Drugie życie fotografii Szymona Brodziaka

0

Autor: Marcin Grabowiecki

5 Luty 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Na wystawie "Second Life" Szymona Brodziaka nie zobaczymy idealnie wykonanych zdjęć z sesji, ale to, co powstało w wyniku "błędu drukarskiego". Tytuł wystawy odnosi się również do celu wystawy - wszystkie prezentowane prace będzie można kupić, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc w rehabilitacji chorej Oliwki Lisewskiej. Wernisaż wystawy w piątek 8 lutego o godz. 20.00 w Concordia Design w Poznaniu. Obowiązują zaproszenia, które są bezpłatne i można je otrzymać w Concordia Design - ilość zaproszeń jest ograniczona.

Idea wystawy narodziła się przy realizacji projektu ekskluzywnego kalendarza na 2013 rok z supermodelką pochodzącą z Kostaryki Leonorą Jimenez. Kalendarz zawierający 26 czarno-białych fotografii w formacie 100x70 w całości przeznaczony jest na tamtejszy rynek. Pełna emocji sesja do tego kalendarza realizowana była w niecodziennym miejscu - złomowisku, na które trafia to, co zepsute, zużyte, niepotrzebne. Podobnie, na wystawie "Second Life" artysta postanowił zaprezentować nie stricte fotografie z tej sesji, ale to co powstało w wyniku "błędu drukarskiego", i co jako "zepsute" powinno trafić do kosza.

Wystawa prezentuje 18 czarno-białych unikatowych, wcześniej niepublikowanych fotografii Szymona Brodziaka. Wszystkie wystawiane prace będzie można kupić z sygnaturą autora. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację malutkiej Oliwki Lisewskiej, chorej na najrzadszą i najcięższą odmianę nowotworu dziecięcego. Cena jednej fotografii waha się między 1500 a 5000 zł.

Oliwce Lisewskiej pomaga Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy Koszalin. W sytuacji, gdyby zebrano kwotę większą niż jest potrzebna na rehabilitację Oliwki, pieniądze trafią na konto Towarzystwa i wspomogą leczenie innych podopiecznych.

Szymon Brodziak - urodzony w 1979 r. w Poznaniu. Jako fotograf, słynie z kontrowersyjnych czarno-białych kampanii reklamowych. Pozornie zimnych, lecz niezwykle zmysłowych i pełnych ukrytych emocji. Z wykształcenia ekonomista - z pasji fotograf. Porzucił rodzinny interes, aby asystować przy sesjach modowych i reklamowych, które obecnie są głównym polem jego działalności. Od 2006 roku otrzymał liczne międzynarodowe nagrody - w tym 3 złote medale na Prix de la Photographie Paris 2012 - zarówno za zdjęcia reklamowe, jak i projekty autorskie. Jeszcze jako student, w 2004 roku został wyróżniony nagrodą Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna. www.szymonbrodziak.com

Szymon Brodziak Second Life

Wernisaż: 8.02.2013, godz. 20:00

Concordia Design
ul. Zwierzyniecka 3
Poznań

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Kasia Trojak i Natalia Poniatowska znalazły się w gronie finalistek konkursu organizowanego przez prestiżowy magazyn British Journal of Photography. Jego celem jest promocja kobiet pracujących w...
44
0
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystartowało z serią plenerowych wystaw, które pozwolą nam spojrzeć na rzeczywistość ostatnich kilku miesięcy okiem...
20
1
Najlepsze zdjęcia  konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.
18
0
Powiązane artykuły