“Widok” Weroniki Ławniczak w nowej siedzibie Galerii Czułość

“Widok” Weroniki Ławniczak w nowej siedzibie Galerii Czułość

Przemijanie oraz poszukiwanie własnego miejsca w świecie - tak w kilku słowach można opisać zdjęcia składające się na wystawę “Widok” autorstwa Weroniki Ławniczak. Wernisaż odbędzie się już w najbliższy czwartek, 21 kwietnia w Warszawie.

Widok to druga solowa wystawa Weroniki Ławniczak, którą galeria Czułość inauguruje swoją działalność w nowej siedzibie. Zaprezentowane prace składają się na opowieść o poszukiwaniu własnego miejsca - w tym najbardziej podstawowym, egzystencjalnym rozumieniu.

“Zaciera się granica między tym, co jest ciałem, a tym, co już go tylko dotyka. Nie ma wnętrza i zewnętrza, tak jak nie ma wyraźnie zaznaczonej linii między okiem i tym, na co ono spogląda. Człowiek wrasta w krajobraz, jego emocje ten krajobraz żłobią, nadają mu charakter. To już nie portret człowieka, ale natury, kapryśnej jak medium, którym posługuje się autorka” - mówi kuratorka wystawy Hanna Rydlewska.

Ciało w wodzie zyskuje lekkość. W obiektywie Weroniki Ławniczak staje się pejzażem. Oglądane z różnych perspektyw, zamienia się w abstrakcję.

“Zgromadzone w Czułości zdjęcia odwołują się do tematów charakterystycznych dla artystki. Wśród nich - wpisany w kontekst zawłaszczającej wszystko natury - wybija się motyw przemijania. O ile jednak pierwsza indywidualna wystawa autorki prezentowała świat po katastrofie, o tyle „Widok” bardziej przypomina fotograficzną medytację nad tym, co nieuchronne” - dodaje Rydlewska.

Wernisaż wystawy odbędzie się 21 kwietnia 2016 w nowej siedzibie Galerii Czułość (ul. Brzozowska 27/29, Warszawa). Ekspozycję będzie można oglądać do 29 maja bieżącego roku. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.czulosc.com.

Weronika Ławniczak (ur. 1985 roku) - polska artystka, absolwentka wydziału Komunikacji Multimedialnej w Katedrze Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jej prace były prezentowane na wystawach między innymi w Galeria The Painters (Nowy Jork), Galeria Platan (Budapeszt), International Art Festival (Walencja) czy Eddie the Eagle Museum (Amsterdam).

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
2
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1