Weź udział w warsztatach portretu z Filipem Ćwikiem w ramach Vintage Photo Festiwal

0
3 Październik 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli w najbliższy weekend będziecie w Bydgoszczy, wykorzystajcie okazję i weźcie udział w warsztatach portretowych prowadzonych przez uznanego fotografa, Filipa Ćwika, które odbędą się w ramach Vintage Photo Festival.

- Pozostając z osobą portretowaną sam na sam, niezależnie czy jest to krótka chwila, czy kilkugodzinne spotkanie, najważniejsze dla mnie jest przebywanie z drugim człowiekiem i energia płynąca między nami. Twarz portretowanej osoby cały czas, niezmiennie od wielu lat, jest dla mnie misternie uknutą zagadką z wieloma niewiadomymi. Nieskończonym i nieokreślonym zbiorem cech i prawd na niej wypisanych. – mówi prowadzący warsztaty Filip Ćwik.

Lekcje z nim to zawsze doskonała dawka inspiracji i wiedzy. W ramach odbywającego się w Bydgoszczy festiwalu fotografii analogowej Vintage Photo Festival będziecie mieli okazję wziąć udział w prowadzonych przez fotografa warsztatach pracowni portretu. Podczas wydarzenia wykorzystywane będą aparaty natychmiastowe Fujifilm Instax.

fot. Filip Ćwik

Zajęcia odbędą się w sobotę 8.10 i niedzielę 9.10 w godzinach 10:00-16:00. Na warsztaty obowiązują zapisy, które można przesyłać mailowo do środy 5.10 na adres patrycja@farbiarnia.org. Koszt udziału w kursie to 25 zł.

Filip Ćwik – członek agencji Napo Images i Fundacji Napo. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2011 został nagrodzony w prestiżowym konkursie WORLD PRESS PHOTO. Od 2001 do 2013 pracował jako fotograf w tygodniku „Newsweek Polska”, dla którego zrealizował ponad 70 okładek, ok. 60 reportaży z całego świata oraz niezliczoną ilość portretów. Publikuje w takich tytułach jak „Le Monde”, „Das Magazine” , „International Herald Tribune”, „Newsweek”, ” L’Espresso”, ” Days Japan”, „Guardian”, „The Times” .

Więcej informacji znajdziecie pod adresem vintagephotofestival.com.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Malarz, rysownik, performer, tworzył też obiekty i instalacje, fotografując wykreowaną przez siebie rzeczywistość. W 10. rocznicę śmierci Mikołaja Smoczyńskiego będziemy mieli możliwość...
0
0
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Jesień i początek zimy będzie doskonałym czasem na zakup aparatów i obiektywów Fujifilm. W ramach najnowszej promocji cashback możemy otrzymać zwrot części pieniędzy wydanych na aparat.  W akcji...
4
0
Psychologia 550-latki według Wojtka Wieteski – wernisaż wystawy Lola van der W.
Psychologia 550-latki według Wojtka Wieteski – wernisaż wystawy Lola van der W.
Punktem wyjścia dla cyklu fotografii Lola van der W. jest fascynacja jednym z najbardziej tajemniczych obrazów w historii sztuki – Portretem Damy autorstwa Rogiera van der Weydena z 1460 roku....
7
0
Powiązane artykuły