The Sochi Project w Warszawie

0

Autor: Marcin Grabowiecki

5 Grudzień 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Już w sobotę, 6 grudnia o godz. 18:00 w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędzie się otwarcie wystawy Roba Hornstry i Arnolda Van Bruggena "The Sochi Project. An Atlas of War and Tourism in the Caucasus", na którym będą obecni autorzy. Dzień później, o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie z twórcami i oprowadzanie po wystawie w języku angielskim. Prezentacja jest jednym z wydarzeń towarzyszących 14. edycji festiwalu Watch Docs.

Jednym z najciekawszych wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji festiwalu będzie wystawa fotografii Roba Hornstra i Arnolda Van Bruggena The Sochi Project. An Atlas of War and Tourism in the Caucasus. Wernisaż wystawy z udziałem autorów prezentowanych zdjęć odbędzie się 6 grudnia o godzinie 18:00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Wystawa "The Sochi Project. An Atlas of War and Tourism in the Caucasus" to pierwsza w Polsce prezentacja twórczości holenderskiego fotografa Roba Hornstry oraz reportera Arnolda Van Bruggena, którzy od 2007 roku dokumentowali przygotowania do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Projekt Hornstry i Van Bruggena to nie tylko autorska wypowiedź na temat kondycji putinowskiej Rosji, ale także próba ukazania złożonej historii Kaukazu Północnego. Kolejne pobyty twórców w tym regionie znalazły odzwierciedlenie w publikacjach poświęconych poszczególnym fragmentom ich podróży; ostatnia z nich, towarzysząca grudniowej wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, została wydana we współpracy ze słynną amerykańską fundacją Aperture. Interaktywna odsłona The Sochi Project była również prezentowana na 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie (IDFA).

Wystawa została przygotowana we współpracy z Ambasadą Królestwa Niderlandów i Mondriaan Fund.

Przeczytajcie nasze recenzje książek:

An Atlas of War and Tourism in The Caucasus

The Secret History of Khava Gaisanova and The North Caucasus

Rob Hornstra i Arnold Van Bruggen "The Sochi Project. An Atlas of War and Tourism in the Caucasus"
Wernisaż: 6 grudnia 2014, godz. 18:00
Spotkanie z twórcami i oprowadzanie po wystawie w języku angielskim: 7 grudnia, godz. 15.00
Termin: 6 grudnia 2014 - 8 lutego 2015

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2
Warszawa

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Kasia Trojak i Natalia Poniatowska znalazły się w gronie finalistek konkursu organizowanego przez prestiżowy magazyn British Journal of Photography. Jego celem jest promocja kobiet pracujących w...
17
0
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystartowało z serią plenerowych wystaw, które pozwolą nam spojrzeć na rzeczywistość ostatnich kilku miesięcy okiem...
17
1
Najlepsze zdjęcia  konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.
18
0
Powiązane artykuły