Leica Oskar Barnack Award 2016 - do wygrania 25 tys. euro

Leica Oskar Barnack Award 2016 - do wygrania 25 tys. euro

Już niebawem startuje kolejna edycja prestiżowego konkursu Leica Oskar Barnack Award. Jest o co walczyć. W tym roku autor najlepszego zdjęcia oprócz aparatu i obiektywów Leiki otrzyma aż 25 tys. euro. Przewidziana jest też nagroda dla młodych talentów.

Organizowany od 36 lat konkurs Leica Oskar Barnack Award adresowany jest do profesjonalnych fotografów, a tematem przewodnim tegorocznej edycji jest szeroko pojęty związek człowieka z naturą. W tym roku organizatorzy znacznie zwiększyli pulę nagród, która wynosi aż 80 tys. euro. Nieco ponad jedna czwarta z tej puli przypadnie autorowi najlepszego zdjęcia, który oprócz aparatu Leica i szkieł o łącznej wartości 10 tys. euro, otrzyma także 25 tys. euro w gotówce. Przewidziana jest także nagroda dla najlepszego twórcy poniżej 25 roku życia, który wróci do domu z 10 tys. euro i dalmierzem Leiki. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku nagrodę tę otrzymała polska fotografka, Wiktoria Wojciechowska.

 

 


 

 

Jest więc o co walczyć, rywalizacja będzie jednak zawzięta. Prace zgłaszane na konkurs zawsze prezentują bardzo wysoki poziom. Powyżej możecie zobaczyć przegląd najlepszych prac z poprzedniej edycji konkursu. Nabór zgłoszeń do tegorocznej odsłony plebiscytu startuje 1 marca 2016 roku i potrwa do 15 kwietnia. Aby zgłosić swój udział należy drogą elektroniczną przesłać serię 10-12 zdjęć, które w ciekawy i innowacyjny sposób przedstawią temat konkursu.

 

 

 

Więcej informacji i szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie na stronie leica-oskar-barnack-award.com.

]

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0