Wystawa Krystiana Bielatowicza w Leica Gallery Warszawa

Autor: Marcin Grabowiecki

8 Listopad 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Razem z Leica Gallery Warszawa zapraszamy na wystawę Krystiana Bielatowicza "Behind the Mask". Spotkanie z artystą odbędzie się 20 listopada o godz. 19:00, a samą wystawę będzie można oglądać do 5 grudnia 2012.
Fot. Krystian Bielatowicz

Krystian Bielatowicz ('78) rozpoczął swoją mistyczną podróż w Peru, w roku 2006. Poszukiwał tematów do swoich pierwszych historii. Jeszcze nie całkiem świadomie podążał w miejsca, gdzie człowiek stykał się z tym, co boskie. Przez kilka lat uczestniczył w ceremoniach i rytuałach potomków Inków. Sesje szamańskie, indiańskie modlitwy w wysokich górach, wyrocznie Inków - oto świat ze stron podróżniczych książek i z filmów o Indiana Jonesie stawał się rzeczywistością. Bielatowicz przekonał się, że podczas spotkania z tradycją i religią nadal można doznać czegoś unikalnego, ale również bardzo osobistego. Po kilku latach pracy w Andach, Bielatowicz wyruszył do Ameryki Środkowej. Kolejne wyprawy to spotkania z praktykami religijnymi Majów i Mexicas (Azteków). Meksyk i Gwatemala otworzyły tajne przejście z podświadomości do świadomości. Spotkania z Huicholami, Mazatekami, Mixtekami i Zapotekami były osobistą podróżą do innego świata, który stał się własnym światem dla młodego podróżnika.

Fot. Krystian Bielatowicz

Bielatowicz odbywał swe podróże z aparatem w ręku. Czasem był to tylko telefon komórkowy, innym razem lustrzanka lub analogowy średni format. Fotografia stała się małą furtką, przez którą czasami wymykają się powidoki, zapamiętane obrazy, które wciąż zmieniają się wraz ze zmieniającą się rzeczywistością.

Jesienią 2012 roku ukazał się album z czarno-białymi fotografiami Krystiana Bielatowicza, zatytułowany MILPA. Jest to zapis jego mistycznej podróży przez kraje i kultury Ameryki Łacińskiej.  Premierze albumu w listopadzie 2012 towarzyszą dwie wystawy: "Behind the Mask" w warszawskiej Leica Gallery i "Milpa" w krakowskiej Pauzie.

Więcej informacji na:

www.facebook.pl/LeicaCameraPoland

www.leica-camera.pl

Krystian BielatowiczBehind the Mask

Spotkanie z artystą: 20.11.2012, godz. 19:00
Termin: do 5.12.2012

Leica Gallery Warszawa
Al. Jerozolimskie 179, piętro +1
Warszawa

Fot. Krystian Bielatowicz
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Ciągi projekcyjne - obszerna retrospektywa Zygmunta Rytki w Galerii Studio. To pierwsza taka wystawa w Warszawie
Ciągi projekcyjne - obszerna retrospektywa Zygmunta Rytki w Galerii Studio. To pierwsza taka...
Galeria Studio zaprasza na pierwszą tak dużą przekrojową wystawę twórczości Zygmunta Rytki Prezentowaną w Warszawie. Dwa piętra galerii wypełni kilkanaście autorskich cykli, mało znane...
0
Pimp My Channel - ruszył konkurs dla internetowych twórców wideo. Do wygrania sprzęt Canon i Zhiyun
Pimp My Channel - ruszył konkurs dla internetowych twórców wideo. Do wygrania sprzęt Canon i Zhiyun
Cyfrowe.pl wraz z marką Canon zapraszają do wzięcia udziału w konkursie Pimp My Channel. Pokaż kulisy swojej pracy i zgarnij sprzęt wideo znanych marek.
1
Sprawdź świąteczne promocje na sprzęt Manfrotto, Lowepro i JOBY
Sprawdź świąteczne promocje na sprzęt Manfrotto, Lowepro i JOBY
Skorzystaj z grudniowych promocji! W atrakcyjnych cenach kupisz statywy Manfrotto, plecaki i torby Lowepro oraz akcesoria JOBY
2
Powiązane artykuły