Spotkanie z Kacprem Kowalskim i premiera jego najnowszego albumu OVER

Spotkanie z Kacprem Kowalskim i premiera jego najnowszego albumu OVER

Kacper Kowalski to trzykrotny zdobywca nagrody World Press Photo i jeden z najczęściej nagradzanych polskich fotografów. W przyszły wtorek w Krakowie odbędzie się spotkanie autorskie, podczas którego zaprezentuje on swoją najnowszą książkę OVER.

Kacper Kowalski jest pilotem i fotografem, który eksploruje z lotu ptaka niezwykły krajobraz: świat form, kształtów, wzorów i zamyka go w abstrakcyjne kadry. Z czasem latanie stało się jego uzależnieniem, a aparat wymówką do „odkrywania w powietrzu nieskończoności - w stanie nie-bycia, pomiędzy ekscytacją a medytacją“.

OVER, czyli fotograficzny projekt z najbardziej osobistej podróży

Zimą 2016 roku Kowalski rozpoczyna, jak podkreśla w wywiadach, najbardziej osobistą podróż. Wznosząc się w zimowym, ostrym powietrzu, zawieszony w czasie i przestrzeni, osiąga nowy punkt widzenia. Jego efektem są poetyckie obrazy, które poza znanymi z jego poprzednich projektów sekwencjami abstrakcyjnych wzorów, odzwierciedlają stan umysłu fotografa.

OVER to cykl fotografii z lotu ptaka pokazujących świat zasypany śniegiem, który istnieje tylko przez kilka poranków w roku i dostępny jest nielicznym. Projekt porusza temat relacji między człowiekiem, a naturą i stanowi artystyczną wizją fotografa na temat czasu i przyszłości. Natomiast wybrane 48 zdjęć złożyło się na publikację OVER, która miała swoją premierę w listopadzie zeszłego roku.

  • zdjęcia i tekst: Kacper Kowalski
  • projekt: Anna Nałęcka - Milach / Tapir Book Design
  • format 235x310mm
  • ilość stron: 98
  • oprawa: miękka
  • plakat: 670 x 440mm
  • nakład: 800 szt.
  • edycja specjalna: 50 szt.
  • I edycja, Gdynia 2017
  • cena: 150 zł

Gdzie i kiedy

Spotkanie z Kacprem Kowalskim odbędzie się 13 lutego o 19:00 w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (Rajska 12, Kraków). Rozmowę z artystą poprowadzi Wiktoria Michałkiewicz. Wstęp jest wolny. Więcej informacji o fotografie i albumie znajdziecie na stronie www.kacperkowalski.pl.

Kacper Kowalski - urodził się w 1977 roku. Jako architekt z wykształcenia, przez cztery lata zajmował się projektowaniem budynków – zrezygnował z tego zajęcia poświęcając się lataniu i fotografii. Jego fotografie były nagradzane i otrzymywały wyróżnienia na wielu międzynarodowych konkursach, w tym World Press Photo (2009, 2014, 2015), Picture of the Year International (69POYi, 71POYi) i wielu innych. Prace Kowalskiego wystawiane są w galeriach na całym świecie – w Nowym Jorku, Los Angeles, Paryżu, Berlinie, Frankfurcie, Wiedniu, Kopenhadze, Moskwie i wielu innych. Reprezentowany jest przez agencję Panos Pictures. Mieszka i pracuje w Gdyni.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4