Kacper Kowalski w TIME

Autor: Marcin Grabowiecki

23 Październik 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Internetowe wydanie magazynu TIME opublikowało jesienne zdjęcia Kacpra Kowalskiego. Zobaczcie jak ta malownicza pora roku wygląda na jego fotografiach.
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Jesień w pełni. Dzięki udanej pogodzie byliśmy w ostatnich tygodniach świadkami prawdziwej "polskiej złotej jesieni". Pewnie wielu z Was próbowało uchwycić barwy tej wyjątkowej pory roku. Zobaczcie jak zrobił to Kacper Kowalski, kórego jesienne fotografie ukazały się w internetowym wydaniu magazynu TIME.

Na stronie autor zdradza, że pracuje samotnie, jednocześnie pilotując i robiąc zdjęcia. Najbardziej lubi fotografować swoje rodzinne strony, czyli Kaszuby i wybrzeże Bałtyku.

Więcej o sposobie, w jaki pracuje opowiadał nam artysta po otrzymaniu nagrody w prestiżowym konkursie World Press Photo:

Samo fotografowanie jest banalnie proste. Mam aparat w ręce, nadlatuję na upatrzoną pozycję i po prostu naciskam spust migawki. Wszystko odbywa się intuicyjnie. Nie zastanawiam się nad tym, po prostu fotografuję. Może dlatego, że latam już 18 lat i w powietrzu spędziłem kilka tysięcy godzin.

Prawdziwe trudności pojawiają się zimą. Nawet nie chodzi o temperaturę, można się odpowiednio ubrać. Jeśli spadnie metr śniegu, poza miastem trudno znaleźć miejsce do parkowania, a co dopiero miejsce do startu. Podobnie jest na początku lata, gdy wszystkie ugory, łąki i pola są bujnie porośnięte, uniemożliwiając start równie skutecznie, jak głęboki śnieg. Tych problemów nie ma w pozostałych porach roku. Wiosną trawa jest niska, pod koniec lata, po żniwach, czy jesienią - startować mogę w zasadzie zewsząd.

Więcej zdjęć Kacpra Kowalskiego znajdziecie na stronie TIME oraz na oficjalnej stronie fotografa.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Premiery polskich projektów, zdjęcia międzynarodowych gwiazd fotografii, najciekawsze tematy fotograficzne sezonu i prace młodych twórców - Fotofestiwal ogłosił program blisko...
7
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Nadchodzi II edycja Festiwalu Fotoforma! Już 13 i 14 czerwca 2024 r. to wyjątkowe wydarzenie ponownie zagości na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. 2 dni inspiracji i edukacji,...
10
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
Jubileuszowa 10. edycja Festiwalu Fotografii w Ramach Sopotu rozpoczyna się we wrześniu, natomiast już 8 kwietnia do Sopotu przyjeżdżają tegoroczni rezydenci: Jacek Poremba, Antonina...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)