Najlepsze zdjęcia przyrody w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie

0
Maciej Luśtyk
6 Marzec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Do 2 kwietnia w PAN Muzuem Ziemi w Warszawie można oglądać najlepsze zdjęcia przyrodnicze wykonane przez członków Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Aparat fotografa przyrody to narzędzie służące do pokazania piękna oswojonej i zagrożonej dzisiaj natury. Nastrojowe obrazy mówią nie tylko, że coś istnieje ale zachęcają do odkrywania i fantazjowania co się za nimi kryje. W epoce, w której każdy może robić zdjęcia, a przez Internet przelewają się ich tysiące warto zatrzymać się w PAN Muzeum Ziemi, by przekonać się co mają do powiedzenia w tym temacie prawdziwi pasjonaci.  - zachęcają organizatorzy wystawy “Nasze Fascynacje 2017”.

fot. Wiesław Kościukiewicz, "W kryjówce"

Na ekspozycji zobaczymy zdjęcia nagrodzone w XVI konkursie na Fotografa Roku, organizowanego wśród członków Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów PrzyrodyNa tegoroczną edycję konkursu nadesłano blisko 800 fotografii, które rywalizowały ze sobą w 9 kategoriach: krajobraz, ptaki, ssaki, owady i pajęczaki, inne zwierzęta, rośliny, grzyby, śluzowce, kompozycja i forma, impresje, świat w naszych rękach.

Zdjęcia oceniało jury w składzie: Grzegorz Kłosowski, Łukasz Łukasik oraz Jerzy Łapiński. Łącznie wyróżniono 36 fotografii oraz przyznano nagrodę Grand Prix, którą otrzymał Wiesław Kościukiewicz.

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)
 

Zdjęcia można oglądać do 2 kwietnia 2017 roku w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, przy Al. Na Skarpie 27. Muzeum czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 16:00 oraz w niedziele w godzinach 10:00 - 16:00. Ceny biletów: normalny - 5 zł, ulgowy - 3 zł. W niedziele wstęp wolny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem mz.pan.pl.

(fot. okładkowa: Roman Korlaga, "Dama w zieleni")

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Nadciąga Foto Art Festival 2019 - dziesiątki wystaw, warsztatów i spotkań z wybitnymi twórcami
Nadciąga Foto Art Festival 2019 - dziesiątki wystaw, warsztatów i spotkań z wybitnymi twórcami
Odbywający się z Bielsku-Białej Foto Art Festival z roku na rok staje się coraz ciekawszą pozycją na polskiej mapie wydarzeń fotograficznych. Najbliższa edycja rusza...
29
0
Startują 2. Dni Fotografii Alternatywnej. Gratka dla miłośników technik archaicznych
Startują 2. Dni Fotografii Alternatywnej. Gratka dla miłośników technik archaicznych
Druga edycja Dni Fotografii Alternatywnej będzie atrakcją dla wszystkich tworzących w technikach archaicznych i alternatywnych. Na otwierającej wystawie “Wokół...
10
0
“Album dedykuję tym, którzy zmęczeni są podziałem Polski na dwa kontrastujące kolory”. Zuza Krajewska autorką nowej Kolekcji Wrzesińskiej
“Album dedykuję tym, którzy zmęczeni są podziałem Polski na dwa kontrastujące kolory”. Zuza...
Projekt Kolekcja Wrzesińska już od niemal dekady przyciąga najważniejsze postacie polskiej fotografii. Tym razem za sterami projektu stanęła znana fotografka mody Zuza...
10
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)