Prace Andrzeja Dudka-Dürera w Starej Galerii ZPAF w Warszawie

Stara Galeria ZPAF w Warszawie zaprasza na otwarcie wystawy Andrzeja Dudka-Dürera, które odbędzie się 5 marca o godz. 18:00. Autor od wielu lat realizuje specyficzny performance, w którym kluczową rolę odgrywają buty i spodnie.
Od 6 marca w Starej Galerii ZPAF będziecie mogli oglądać wystawę fotografii Andrzeja Dudka-Dürera. O fotografiach prezentowanych na wystawie mówi sam autor:

Od 1969 roku realizuję life performance Sztuka Butów - Sztuka Spodni - Sztuka Andrzeja Dudka-Dürera /żywa rzeźba/ w Miejscach, w których się Pojawiam... Buty i spodnie są używane codziennie od 43 lat. Poddawane są one regularnej naprawie oraz różnego rodzaju formom dokumentacji - fotografia, obiekty, video, grafika, rysunek... wchodzą one w stały kontakt z odbiorcą/ często nieświadomego udziału w relacji artystycznej (...) Sztuka jest dla mnie sposobem, możliwością, szczególną możliwością autorealizacji komunikacji I kooperacji... Moje Życie jest Sztuką (...)
Andrzej Dudek-Dürer

Idea wystawy to ukazanie procesu przemiany transformacji wynikających z bardzo subiektywnych doświadczeń - świadomość reinkarnacji, jak i obiektywnych, śmierci ojca i brata. Jedno i drugie doświadczenie ukazuje ciągły proces w realizowanych projektach artystycznych, poprzez poszukiwania w dziedzinie fotografii jak również w nowych technologiach cyfrowych zarówno w kompozycjach muzycznych, realizacjach video. Moja twórczość to refleksja nad czasem, trwaniem i przemijaniem, materialnością i duchowością. Przez pryzmat idei i performance Żywej Rzeźby dokonuje autoanalizy w obszarze doświadczenia zewnętrznego jak i wewnętrznego, relacji z sobą jak i każdym spotkanym na mojej drodze życia odbiorcą.

Andrzej Dudek-Dürer - fotograf, performer, artysta sztuki mediów, kompozytor i muzyk. Od 1969 roku realizuje life performance w Miejscach w Których się Pojawia... Do roku 1978 Andrzej Dudek-Dürer żyje w izolacji. W 1979 roku rozpoczyna realizację projektów "Sztuki Podróży" na terenie Polski, następnie Europy Zachodniej, Meksyku, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Singapuru, Korei Południowej, Japonii. Prezentował swoją twórczość i prowadził wykłady m.in. w The Art Institute w Chicago; Academy of Art College w San Francisco; Conservatorio National de Musica w Mexico City; School of Art Otago Polytechnic w Dunedin - Nowa Zelandia; The City Art Institute w Sydney; University of California, Berkeley; ASP w Gdansku; Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Stypendysta Ministerstwa Kultury w 2002. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Andrzej Dudek-Dürer "Meta Przemiana II, Andrzej Dudek-Dürer, Żywa Rzeźba"
Wernisaż: 5.03.2012, godz. 18:00
Termin: 6.03-30.03.2012
poniedziałek-piątek 12:00-18:00
sobota-niedziela 14:00-18:00

Stara Galeria ZPAF
Plac Zamkowy 8
Warszawa
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8