The Sochi Project w Warszawie

Autor: Marcin Grabowiecki

5 Grudzień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Już w sobotę, 6 grudnia o godz. 18:00 w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędzie się otwarcie wystawy Roba Hornstry i Arnolda Van Bruggena "The Sochi Project. An Atlas of War and Tourism in the Caucasus", na którym będą obecni autorzy. Dzień później, o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie z twórcami i oprowadzanie po wystawie w języku angielskim. Prezentacja jest jednym z wydarzeń towarzyszących 14. edycji festiwalu Watch Docs.

Jednym z najciekawszych wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji festiwalu będzie wystawa fotografii Roba Hornstra i Arnolda Van Bruggena The Sochi Project. An Atlas of War and Tourism in the Caucasus. Wernisaż wystawy z udziałem autorów prezentowanych zdjęć odbędzie się 6 grudnia o godzinie 18:00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Wystawa "The Sochi Project. An Atlas of War and Tourism in the Caucasus" to pierwsza w Polsce prezentacja twórczości holenderskiego fotografa Roba Hornstry oraz reportera Arnolda Van Bruggena, którzy od 2007 roku dokumentowali przygotowania do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Projekt Hornstry i Van Bruggena to nie tylko autorska wypowiedź na temat kondycji putinowskiej Rosji, ale także próba ukazania złożonej historii Kaukazu Północnego. Kolejne pobyty twórców w tym regionie znalazły odzwierciedlenie w publikacjach poświęconych poszczególnym fragmentom ich podróży; ostatnia z nich, towarzysząca grudniowej wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, została wydana we współpracy ze słynną amerykańską fundacją Aperture. Interaktywna odsłona The Sochi Project była również prezentowana na 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie (IDFA).

Wystawa została przygotowana we współpracy z Ambasadą Królestwa Niderlandów i Mondriaan Fund.

Przeczytajcie nasze recenzje książek:

An Atlas of War and Tourism in The Caucasus

The Secret History of Khava Gaisanova and The North Caucasus

Rob Hornstra i Arnold Van Bruggen "The Sochi Project. An Atlas of War and Tourism in the Caucasus"
Wernisaż: 6 grudnia 2014, godz. 18:00
Spotkanie z twórcami i oprowadzanie po wystawie w języku angielskim: 7 grudnia, godz. 15.00
Termin: 6 grudnia 2014 - 8 lutego 2015

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2
Warszawa

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Rusza LAMPA Lądek Mountain Photo Award
Rusza LAMPA Lądek Mountain Photo Award
Jesteście pasjonatami gór? Na legendarnym Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju startuje nowy konkurs skierowany do wszystkich fotografujących. Na zgłoszenia macie czas do 30...
1
IKEA i Annie Leibovitz uruchamiają program mentorski dla młodych fotografów. Nie, nie chodzi o meble
IKEA i Annie Leibovitz uruchamiają program mentorski dla młodych fotografów. Nie, nie chodzi o meble
Chciałbyś uczyć się fotografii od Annie Leibovitz? Tę okazję możesz mieć dzięki… Ikea. Firma ogłosiła program mentorski, w ramach którego 5 aspirujących fotografów będzie współtworzyć...
4
Kup obiektyw Viltrox i odbierz kartę Angelbird SD
Kup obiektyw Viltrox i odbierz kartę Angelbird SD
Foto-Technika, wyłączny dystrybutor produktów marki Viltrox, uruchamia nową promocję. Po zakupie obiektywu Viltrox można odebrać kartę Angelbird AV PRO SD MK2 64GB V60 za złotówkę.
26
Powiązane artykuły