“Widok” Weroniki Ławniczak w nowej siedzibie Galerii Czułość

“Widok” Weroniki Ławniczak w nowej siedzibie Galerii Czułość

Przemijanie oraz poszukiwanie własnego miejsca w świecie - tak w kilku słowach można opisać zdjęcia składające się na wystawę “Widok” autorstwa Weroniki Ławniczak. Wernisaż odbędzie się już w najbliższy czwartek, 21 kwietnia w Warszawie.

Widok to druga solowa wystawa Weroniki Ławniczak, którą galeria Czułość inauguruje swoją działalność w nowej siedzibie. Zaprezentowane prace składają się na opowieść o poszukiwaniu własnego miejsca - w tym najbardziej podstawowym, egzystencjalnym rozumieniu.

“Zaciera się granica między tym, co jest ciałem, a tym, co już go tylko dotyka. Nie ma wnętrza i zewnętrza, tak jak nie ma wyraźnie zaznaczonej linii między okiem i tym, na co ono spogląda. Człowiek wrasta w krajobraz, jego emocje ten krajobraz żłobią, nadają mu charakter. To już nie portret człowieka, ale natury, kapryśnej jak medium, którym posługuje się autorka” - mówi kuratorka wystawy Hanna Rydlewska.

Ciało w wodzie zyskuje lekkość. W obiektywie Weroniki Ławniczak staje się pejzażem. Oglądane z różnych perspektyw, zamienia się w abstrakcję.

“Zgromadzone w Czułości zdjęcia odwołują się do tematów charakterystycznych dla artystki. Wśród nich - wpisany w kontekst zawłaszczającej wszystko natury - wybija się motyw przemijania. O ile jednak pierwsza indywidualna wystawa autorki prezentowała świat po katastrofie, o tyle „Widok” bardziej przypomina fotograficzną medytację nad tym, co nieuchronne” - dodaje Rydlewska.

Wernisaż wystawy odbędzie się 21 kwietnia 2016 w nowej siedzibie Galerii Czułość (ul. Brzozowska 27/29, Warszawa). Ekspozycję będzie można oglądać do 29 maja bieżącego roku. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.czulosc.com.

Weronika Ławniczak (ur. 1985 roku) - polska artystka, absolwentka wydziału Komunikacji Multimedialnej w Katedrze Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jej prace były prezentowane na wystawach między innymi w Galeria The Painters (Nowy Jork), Galeria Platan (Budapeszt), International Art Festival (Walencja) czy Eddie the Eagle Museum (Amsterdam).

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0