Wystawa Janka Zamoyskiego w Czułości

0

Autor: Marcin Grabowiecki

25 Wrzesień 2012
Artykuł na: 4-5 minut
Zapraszamy na indywidualną wystawę Janka Zamoyskiego, której otwarcie odbędzie się 28 września o godz. 17:00 w Galerii Czułość w Warszawie. Wystawa otwarta będzie do 28 października, codziennie w godz. 15:00-20:00.
fot. Janek Zamoyski

Zapraszamy na kolejną wystawę do Galerii Czułość. Tym razem swoje prace zaprezentuje jeden z jej współzałożycieli - Janek Zamoyski. Wernisaż w piątek, 28 września o godz. 17:00.

Więcej na temat wystawy dowiadujemy się od samego autora - Janka Zamoyskiego:

Czułość jest Galerią, w której mieszkam. Jest grupą młodych artystów. Czułość jest wielkością reagowania na światło. Znajomość czułości umożliwia określenie prawidłowej ekspozycji. Czułość jest cechą. Jest afirmacją wrażliwości.

Mógłbym zacząć ten tekst parafrazując Kubę Dąbrowskiego z książki "Western", i wtedy napisałbym: "Nazywam się Janek Zamoyski. Jestem fotografem. Moja dziewczyna nazywa się... Zima ze śniegiem jest lepsza niż zima bez śniegu. Bardziej malownicza." Może jeszcze bym dodał: "Lubię robić zdjęcia".

fot. Janek Zamoyski

Od tamtego czasu jednak zbyt wiele się zmieniło. Od czasu wyboru tego nad czym będę w życiu pracował. Ale mimo upływu kilku lat to będzie moja pierwsza wystawa i chciałbym żeby miała w sobie tamte cechy radykalnej niewinności. Zasadniczo one się nie zmieniły, tylko się postarzały. Zyskały chyba świadomość kulturowego fermentu i dociążone zostały rozbitą głową.

Dziś napiszę: Nazywam się janek zamoyski. Dzięki Czułości wciąż udaje mi się być fotografem. Dziewczyna jest ideą. Idea jest miłością życia. Marzenia są osiągalne. Ciężka praca jest koniecznością. Pierwsza zima w Czułości była ze śniegiem. Cudem udało się prowizorycznie załatać pęknięte rury i wpuścić w nie ciepłą wodę.

- śpisz?
- nie

fot. Janek Zamoyski

Wystawa w ramach Warsaw Gallery Weekend.

Janek Zamoyski - wystawa indywidualna
Wernisaż: 28.09.2012, godz. 17:00
Termin: 29.09-28.10.2012, codziennie w godz. 15:00-20:00

Galeria Czułość
ul. Dąbrowiecka 1A
Saska Kępa
Warszawa

fot. Janek Zamoyski
fot. Janek Zamoyski
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Warsztaty fotografii ulicznej z Pawłem Kosickim i Maciejem Jeziorkiem
Warsztaty fotografii ulicznej z Pawłem Kosickim i Maciejem Jeziorkiem
Pod znakiem fotografii miejskiej Paweł Kosicki i Maciej Jeziorek poprowadzą warsztaty fotograficzne Fujifilm w największych miastach Polski
0
0
Rusza wystawa Grand Press Photo 2020. Najpierw Warszawa, później Gdańsk
Rusza wystawa Grand Press Photo 2020. Najpierw Warszawa, później Gdańsk
266 najlepszych polskich zdjęć prasowych z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo od dzisiaj można oglądać na wystawie w Warszawie. W te wakacje wystawa zawita...
1
0
„Jak widać” - darmowy program mentorski Sputnik Photos dla kobiet
„Jak widać” - darmowy program mentorski Sputnik Photos dla kobiet
Jesteś debiutującą fotografką? Chcesz rozwijać swój cykl pod okiem doświadczonych artystek? Zgłoś się do projektu "Jak widać".
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)