Najlepsze zdjęcia przyrody w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie

Najlepsze zdjęcia przyrody w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie

Do 2 kwietnia w PAN Muzuem Ziemi w Warszawie można oglądać najlepsze zdjęcia przyrodnicze wykonane przez członków Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Aparat fotografa przyrody to narzędzie służące do pokazania piękna oswojonej i zagrożonej dzisiaj natury. Nastrojowe obrazy mówią nie tylko, że coś istnieje ale zachęcają do odkrywania i fantazjowania co się za nimi kryje. W epoce, w której każdy może robić zdjęcia, a przez Internet przelewają się ich tysiące warto zatrzymać się w PAN Muzeum Ziemi, by przekonać się co mają do powiedzenia w tym temacie prawdziwi pasjonaci.  - zachęcają organizatorzy wystawy “Nasze Fascynacje 2017”.

fot. Wiesław Kościukiewicz, "W kryjówce"

Na ekspozycji zobaczymy zdjęcia nagrodzone w XVI konkursie na Fotografa Roku, organizowanego wśród członków Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów PrzyrodyNa tegoroczną edycję konkursu nadesłano blisko 800 fotografii, które rywalizowały ze sobą w 9 kategoriach: krajobraz, ptaki, ssaki, owady i pajęczaki, inne zwierzęta, rośliny, grzyby, śluzowce, kompozycja i forma, impresje, świat w naszych rękach.

Zdjęcia oceniało jury w składzie: Grzegorz Kłosowski, Łukasz Łukasik oraz Jerzy Łapiński. Łącznie wyróżniono 36 fotografii oraz przyznano nagrodę Grand Prix, którą otrzymał Wiesław Kościukiewicz.

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)  

Zdjęcia można oglądać do 2 kwietnia 2017 roku w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, przy Al. Na Skarpie 27. Muzeum czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 16:00 oraz w niedziele w godzinach 10:00 - 16:00. Ceny biletów: normalny - 5 zł, ulgowy - 3 zł. W niedziele wstęp wolny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem mz.pan.pl.

(fot. okładkowa: Roman Korlaga, "Dama w zieleni")

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12