Poznaj mocne i słabe strony swojej fotografii z nowym kanałem na Youtube

Poznaj mocne i słabe strony swojej fotografii z nowym kanałem na Youtube

Fotograf i wykładowca, Karol Krukowski, startuje z nową inicjatywą w ramach której oceni wasze zdjęcia i opowie jak właściwie dokonywać selekcji przy układaniu portfolio czy wyborze fotografii do publikacji.

Czy to, że robimy dużo zdjęć, wystarczy by ułożyć dobre portfolio, stworzyć z nich ciekawą wystawę, lub poczytnego photobooka? Fotograf i wykładowca, Karol Krukowski twierdzi, że tak, o ile potrafimy dokonać właściwej selekcji.

Aby nauczyć nas trudnej sztuki obiektywnego spojrzenia na nasz fotograficzny dorobek, startuje z nowym kanałem w serwisie Youtube, na którym podda ocenie przesłane do niego zdjęcia, omawiając jej mocne i słabe strony, ale w taki sposób, by skorzystali na tym wszyscy oglądający.

 

Jeżeli chcecie wziąć udział w tej ciekawej inicjatywie, wystarczy do 26 czerwca 2016 przesłać swoje zdjęcia (nie więcej niż 100) za pośrednictwem serwisu Wetransfer na adres fotografia@abrys.edu.pl. W każdym odcinku krytyce poddane zostaną prace jednej osoby.

Karol Krukowski - ur. 1980, fotograf, wykładowca, autor książek. Absolwent Wyższego Studium Fotografii we Wrocławiu i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zajmuje się obrazem w kontekście dokumentalnym oraz relacji tekst-fotografia. W 2006 roku wraz z Maciejem Bączykim zrealizował “Niewidzialną Mapę Wrocławia” - na podstawie rozmów z niewidomymi fotografował opisane przez nich miejsca. Autor książki “Rozbite Marzenie”, nominowanej do tytułu Fotograficznej Publikacji Roku 2012.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EF 85 mm f/1.4L IS USM - test obiektywu
18 Maj 2018
Dziś sprawdzamy, czy pierwszy w historii Canona, obiektyw łączący ogniskową 85 mm, światło f/1.4 oraz stabilizowany i zaawansowany układ optyczny, to portretówka na jaką czekali wymagający fotografowie.
1
Sony A7 III - jak radzi sobie w trudnych, koncertowych warunkach?
10 Maj 2018
Czy najnowsza pełna klatka Sony to wymarzony aparat fotografa koncertowego? Sprawdziłem go w czasie dużego festiwalu Jazzowego we Wrocławiu.
10
Huawei P20 Pro - zdjęcia przykładowe
27 Kwi 2018
Pierwszy wyposażony w 3 moduły aparatów smartfon dostarczać ma według producenta najlepszej jakości zdjęć ze wszystkich flagowców na rynku. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
8
Canon EOS M100 - test aparatu
10 Kwi 2018
Ten maluch ma być wygodnym aparatem dla początkujących i atrakcyjną alternatywą w codziennej fotografii dla smartfonów. Mimo niskiej ceny oferuje sporo rozwiązań znanych z bardziej zaawansowanych modeli. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0