Prace Andrzeja Dudka-Dürera w Starej Galerii ZPAF w Warszawie

Stara Galeria ZPAF w Warszawie zaprasza na otwarcie wystawy Andrzeja Dudka-Dürera, które odbędzie się 5 marca o godz. 18:00. Autor od wielu lat realizuje specyficzny performance, w którym kluczową rolę odgrywają buty i spodnie.
Od 6 marca w Starej Galerii ZPAF będziecie mogli oglądać wystawę fotografii Andrzeja Dudka-Dürera. O fotografiach prezentowanych na wystawie mówi sam autor:

Od 1969 roku realizuję life performance Sztuka Butów - Sztuka Spodni - Sztuka Andrzeja Dudka-Dürera /żywa rzeźba/ w Miejscach, w których się Pojawiam... Buty i spodnie są używane codziennie od 43 lat. Poddawane są one regularnej naprawie oraz różnego rodzaju formom dokumentacji - fotografia, obiekty, video, grafika, rysunek... wchodzą one w stały kontakt z odbiorcą/ często nieświadomego udziału w relacji artystycznej (...) Sztuka jest dla mnie sposobem, możliwością, szczególną możliwością autorealizacji komunikacji I kooperacji... Moje Życie jest Sztuką (...)
Andrzej Dudek-Dürer

Idea wystawy to ukazanie procesu przemiany transformacji wynikających z bardzo subiektywnych doświadczeń - świadomość reinkarnacji, jak i obiektywnych, śmierci ojca i brata. Jedno i drugie doświadczenie ukazuje ciągły proces w realizowanych projektach artystycznych, poprzez poszukiwania w dziedzinie fotografii jak również w nowych technologiach cyfrowych zarówno w kompozycjach muzycznych, realizacjach video. Moja twórczość to refleksja nad czasem, trwaniem i przemijaniem, materialnością i duchowością. Przez pryzmat idei i performance Żywej Rzeźby dokonuje autoanalizy w obszarze doświadczenia zewnętrznego jak i wewnętrznego, relacji z sobą jak i każdym spotkanym na mojej drodze życia odbiorcą.

Andrzej Dudek-Dürer - fotograf, performer, artysta sztuki mediów, kompozytor i muzyk. Od 1969 roku realizuje life performance w Miejscach w Których się Pojawia... Do roku 1978 Andrzej Dudek-Dürer żyje w izolacji. W 1979 roku rozpoczyna realizację projektów "Sztuki Podróży" na terenie Polski, następnie Europy Zachodniej, Meksyku, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Singapuru, Korei Południowej, Japonii. Prezentował swoją twórczość i prowadził wykłady m.in. w The Art Institute w Chicago; Academy of Art College w San Francisco; Conservatorio National de Musica w Mexico City; School of Art Otago Polytechnic w Dunedin - Nowa Zelandia; The City Art Institute w Sydney; University of California, Berkeley; ASP w Gdansku; Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Stypendysta Ministerstwa Kultury w 2002. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Andrzej Dudek-Dürer "Meta Przemiana II, Andrzej Dudek-Dürer, Żywa Rzeźba"
Wernisaż: 5.03.2012, godz. 18:00
Termin: 6.03-30.03.2012
poniedziałek-piątek 12:00-18:00
sobota-niedziela 14:00-18:00

Stara Galeria ZPAF
Plac Zamkowy 8
Warszawa
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0