“Widok” Weroniki Ławniczak w nowej siedzibie Galerii Czułość

“Widok” Weroniki Ławniczak w nowej siedzibie Galerii Czułość

Przemijanie oraz poszukiwanie własnego miejsca w świecie - tak w kilku słowach można opisać zdjęcia składające się na wystawę “Widok” autorstwa Weroniki Ławniczak. Wernisaż odbędzie się już w najbliższy czwartek, 21 kwietnia w Warszawie.

Widok to druga solowa wystawa Weroniki Ławniczak, którą galeria Czułość inauguruje swoją działalność w nowej siedzibie. Zaprezentowane prace składają się na opowieść o poszukiwaniu własnego miejsca - w tym najbardziej podstawowym, egzystencjalnym rozumieniu.

“Zaciera się granica między tym, co jest ciałem, a tym, co już go tylko dotyka. Nie ma wnętrza i zewnętrza, tak jak nie ma wyraźnie zaznaczonej linii między okiem i tym, na co ono spogląda. Człowiek wrasta w krajobraz, jego emocje ten krajobraz żłobią, nadają mu charakter. To już nie portret człowieka, ale natury, kapryśnej jak medium, którym posługuje się autorka” - mówi kuratorka wystawy Hanna Rydlewska.

Ciało w wodzie zyskuje lekkość. W obiektywie Weroniki Ławniczak staje się pejzażem. Oglądane z różnych perspektyw, zamienia się w abstrakcję.

“Zgromadzone w Czułości zdjęcia odwołują się do tematów charakterystycznych dla artystki. Wśród nich - wpisany w kontekst zawłaszczającej wszystko natury - wybija się motyw przemijania. O ile jednak pierwsza indywidualna wystawa autorki prezentowała świat po katastrofie, o tyle „Widok” bardziej przypomina fotograficzną medytację nad tym, co nieuchronne” - dodaje Rydlewska.

Wernisaż wystawy odbędzie się 21 kwietnia 2016 w nowej siedzibie Galerii Czułość (ul. Brzozowska 27/29, Warszawa). Ekspozycję będzie można oglądać do 29 maja bieżącego roku. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.czulosc.com.

Weronika Ławniczak (ur. 1985 roku) - polska artystka, absolwentka wydziału Komunikacji Multimedialnej w Katedrze Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jej prace były prezentowane na wystawach między innymi w Galeria The Painters (Nowy Jork), Galeria Platan (Budapeszt), International Art Festival (Walencja) czy Eddie the Eagle Museum (Amsterdam).

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0