Yulii Krivich „Zuchwałość i młodość“ oraz Michał Iwanowski „Go home, Polish“ - podwójna wystawa w ramach Warsaw Gallery Weekend

Autor: Redakcja Fotopolis

12 Wrzesień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

„Zuchwałość i młodość” Yulii Krivich oraz „Go home, Polish” Michała Iwanowskiego to dwa odrębne projekty, które na różne sposoby poruszają temat nasilenia się ruchów nacjonalistycznych, ksenofobicznych i rasistowskich. Wernisaż obu wystaw odbędzie się 21 września w Warszawie.

Galeria Instytutu Fotografii Fort zaprasza na dwie wyjątkowe wystawy: Yulii Krivich „Zuchwałość i młodość“ oraz Michała Iwanowskiego „Go home, Polish“. Oba projekty, choć wizualnie odrębne, mają wspólny mianownik - szerzące się podziały w Europie. Mimo to nie podejmują tematów wojny, narodowości, granicy w sposób bezpośredni. Nie stanowią też wypowiedzi traktujących wyłącznie o wizerunku, tożsamości, mediach społecznościowych czy współczesnej migracji - a jednak wszystkie te tematy i pojęcia unoszą się w przestrzeni pomiędzy dwoma osobistymi projektami, zestawionymi w jednej galerii, zlokalizowanej pomiędzy wschodem i zachodem Europy.

fot. Michał Iwanowski, z cyklu „Go home, Polish“, 2018

fot. Yulia Krivich, z cyklu „Zuchwałość i młodość“, 2015-2018

Gdzie i kiedy?

Wernisaże obu wystaw w ramach Warsaw Gallery Weekend 2018 odbędą się 21 września (piątek) o godzinie 17:00 w Galerii Instytutu Fotografii Fort przy ul. Racławickiej 99 w Warszawie. Oprowadzanie z udziałem artystów i kuratorów (Agnieszka Pajączkowska, Krzysztof Miękus) zaplanowano na 22 września (sobota) na godzinę 15:00. Natomiast dwie godziny później, o 17:00 będzie mieć miejsce prezentacja zina Yulii Krivich i pokaz slajdów Michała Iwanowskiego. Wstęp w weekend otwarcia oraz podczas oprowadzania jest bezpłatny. Obie ekspozycje można będzie oglądać do 25 listopada w godzinach: środa-piątek 14:00-18:00; sobota-niedziela 12:00-18:00. Wstęp jest płatny i wynosi 7 zł.

fot. Michał Iwanowski, z cyklu „Go home, Polish“, 2018

fot. Yulia Krivich, z cyklu „Zuchwałość i młodość“, 2015-2018

Yulia Krivich - Ukrainka mieszkająca w Polsce. Przez trzy lata przyglądała się i dokumentowała życie codzienne ultraprawicowego ukraińskiego gangu, skupiającego młodych weteranów wojny w Donbasie. Część z nich angażuje się obecnie w działania polityczne. Projekt prezentowano m.in. na Ukrainie, w Polsce i we Włoszech - za każdym razem wywołując odmienny, niekiedy niespodziewany odbiór.

Michał Iwanowski - Polak mieszkający od lat w Walii. Zrealizował postulat anonimowego graffiti, które zobaczył w Cardiff, nawołującego: „Go home, Polish”. Odbył pieszą podróż do rodzinnej miejscowości w południowej Polsce, gdzie nadal mieszkają jego rodzice, zadając napotkanym po drodze osobom pytanie: „Gdzie jest dom?”.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Nieskończoność dalekich dróg” - rzadko prezentowane zdjęcia Zofii Rydet w Galerii Raster
„Nieskończoność dalekich dróg” - rzadko prezentowane zdjęcia Zofii Rydet w Galerii Raster
Warszawska Galeria Raster zaprasza na wystawę zdjęć z cyklu „Nieskończoność dalekich dróg”, ukazujących wyjątkową perspektywę obraną w 1980 roku przez jedną z...
0
Nowości i HOT oferty w CEWE FOTOJOKER
Nowości i HOT oferty w CEWE FOTOJOKER
Nowości, kultowe produkty w niskich cenach, Cashbacki, promocje i wielki powrót retro! W sklepie CEWE FOTOJOKER atrakcyjne oferty objęły sprzęt fotograficzny Canon, Fujifilm, Sony, Lomography i...
10
Wystawa fotografii Michała Konrada „Rzeka” do obejrzenia w Katowicach
Wystawa fotografii Michała Konrada „Rzeka” do obejrzenia w Katowicach
Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Michał Konrad „Rzeka”.
1
Powiązane artykuły