Leica Oskar Barnack Award 2016 - do wygrania 25 tys. euro

Leica Oskar Barnack Award 2016 - do wygrania 25 tys. euro

Już niebawem startuje kolejna edycja prestiżowego konkursu Leica Oskar Barnack Award. Jest o co walczyć. W tym roku autor najlepszego zdjęcia oprócz aparatu i obiektywów Leiki otrzyma aż 25 tys. euro. Przewidziana jest też nagroda dla młodych talentów.

Organizowany od 36 lat konkurs Leica Oskar Barnack Award adresowany jest do profesjonalnych fotografów, a tematem przewodnim tegorocznej edycji jest szeroko pojęty związek człowieka z naturą. W tym roku organizatorzy znacznie zwiększyli pulę nagród, która wynosi aż 80 tys. euro. Nieco ponad jedna czwarta z tej puli przypadnie autorowi najlepszego zdjęcia, który oprócz aparatu Leica i szkieł o łącznej wartości 10 tys. euro, otrzyma także 25 tys. euro w gotówce. Przewidziana jest także nagroda dla najlepszego twórcy poniżej 25 roku życia, który wróci do domu z 10 tys. euro i dalmierzem Leiki. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku nagrodę tę otrzymała polska fotografka, Wiktoria Wojciechowska.

 

 


 

 

Jest więc o co walczyć, rywalizacja będzie jednak zawzięta. Prace zgłaszane na konkurs zawsze prezentują bardzo wysoki poziom. Powyżej możecie zobaczyć przegląd najlepszych prac z poprzedniej edycji konkursu. Nabór zgłoszeń do tegorocznej odsłony plebiscytu startuje 1 marca 2016 roku i potrwa do 15 kwietnia. Aby zgłosić swój udział należy drogą elektroniczną przesłać serię 10-12 zdjęć, które w ciekawy i innowacyjny sposób przedstawią temat konkursu.

 

 

 

Więcej informacji i szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie na stronie leica-oskar-barnack-award.com.

]

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8