11. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Rybniku

Autor: Marcin Grabowiecki

7 Marzec 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Rybniku odbędzie się w tym roku w dniach 15-16 marca. W tegorocznej edycji weźmie udział kilkudziesięciu twórców - w formie autorskich prezentacji, wystaw indywidualnych i zbiorowych. Drugie tyle będzie miało szansę pokazania swoich prac w przestrzeni Galerii Otwartej, a garstka szczęśliwców, którzy zakwalifikują się na warsztaty z tworzenia portretu, będzie miała możliwość pracy z doświadczonym fotografem reklamowym Arturem Nykiem. Wśród gości m.in.: Marek Arcimowicz i Adam Lach.

Wśród "gorących nazwisk" 11. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Rybniku, w pierwszej kolejności należy wymienić Adama Lacha, którego najnowszy projekt "Stigma" szturmem zdobywa uwagę odbiorców, poparcie instytucji kulturalnych i uznanie na międzynarodowych konkursach. Lach, który jest współzałożycielem agencji Napo Images, publikuje swoje zdjęcia w opiniotwórczych magazynach w Polsce, Europie i USA, a jego "zapracowanie" sprawiło, że organizatorzy z przyjemnością czekali 2 lata na jego występ w ramach MFF.

Kolejnym autorem, który budzi wielkie emocje swoim udziałem w Festiwalu jest niewątpliwie Marek Arcimowicz, który z aparatem "zaliczył" wszystkie strefy geograficzne i aktywnie współpracuje z polską edycją magazynu National Geographic od początku jej istnienia. Arcimowicz przez wiele lat pracował w Nepalu jako przewodnik trekkingowy i raftingowy. Potrafi opowiadać o swoich doświadczeniach, jak nikt inny na ziemi. Spotkanie z nim będzie więc swoistą podróżą.

Na przeciwległym biegunie tematycznym tegorocznego Festiwalu plasuje się mocna reprezentacja fotografii kreacyjnej, w osobie Marty Dąbrowskiej, Szymona Siwaka, Anny66 Andrzejewskiej, Aleksandry Zaborowskiej, czy Pawła Śmiałka. Ten ostatni pokaże swoje ambrotypy, czyli zdjęcia wykonywane za pomocą XIX-wiecznej techniki mokrego kolodionu. W programie zobaczymy również dwa mocne dokumenty socjologiczne: "Pod mostem" Bogdana Kułakowskiego - wybitnego fotoreportera od lat 60. oraz "Dziewczyny z Pałacu" Tomasza Zdulskiego - prezesa Stowarzyszenia Pozytyw.

Ponadto, na odwiedzających MFF w Rybniku będzie tradycyjnie czekał artystyczny akt, ale również fotografia przyrodnicza i makro. A wszystko to i wiele więcej podczas dwóch dni trwania imprezy, czyli 15 i 16 marca 2014 roku.

Szczegółowy program na stronie www.festiwal.rybnik.pl

Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Rybniku
Termin: 15-16.03.2014

Klub Energetyka Fundacji Elektrowni Rybnik
ul. Podmiejska
Rybnik

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
Pix.House zaprasza na autorską wystawę Emilii Martin, laureatki tegorocznego konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku 2023. Zdjęcia można oglądać do 14 grudnia.
3
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Skorzystaj z atrakcyjnych promocji z okazji Black Friday i kup statywy Manfrotto, plecaki i torby Lowepro oraz akcesoria JOBY w atrakcyjnych cenach
1
Tam, gdzie was nie ma - wystawa Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi
Tam, gdzie was nie ma - wystawa Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi
PWSFTviF zaprasza na wernisaż wystawy studentów Katedry Fotografii. Zdjęcia będzie można oglądać w przestrzeni dworca Łódź Fabryczna o 6 stycznia 2024 roku.
10