Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Surrealistyczne kompozycje Piotra Dudaka w Galerii Obok ZPAF

0

Autor:

8 Luty 2018
Artykuł na: 4-5 minut

W Galerii Obok ZPAF będzie można niebawem oglądać prace Piotra Dudaka, które nasuwają skojarzenia z malarstwem i “nawiązują do wspaniałych tradycji polskiego przedwojennego montażu. Wernisaż już w poniedziałek.

Wystawa “Misterium transgresji w skali szarosci” zaskakuje sposobem obrazowania. Pierwszym nasuwającym się skojarzeniem jest surrealizm i twórczość malarska pełna nieokreślonych wyrywków rzeczywistości, zestawień dziwnych obiektów, brył geometrycznych, przeskalowań i linii tworzących aurę niedopowiedzenia z twórczością fotograficzną Michals’a Duane.

To, co również uderza jest umiłowanie autora do geometrii. Kompozycje zdjęć ubrane są w trójkątne bryły poprzecinane liniami. Zdjęcia Piotra Dudaka ze względu na technikę nawiązują również do wspaniałych tradycji polskiego przedwojennego montażu – Aleksandra Krzywobłockiego, czy Stefana Themersona. Trudno jest znaleźć kod, by odczytać symbolikę zdjęć Piotra, każdy może ją bowiem interpretować po swojemu w odniesieniu do Junga, Freuda, modernistycznych tradycji ikonograficznych, czy własnej gry skojarzeń osadzonej w indywidualnej wrażliwości („bezsensowna gra myśli” wg. A. Bretona).

fot. Piotr Dudak

- Fotografie wchodzące w skład cyklu są inspirowane doświadczaniem samotności i próbą znalezienia własnej tożsamości. Każde ze zdjęć stanowi kolaż, wykonany między innymi z wykorzystaniem techniki wielokrotnej ekspozycji, a także maskowania obrazu. Bazą dla prac była fotografia cyfrowa. - mówi o swoich pracach autor zdjęć.

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 12 lutego 2018 roku, o godzinie 18:00, w Galerii Obok ZPAF, przy ul. Plac Zamkowy 8 w Warszawie. Zdjęcia będzie można oglądać do 9 marca. Wstęp wolny.

Sylwetka autora

Piotr Dudak (ur. 1993) - student piątego roku Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Doświadczenie i umiejętności rzemiosła fotograficznego zdobywał w Technikum Fotograficznym nr 12 w Katowicach. Autor cyklu "Projekt: Dworzec" - fotokastu upamiętniającego wyburzany w 2011 roku budynek katowickiego dworca głównego. Reżyser i operator etiud filmowych. Beneficjent naukowego stypendium rektora, przyznawanego najlepszym studentom na uniwersytecie.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem zpaf.pl.

 

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
2
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
3
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0
Powiązane artykuły