Weź udział w warsztatach portretu z Filipem Ćwikiem w ramach Vintage Photo Festiwal

Autor:

3 Październik 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeśli w najbliższy weekend będziecie w Bydgoszczy, wykorzystajcie okazję i weźcie udział w warsztatach portretowych prowadzonych przez uznanego fotografa, Filipa Ćwika, które odbędą się w ramach Vintage Photo Festival.

- Pozostając z osobą portretowaną sam na sam, niezależnie czy jest to krótka chwila, czy kilkugodzinne spotkanie, najważniejsze dla mnie jest przebywanie z drugim człowiekiem i energia płynąca między nami. Twarz portretowanej osoby cały czas, niezmiennie od wielu lat, jest dla mnie misternie uknutą zagadką z wieloma niewiadomymi. Nieskończonym i nieokreślonym zbiorem cech i prawd na niej wypisanych. – mówi prowadzący warsztaty Filip Ćwik.

Lekcje z nim to zawsze doskonała dawka inspiracji i wiedzy. W ramach odbywającego się w Bydgoszczy festiwalu fotografii analogowej Vintage Photo Festival będziecie mieli okazję wziąć udział w prowadzonych przez fotografa warsztatach pracowni portretu. Podczas wydarzenia wykorzystywane będą aparaty natychmiastowe Fujifilm Instax.

fot. Filip Ćwik

Zajęcia odbędą się w sobotę 8.10 i niedzielę 9.10 w godzinach 10:00-16:00. Na warsztaty obowiązują zapisy, które można przesyłać mailowo do środy 5.10 na adres patrycja@farbiarnia.org. Koszt udziału w kursie to 25 zł.

Filip Ćwik – członek agencji Napo Images i Fundacji Napo. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2011 został nagrodzony w prestiżowym konkursie WORLD PRESS PHOTO. Od 2001 do 2013 pracował jako fotograf w tygodniku „Newsweek Polska”, dla którego zrealizował ponad 70 okładek, ok. 60 reportaży z całego świata oraz niezliczoną ilość portretów. Publikuje w takich tytułach jak „Le Monde”, „Das Magazine” , „International Herald Tribune”, „Newsweek”, ” L’Espresso”, ” Days Japan”, „Guardian”, „The Times” .

Więcej informacji znajdziecie pod adresem vintagephotofestival.com.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Premiery polskich projektów, zdjęcia międzynarodowych gwiazd fotografii, najciekawsze tematy fotograficzne sezonu i prace młodych twórców - Fotofestiwal ogłosił program blisko...
7
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Nadchodzi II edycja Festiwalu Fotoforma! Już 13 i 14 czerwca 2024 r. to wyjątkowe wydarzenie ponownie zagości na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. 2 dni inspiracji i edukacji,...
10
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
Jubileuszowa 10. edycja Festiwalu Fotografii w Ramach Sopotu rozpoczyna się we wrześniu, natomiast już 8 kwietnia do Sopotu przyjeżdżają tegoroczni rezydenci: Jacek Poremba, Antonina...
4
Powiązane artykuły