Poznaj mocne i słabe strony swojej fotografii z nowym kanałem na Youtube

Poznaj mocne i słabe strony swojej fotografii z nowym kanałem na Youtube

Fotograf i wykładowca, Karol Krukowski, startuje z nową inicjatywą w ramach której oceni wasze zdjęcia i opowie jak właściwie dokonywać selekcji przy układaniu portfolio czy wyborze fotografii do publikacji.

Czy to, że robimy dużo zdjęć, wystarczy by ułożyć dobre portfolio, stworzyć z nich ciekawą wystawę, lub poczytnego photobooka? Fotograf i wykładowca, Karol Krukowski twierdzi, że tak, o ile potrafimy dokonać właściwej selekcji.

Aby nauczyć nas trudnej sztuki obiektywnego spojrzenia na nasz fotograficzny dorobek, startuje z nowym kanałem w serwisie Youtube, na którym podda ocenie przesłane do niego zdjęcia, omawiając jej mocne i słabe strony, ale w taki sposób, by skorzystali na tym wszyscy oglądający.

 

Jeżeli chcecie wziąć udział w tej ciekawej inicjatywie, wystarczy do 26 czerwca 2016 przesłać swoje zdjęcia (nie więcej niż 100) za pośrednictwem serwisu Wetransfer na adres fotografia@abrys.edu.pl. W każdym odcinku krytyce poddane zostaną prace jednej osoby.

Karol Krukowski - ur. 1980, fotograf, wykładowca, autor książek. Absolwent Wyższego Studium Fotografii we Wrocławiu i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zajmuje się obrazem w kontekście dokumentalnym oraz relacji tekst-fotografia. W 2006 roku wraz z Maciejem Bączykim zrealizował “Niewidzialną Mapę Wrocławia” - na podstawie rozmów z niewidomymi fotografował opisane przez nich miejsca. Autor książki “Rozbite Marzenie”, nominowanej do tytułu Fotograficznej Publikacji Roku 2012.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2