“Figura Animalis" Robby’ego Cyrona - wernisaż już w najbliższy piątek w Leica 6x7 Warszawa

0
7 Luty 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Galeria Leica zaprasza do Warszawy na nową wystawę zdjęć Robby’ego Cyrona, który w swoim ostatnim projekcie stara się odnaleźć nowe kanony piękna w świecie zwierząt. Wernisaż 9 lutego.

Fascynacja Cyrona zaczęła się od kury ozdobnej z kolekcji ptactwa Leona Tarasewicza. Znany malarz użyczył ją do sesji fotograficznej dla magazynu modowego. Żywy kogut stanowił jeden z wielu elementów scenografii, ale przykuł uwagę fotografa. W chwili, w której w świetle lamp jego upierzenie rozbłysło feerią barw, Robby Cyron zrozumiał, że właśnie znalazł nowy obiekt fotograficznej fascynacji.

Figura Animalis to tytuł wieloznaczny - łacińskie słowo animalis odnosi się nie tylko do tego, co zwierzęce, ale przede wszystkim do życia i żywotności, a witalną animę można utożsamić również z duszą. Tak też jest ze zwierzętami w obiektywie Cyrona. Artysta poszukuje nowych kanonów piękna w świecie zwierząt.

"Zawsze staram się pokazać różne oblicza piękna"

fot. Robby Cyron, z projektu "Figura Animalis"

W zwierzęcych modelach Cyrona widać całą skalę emocji: smutek, melancholię,  a nawet komizm. Ptaki i konie „pozują” bez makijażu, nie są przebrane co daje Cyronowi  - wytrawnemu fotografowi komercyjnemu, pracującemu z modelkami i modelami, aktorami i celebrytami w sesjach do magazynów  – nową przestrzeń do artystycznego działania. Czy to wciąż zwierzęta czy już małe dzieła sztuki?

- W mojej pracy twórczej zawsze staram się pokazać różne oblicze piękna - mówi Robby Cyron. Cykl Animalis to więc także pretekst do nowych poszukiwań estetycznych. Nie byłoby to możliwe bez perfekcyjnego warsztatu. Dzięki precyzyjnemu operowaniu światłem, fotografie Cyrona wyglądają jak hiperrealistyczne obrazy niderlandzkie.

fot. Robby Cyron, z projektu "Figura Animalis"

Kiedy i gdzie?

Wernisaż odbędzie się już w ten piątek, 9 lutego 2018 roku, o godzinie 19:00 w Leica 6x7 Gallery Warszawa przy ul. Mysiej 3, w Warszawie. Zdjęcia będzie można oglądać do 18 marca.

W dniach 11.02 (niedziela) o godzinie 13:00 oraz 17.03 (sobota) o godzinie 17:00 Robby Cyron organizuje autorskie oprowadzenie po wystawie. Natomiast w czwartek, 1 marca 2018 roku, o godzinie 18:00 odbędzie się także spotkanie fotografem, które poprowadzi Rafał Łochowski.

fot. Robby Cyron, z projektu "Figura Animalis"

Sylwetka autora

Robby Cyron (ur. 1970) - Ślązak związany ze sceną fotograficzna w Polsce i w Niemczech. Od ponad 25 lat podejmuje w swojej twórczości tematykę̨ natury, zmysłowości i piękna. Rezultatem tych obserwacji są̨ fotografie publikowane na łamach największych magazynów na całym świecie oraz wystawy. Fotografie Cyrona były pokazywane w Polsce, miedzy innymi w takich galeriach jak: CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie (2003), Galeria Nizio, (Warszawa 2004), Instytut Fotografii  Fort (Warszawa, 2016) oraz za granicą, w tym w Monachium, Kunzell i Fuldzie.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem warsaw.leica-gallery.pl oraz na stronie wydarzenia w serwisie Facebook.

(źródło: materiały prasowe) 

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Czy ekstremalne przeżycia mogą uzdrawiać? Przekonaj się na wystawie Anny Gondek-Grodkiewicz
Czy ekstremalne przeżycia mogą uzdrawiać? Przekonaj się na wystawie Anny Gondek-Grodkiewicz
Zdjęcia Anny Gondek-Grodkiewicz są piękne i pokazują nam rzeczy nieznane, choć geograficznie bliskie. A jednak to nie...
51
0
Adobe CC z kalibratorami X-Rite za darmo tylko do końca stycznia
Adobe CC z kalibratorami X-Rite za darmo tylko do końca stycznia
Dobiega końca promocja, w ramach której przy zakupie określonych produktów X-Rite możecie otrzymać roczną subskrypcje Planu Fotograficznego Adobe Creative Cloud....
2
4
Spotkanie z Justyną Mielnikiewicz. Dowiedz się jak powstawała jedna z najważniejszych książek fotograficznych ostatniego roku
Spotkanie z Justyną Mielnikiewicz. Dowiedz się jak powstawała jedna z najważniejszych książek...
Życie Ukrainy Justyna Mielnikiewicz dokumentuje nieprzerwanie od 2008 roku. Wieloletnia praca zaowocowała wyjątkowym projektem, który pod koniec zeszłego roku został...
59
0
Powiązane artykuły