„Leśne Zdarzenia” Tomasza Budzyńskiego

0

Autor: Michał Chrzanowski

3 Październik 2016
Artykuł na: 6-9 minut

Galerii Obok ZPAF zaprasza na wystawę wyjątkowych prac Tomasza Budzyńskiego. Wernisaż cyklu „Leśne Zdarzenia” odbędzie się już w najbliższą środę w Warszawie.

Już w najbliższą środę, 5 października 2016 roku w warszawskiej Galerii Obok ZPAF zostaną zaprezentowane zdjęcia cenionego polskiego fotografa, Tomasza Budzyńskiego. Jak podkreślają organizatorzy, prace wchodzące w skład cyklu „Leśne Zdarzenia” zmuszają do wewnętrznych rozważań dotyczących magiczności procesu rejestracji obrazu.

Tomasz Budzyński, „Leśne Zdarzenia”

Fascynuje mnie odkrywanie tajemnic różnych miejsc i snucie dodatkowych interpretacji na ich temat - co jeszcze może się tu dziać? co ukrywa to miejsce? czy prawda jest tylko taka jaką widać wprost? Interesuje mnie odniesienie do rzeczywistości i iluzji jednocześnie, jako dwóch różnych światów powiązanych ze sobą, ale żyjących oddzielnie, jakby niezależnie. W tym zakresie, zwłaszcza w obszarze „światów równoległych”, bardzo dużą inspiracją jest dla mnie twórczość Brunona Schulza, a także obrazy braci Quay, którzy wiele swoich dzieł tworzyli również pod jego wpływem. W „Leśnych zdarzeniach” przedstawiam moje interpretacje na temat lasu i tego co się dzieje w jego  „innych wymiarach”, miejsca magicznego w każdej chwili, w każdym momencie, niezależnie od położenia, sytuacji, pogody czy obecności innych obserwatorów. Zawsze fascynowały mnie drzewa, żywe istoty ogromnych rozmiarów, przez całe swoje życie nieruchomo przytwierdzone do jednego miejsca. Ale czy na pewno nieruchomo? Czy rzeczywiście nie dzieje się z nimi nic więcej? – pisze o sobie Tomasz Budzyński.

Tomasz Budzyński, „Leśne Zdarzenia”

Na pozór zdjęcie będące dwuwymiarowym zapisem miejsca, czy zdarzeń jest tak naprawdę odrębnym, fizycznym wymiarem, światem równoległym do naszego. Fotografia często ujawnia jak bardzo ułomnymi są możliwości naszych zmysłów i jak bardzo jesteśmy przez to ograniczeni w naszych osądach tego co nas otacza. Długi czas naświetlania, wielokrotne ekspozycje, odbicia, ujawniają informacje, które w naszej pędzącej donikąd rzeczywistości przepadają – mówią organizatorzy.

Tomasz Budzyński, „Leśne Zdarzenia”

Wernisaż odbędzie się w najbliższą środę 5 października 2016 w Galerii Obok ZPAF (Pl. Zamkowy 8, Warszawa). Wstęp na wystawę „Leśne zdarzenia” jest wolny. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.go.zpaf.pl

Tomasz Budzyński „Fistag” - ur. 1963 roku, absolwent Studium Fotografii ZPAF, członek Związku Polskich Artystów Fotografików od 2008 roku. Brał udział w wystawach zbiorowych słuchaczy Studium – w V i VI Dorocznej Wystawie Studium Fotografii ZPAF prezentowanych w Starej Galerii oraz w projekcie pracowni autorskiej Basi Sokołowskiej „Ja i Oni”, w wystawie projektów fotograficznych do kalendarza niemiecko-polskiej współpracy gospodarczej, w wystawach autorskich „Poza snem”, „Venezia Riflessa”, „Venezia dove się”, a także w wystawach zbiorowych „Kartki z podróży”, „Wenecja ♥ 2008” i „Wenecja Św. Marka” organizowanych w ramach Klubu Wenecjan, |Dziewięć promieni światła na niebie|, „W HOŁDZIE HARTWIGOWI” - wystawa z okazji 100-lecia urodzin Edwarda Hartwiga oraz wystawach „Galeria Jabłkowskich – pół dekady”, „15 światów” i „Wakacyjnie… podróżując!”, „Ziemia po kielecku”, „Miasto”, „Multidyscyplinarnie”, „Genius loci”.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Rusza kolejna edycja prestiżowego, organizowanego co dwa lata konkursu Nikon Photo Contest (2020-2021). Tematy przewodnie nadchodzącej edycji to łączność i...
0
0
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
31 października, w dniu urodzin fotografa, Fundacja Helmuta Newtona otworzy największą jak do tej pory plenerową wystawę, prezentującą przegląd jego...
2
0
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Sony Centre rozpoczyna Dni Otwarte dla Uczestników Klubu Sony, którzy chcieliby lepiej poznać możliwości swojego aparatu.
12
0