“Widok” Weroniki Ławniczak w nowej siedzibie Galerii Czułość

“Widok” Weroniki Ławniczak w nowej siedzibie Galerii Czułość

Przemijanie oraz poszukiwanie własnego miejsca w świecie - tak w kilku słowach można opisać zdjęcia składające się na wystawę “Widok” autorstwa Weroniki Ławniczak. Wernisaż odbędzie się już w najbliższy czwartek, 21 kwietnia w Warszawie.

Widok to druga solowa wystawa Weroniki Ławniczak, którą galeria Czułość inauguruje swoją działalność w nowej siedzibie. Zaprezentowane prace składają się na opowieść o poszukiwaniu własnego miejsca - w tym najbardziej podstawowym, egzystencjalnym rozumieniu.

“Zaciera się granica między tym, co jest ciałem, a tym, co już go tylko dotyka. Nie ma wnętrza i zewnętrza, tak jak nie ma wyraźnie zaznaczonej linii między okiem i tym, na co ono spogląda. Człowiek wrasta w krajobraz, jego emocje ten krajobraz żłobią, nadają mu charakter. To już nie portret człowieka, ale natury, kapryśnej jak medium, którym posługuje się autorka” - mówi kuratorka wystawy Hanna Rydlewska.

Ciało w wodzie zyskuje lekkość. W obiektywie Weroniki Ławniczak staje się pejzażem. Oglądane z różnych perspektyw, zamienia się w abstrakcję.

“Zgromadzone w Czułości zdjęcia odwołują się do tematów charakterystycznych dla artystki. Wśród nich - wpisany w kontekst zawłaszczającej wszystko natury - wybija się motyw przemijania. O ile jednak pierwsza indywidualna wystawa autorki prezentowała świat po katastrofie, o tyle „Widok” bardziej przypomina fotograficzną medytację nad tym, co nieuchronne” - dodaje Rydlewska.

Wernisaż wystawy odbędzie się 21 kwietnia 2016 w nowej siedzibie Galerii Czułość (ul. Brzozowska 27/29, Warszawa). Ekspozycję będzie można oglądać do 29 maja bieżącego roku. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.czulosc.com.

Weronika Ławniczak (ur. 1985 roku) - polska artystka, absolwentka wydziału Komunikacji Multimedialnej w Katedrze Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jej prace były prezentowane na wystawach między innymi w Galeria The Painters (Nowy Jork), Galeria Platan (Budapeszt), International Art Festival (Walencja) czy Eddie the Eagle Museum (Amsterdam).

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7