia (wyszukiwanie tematów, miejsc)
  • kwestie dotyczące trudności jakie niesie ze sobą fotografowanie: odmiennych kultur, ludzi, dzikich zwierząt
  • na co zwrócić uwagę: przed wyjazdem, w jego trakcie jak i po powrocie tak aby uzyskać jak najlepsze efekty pracy
  • zagadnienia dotyczące stosowania filtrów fotograficznych na wyjeździe
  • wykłady i ćwiczenia praktyczne dotyczące pracy z lampą błyskową w terenie
  • praca fotografa po powrocie z wyjazdu: back up, przygotowanie stanowiska pracy, kalibracja monitora, post-processing, wydruk

Zajęcia składać się będą z części teoretycznej i praktycznej, kiedy to w terenie, pod okiem prowadzącego będzie można przetestować wcześniej zdobytą wiedzę. Do współpracy zaprosiliśmy specjalistów w poszczególnych dziedzinach oraz firmy, które udostępnią uczestnikom warsztatów: sprzęt fotograficzny do testów, stanowiska komputerowe wyposażone w profesjonalne monitory fotograficzne i tablety graficzne na których będziecie mogli szkolić swój warsztat.

Marcin Dobas

Warsztaty poprowadzi Marcin Dobas - Fotograf National Geographic Polska specjalizuje się głównie w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Jest Ambasadorem OLYMPUS oraz członkiem międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries. Ukończył studia na wydziale geologii Uniwersytetu Warszawskiego i pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek.

Marcin spędził wiele czasu w takich miejscach jak Svalbard, Nowa Zelandia, Norwegia, Tajlandia, Nepal, Malezja, Szwecja, Finlandia, Maroko, Egipt, czy Wielka Brytania koncentrując się na fotografowaniu dzikiej przyrody i krajobrazów tych miejsc. Od lat podróżuje z aparatem docierając do najdalszych zakątków Ziemi. Zdjęcia i relacje z jego podróży publikowane były w wielu krajach: w magazynach, przewodnikach i albumach.

Specjalna oferta Last Minute

Tylko teraz możecie skorzystać z wyjątkowej oferty Last Minute. Wpisując w trakcie składania zamówienie hasło “OLYMPUS” otrzymasz rabat i zamiast regularnej ceny 1299 zł zapłacicie tylko 999 zł.

Kiedy i gdzie?

Warsztaty odbędą się w dniach 26-29 kwietnia 2019 roku (piątek-poniedziałek) w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym Bartlowizna, przy ul. Nadbiebrzańskiej 32 w Goniądzu.

Zapisy i szczegółowe informacje znajdziecie pod adresem wyprawyfoto.com.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Sony Centre rozpoczyna Dni Otwarte dla Uczestników Klubu Sony, którzy chcieliby lepiej poznać możliwości swojego aparatu.
1
0
Konkurs im. Krzysztofa Millera 2020 - nabór zgłoszeń jeszcze tylko do środy
Konkurs im. Krzysztofa Millera 2020 - nabór zgłoszeń jeszcze tylko do środy
Gazeta Wyborcza rozpoczyna 3. edycję Konkursu im. Krzysztofa Millera, nagradzającego najlepsze zdjęcia reportażowe ostatniego roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 21...
41
1
Rusza wystawa Helmuta Newtona w Toruniu. To ponad 200 zdjęć mistrza
Rusza wystawa Helmuta Newtona w Toruniu. To ponad 200 zdjęć mistrza
Podczas 28. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE w Toruniu zorganizowana zostanie wystawa zdjęć "Helmut Newton: Lubię silne kobiety". Oprócz wystawy będą też spotkania i...
840
0
Powiązane artykuły