„Leśne Zdarzenia” Tomasza Budzyńskiego

„Leśne Zdarzenia” Tomasza Budzyńskiego

Galerii Obok ZPAF zaprasza na wystawę wyjątkowych prac Tomasza Budzyńskiego. Wernisaż cyklu „Leśne Zdarzenia” odbędzie się już w najbliższą środę w Warszawie.

Już w najbliższą środę, 5 października 2016 roku w warszawskiej Galerii Obok ZPAF zostaną zaprezentowane zdjęcia cenionego polskiego fotografa, Tomasza Budzyńskiego. Jak podkreślają organizatorzy, prace wchodzące w skład cyklu „Leśne Zdarzenia” zmuszają do wewnętrznych rozważań dotyczących magiczności procesu rejestracji obrazu.

Tomasz Budzyński, „Leśne Zdarzenia”

Fascynuje mnie odkrywanie tajemnic różnych miejsc i snucie dodatkowych interpretacji na ich temat - co jeszcze może się tu dziać? co ukrywa to miejsce? czy prawda jest tylko taka jaką widać wprost? Interesuje mnie odniesienie do rzeczywistości i iluzji jednocześnie, jako dwóch różnych światów powiązanych ze sobą, ale żyjących oddzielnie, jakby niezależnie. W tym zakresie, zwłaszcza w obszarze „światów równoległych”, bardzo dużą inspiracją jest dla mnie twórczość Brunona Schulza, a także obrazy braci Quay, którzy wiele swoich dzieł tworzyli również pod jego wpływem. W „Leśnych zdarzeniach” przedstawiam moje interpretacje na temat lasu i tego co się dzieje w jego  „innych wymiarach”, miejsca magicznego w każdej chwili, w każdym momencie, niezależnie od położenia, sytuacji, pogody czy obecności innych obserwatorów. Zawsze fascynowały mnie drzewa, żywe istoty ogromnych rozmiarów, przez całe swoje życie nieruchomo przytwierdzone do jednego miejsca. Ale czy na pewno nieruchomo? Czy rzeczywiście nie dzieje się z nimi nic więcej? – pisze o sobie Tomasz Budzyński.

Tomasz Budzyński, „Leśne Zdarzenia”

Na pozór zdjęcie będące dwuwymiarowym zapisem miejsca, czy zdarzeń jest tak naprawdę odrębnym, fizycznym wymiarem, światem równoległym do naszego. Fotografia często ujawnia jak bardzo ułomnymi są możliwości naszych zmysłów i jak bardzo jesteśmy przez to ograniczeni w naszych osądach tego co nas otacza. Długi czas naświetlania, wielokrotne ekspozycje, odbicia, ujawniają informacje, które w naszej pędzącej donikąd rzeczywistości przepadają – mówią organizatorzy.

Tomasz Budzyński, „Leśne Zdarzenia”

Wernisaż odbędzie się w najbliższą środę 5 października 2016 w Galerii Obok ZPAF (Pl. Zamkowy 8, Warszawa). Wstęp na wystawę „Leśne zdarzenia” jest wolny. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.go.zpaf.pl

Tomasz Budzyński „Fistag” - ur. 1963 roku, absolwent Studium Fotografii ZPAF, członek Związku Polskich Artystów Fotografików od 2008 roku. Brał udział w wystawach zbiorowych słuchaczy Studium – w V i VI Dorocznej Wystawie Studium Fotografii ZPAF prezentowanych w Starej Galerii oraz w projekcie pracowni autorskiej Basi Sokołowskiej „Ja i Oni”, w wystawie projektów fotograficznych do kalendarza niemiecko-polskiej współpracy gospodarczej, w wystawach autorskich „Poza snem”, „Venezia Riflessa”, „Venezia dove się”, a także w wystawach zbiorowych „Kartki z podróży”, „Wenecja ♥ 2008” i „Wenecja Św. Marka” organizowanych w ramach Klubu Wenecjan, |Dziewięć promieni światła na niebie|, „W HOŁDZIE HARTWIGOWI” - wystawa z okazji 100-lecia urodzin Edwarda Hartwiga oraz wystawach „Galeria Jabłkowskich – pół dekady”, „15 światów” i „Wakacyjnie… podróżując!”, „Ziemia po kielecku”, „Miasto”, „Multidyscyplinarnie”, „Genius loci”.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1