Spotkanie z Kacprem Kowalskim i premiera jego najnowszego albumu OVER

Spotkanie z Kacprem Kowalskim i premiera jego najnowszego albumu OVER

Kacper Kowalski to trzykrotny zdobywca nagrody World Press Photo i jeden z najczęściej nagradzanych polskich fotografów. W przyszły wtorek w Krakowie odbędzie się spotkanie autorskie, podczas którego zaprezentuje on swoją najnowszą książkę OVER.

Kacper Kowalski jest pilotem i fotografem, który eksploruje z lotu ptaka niezwykły krajobraz: świat form, kształtów, wzorów i zamyka go w abstrakcyjne kadry. Z czasem latanie stało się jego uzależnieniem, a aparat wymówką do „odkrywania w powietrzu nieskończoności - w stanie nie-bycia, pomiędzy ekscytacją a medytacją“.

OVER, czyli fotograficzny projekt z najbardziej osobistej podróży

Zimą 2016 roku Kowalski rozpoczyna, jak podkreśla w wywiadach, najbardziej osobistą podróż. Wznosząc się w zimowym, ostrym powietrzu, zawieszony w czasie i przestrzeni, osiąga nowy punkt widzenia. Jego efektem są poetyckie obrazy, które poza znanymi z jego poprzednich projektów sekwencjami abstrakcyjnych wzorów, odzwierciedlają stan umysłu fotografa.

OVER to cykl fotografii z lotu ptaka pokazujących świat zasypany śniegiem, który istnieje tylko przez kilka poranków w roku i dostępny jest nielicznym. Projekt porusza temat relacji między człowiekiem, a naturą i stanowi artystyczną wizją fotografa na temat czasu i przyszłości. Natomiast wybrane 48 zdjęć złożyło się na publikację OVER, która miała swoją premierę w listopadzie zeszłego roku.

  • zdjęcia i tekst: Kacper Kowalski
  • projekt: Anna Nałęcka - Milach / Tapir Book Design
  • format 235x310mm
  • ilość stron: 98
  • oprawa: miękka
  • plakat: 670 x 440mm
  • nakład: 800 szt.
  • edycja specjalna: 50 szt.
  • I edycja, Gdynia 2017
  • cena: 150 zł

Gdzie i kiedy

Spotkanie z Kacprem Kowalskim odbędzie się 13 lutego o 19:00 w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (Rajska 12, Kraków). Rozmowę z artystą poprowadzi Wiktoria Michałkiewicz. Wstęp jest wolny. Więcej informacji o fotografie i albumie znajdziecie na stronie www.kacperkowalski.pl.

Kacper Kowalski - urodził się w 1977 roku. Jako architekt z wykształcenia, przez cztery lata zajmował się projektowaniem budynków – zrezygnował z tego zajęcia poświęcając się lataniu i fotografii. Jego fotografie były nagradzane i otrzymywały wyróżnienia na wielu międzynarodowych konkursach, w tym World Press Photo (2009, 2014, 2015), Picture of the Year International (69POYi, 71POYi) i wielu innych. Prace Kowalskiego wystawiane są w galeriach na całym świecie – w Nowym Jorku, Los Angeles, Paryżu, Berlinie, Frankfurcie, Wiedniu, Kopenhadze, Moskwie i wielu innych. Reprezentowany jest przez agencję Panos Pictures. Mieszka i pracuje w Gdyni.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13