Spotkanie z Kacprem Kowalskim i premiera jego najnowszego albumu OVER

Spotkanie z Kacprem Kowalskim i premiera jego najnowszego albumu OVER

Kacper Kowalski to trzykrotny zdobywca nagrody World Press Photo i jeden z najczęściej nagradzanych polskich fotografów. W przyszły wtorek w Krakowie odbędzie się spotkanie autorskie, podczas którego zaprezentuje on swoją najnowszą książkę OVER.

Kacper Kowalski jest pilotem i fotografem, który eksploruje z lotu ptaka niezwykły krajobraz: świat form, kształtów, wzorów i zamyka go w abstrakcyjne kadry. Z czasem latanie stało się jego uzależnieniem, a aparat wymówką do „odkrywania w powietrzu nieskończoności - w stanie nie-bycia, pomiędzy ekscytacją a medytacją“.

OVER, czyli fotograficzny projekt z najbardziej osobistej podróży

Zimą 2016 roku Kowalski rozpoczyna, jak podkreśla w wywiadach, najbardziej osobistą podróż. Wznosząc się w zimowym, ostrym powietrzu, zawieszony w czasie i przestrzeni, osiąga nowy punkt widzenia. Jego efektem są poetyckie obrazy, które poza znanymi z jego poprzednich projektów sekwencjami abstrakcyjnych wzorów, odzwierciedlają stan umysłu fotografa.

OVER to cykl fotografii z lotu ptaka pokazujących świat zasypany śniegiem, który istnieje tylko przez kilka poranków w roku i dostępny jest nielicznym. Projekt porusza temat relacji między człowiekiem, a naturą i stanowi artystyczną wizją fotografa na temat czasu i przyszłości. Natomiast wybrane 48 zdjęć złożyło się na publikację OVER, która miała swoją premierę w listopadzie zeszłego roku.

  • zdjęcia i tekst: Kacper Kowalski
  • projekt: Anna Nałęcka - Milach / Tapir Book Design
  • format 235x310mm
  • ilość stron: 98
  • oprawa: miękka
  • plakat: 670 x 440mm
  • nakład: 800 szt.
  • edycja specjalna: 50 szt.
  • I edycja, Gdynia 2017
  • cena: 150 zł

Gdzie i kiedy

Spotkanie z Kacprem Kowalskim odbędzie się 13 lutego o 19:00 w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (Rajska 12, Kraków). Rozmowę z artystą poprowadzi Wiktoria Michałkiewicz. Wstęp jest wolny. Więcej informacji o fotografie i albumie znajdziecie na stronie www.kacperkowalski.pl.

Kacper Kowalski - urodził się w 1977 roku. Jako architekt z wykształcenia, przez cztery lata zajmował się projektowaniem budynków – zrezygnował z tego zajęcia poświęcając się lataniu i fotografii. Jego fotografie były nagradzane i otrzymywały wyróżnienia na wielu międzynarodowych konkursach, w tym World Press Photo (2009, 2014, 2015), Picture of the Year International (69POYi, 71POYi) i wielu innych. Prace Kowalskiego wystawiane są w galeriach na całym świecie – w Nowym Jorku, Los Angeles, Paryżu, Berlinie, Frankfurcie, Wiedniu, Kopenhadze, Moskwie i wielu innych. Reprezentowany jest przez agencję Panos Pictures. Mieszka i pracuje w Gdyni.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0