Portret potrójny - prezentacja zdjęć, spotkanie z artystami i warsztaty mokrego kolodionu

0

Autor: Maciej Luśtyk

24 Sierpień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Na początku lipca informowaliśmy Was o projekcie “Portret potrójny”, w ramach którego międzynarodowa grupa artystów wyruszyła w podróż po Podlasiu by dokumentować spotkania i kulturę regionu w technice mokrego kolodionu. Już od 28 sierpnia 2015 roku w Centrum im. Ludwika Zamenhofa będzie można oglądać efekty tej fotograficznej wyprawy.

Twórcy projektu “Portret potrójny” przejechali ponad 400 kilometrów, odwiedzając kilkanaście miejscowości i spotykając setkę osób - mieszkańców wsi i miasteczek. W każdej miejscowości zatrzymali się na dłuższą chwilę, żeby się przedstawić i zapoznać z ludźmi. Potem wyciągali stare pudło, rozstawiali statyw, a na nim aparat mieszkowy. W starej przyczepie kempingowej przerobionej na ciemnię wylewali “chemię” na specjalne płyty, na których potem naświetlali zdjęcia napotkanych osób.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Każdy z siedmiorga artystów biorących udział w projekcie gonił za swoim tematem. Jedni fotografowali stare przedmioty, inni szukali młodych twarzy. Wszyscy razem próbowali zostawić po sobie dobry ślad w pamięci osób, które przyszło im spotkać i fotografować.

Efekty tego niezwykłego projektu będzie można oglądać w dniach 28.08-01.09.2015 roku w Centrum im. Ludwika Zamenhofa przy ul. Warszawskiej 19 w Białymstoku. W tym miejscu także 30 sierpnia 2015 roku odbędą się warsztaty mokrego kolodionu, a chętni będą mogli skorzystać z oprowadzenia kuratorskiego po wystawie. Zajęcia poprowadzi Michał Zieliński - koordynator artystyczny i pomysłodawca projektu “portret potrójny”. Organizatorzy zapewnią materiały i ubrania ochronne dla uczestników.

Oprowadzenie kuratorskie odbędzie się 30 sierpnia o godzinie 15:00, a zajmie się nim Mirosław Miniszewski, który dokumentował powstawanie zdjęć w ramach projektu. Będzie to wyjątkowa szansza na lepsze zrozumienie wystawy i wysłuchanie relacji z pleneru.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Analogicznie do wydarzeń odbywających się w Białymstoku, 29 sierpnia 2015 o godzinie 20:00 w Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej SCZYTY, w miejscowości Szczyty-Dzięciołowo odbędzie się spotkanie z twórcami i bohaterami fotografii, a także prezentacja zdjęć z podróży i filmu dokumentalnego autorstwa Bartosza Tryzny. Na wydarzenie zapewniony będzie transport z Białegostoku. Odjazd autokaru z parkingu przy CLZ planowany jest na godz. 18:30, a powrót w okolicach północy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny jednak z racji na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy. Szczegóły proszę uzgadniać pod numerem 85 67 67 367. Więcej informacji znajdzie na stronie centrumzamenhofa.pl

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Podsumowanie warsztatów Creative Masterclass z Emilem Bilińskim
Podsumowanie warsztatów Creative Masterclass z Emilem Bilińskim
Creative Masterclass całkowicie online już za nami. Nie martw się, jeśli nie mogłeś ich obejrzeć. Ponad 3 godziny praktycznej wiedzy z zakresu sesji zdjęciowej oraz postprodukcji teraz dostępne...
2
0
Pokochaj błysk - intensywne warsztaty fotografii portretowej Irix i Quadralite
Pokochaj błysk - intensywne warsztaty fotografii portretowej Irix i Quadralite
Dystrybutor marek Irix i Quadralite zaprasza na intensywne, 8-godzinne warsztaty studyjne w Krakowskim Lemon Studio. Zajęcia poprowadzi Maja Kupidura. Start 22 maja o...
0
0
Rusza Talent Roku 2021 - opublikuj zina lub zdobądź stypendium na realizację projektu w ramach konkursu Pix.House
Rusza Talent Roku 2021 - opublikuj zina lub zdobądź stypendium na realizację projektu w ramach...
Do końca maja można nadsyłać zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku. Laureaci otrzymają możliwość opublikowania własnego zina...
50
0
Powiązane artykuły