Spotkanie z Kacprem Kowalskim i premiera jego najnowszego albumu OVER

Spotkanie z Kacprem Kowalskim i premiera jego najnowszego albumu OVER

Kacper Kowalski to trzykrotny zdobywca nagrody World Press Photo i jeden z najczęściej nagradzanych polskich fotografów. W przyszły wtorek w Krakowie odbędzie się spotkanie autorskie, podczas którego zaprezentuje on swoją najnowszą książkę OVER.

Kacper Kowalski jest pilotem i fotografem, który eksploruje z lotu ptaka niezwykły krajobraz: świat form, kształtów, wzorów i zamyka go w abstrakcyjne kadry. Z czasem latanie stało się jego uzależnieniem, a aparat wymówką do „odkrywania w powietrzu nieskończoności - w stanie nie-bycia, pomiędzy ekscytacją a medytacją“.

OVER, czyli fotograficzny projekt z najbardziej osobistej podróży

Zimą 2016 roku Kowalski rozpoczyna, jak podkreśla w wywiadach, najbardziej osobistą podróż. Wznosząc się w zimowym, ostrym powietrzu, zawieszony w czasie i przestrzeni, osiąga nowy punkt widzenia. Jego efektem są poetyckie obrazy, które poza znanymi z jego poprzednich projektów sekwencjami abstrakcyjnych wzorów, odzwierciedlają stan umysłu fotografa.

OVER to cykl fotografii z lotu ptaka pokazujących świat zasypany śniegiem, który istnieje tylko przez kilka poranków w roku i dostępny jest nielicznym. Projekt porusza temat relacji między człowiekiem, a naturą i stanowi artystyczną wizją fotografa na temat czasu i przyszłości. Natomiast wybrane 48 zdjęć złożyło się na publikację OVER, która miała swoją premierę w listopadzie zeszłego roku.

  • zdjęcia i tekst: Kacper Kowalski
  • projekt: Anna Nałęcka - Milach / Tapir Book Design
  • format 235x310mm
  • ilość stron: 98
  • oprawa: miękka
  • plakat: 670 x 440mm
  • nakład: 800 szt.
  • edycja specjalna: 50 szt.
  • I edycja, Gdynia 2017
  • cena: 150 zł

Gdzie i kiedy

Spotkanie z Kacprem Kowalskim odbędzie się 13 lutego o 19:00 w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (Rajska 12, Kraków). Rozmowę z artystą poprowadzi Wiktoria Michałkiewicz. Wstęp jest wolny. Więcej informacji o fotografie i albumie znajdziecie na stronie www.kacperkowalski.pl.

Kacper Kowalski - urodził się w 1977 roku. Jako architekt z wykształcenia, przez cztery lata zajmował się projektowaniem budynków – zrezygnował z tego zajęcia poświęcając się lataniu i fotografii. Jego fotografie były nagradzane i otrzymywały wyróżnienia na wielu międzynarodowych konkursach, w tym World Press Photo (2009, 2014, 2015), Picture of the Year International (69POYi, 71POYi) i wielu innych. Prace Kowalskiego wystawiane są w galeriach na całym świecie – w Nowym Jorku, Los Angeles, Paryżu, Berlinie, Frankfurcie, Wiedniu, Kopenhadze, Moskwie i wielu innych. Reprezentowany jest przez agencję Panos Pictures. Mieszka i pracuje w Gdyni.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18