Prace Andrzeja Dudka-Dürera w Starej Galerii ZPAF w Warszawie

Stara Galeria ZPAF w Warszawie zaprasza na otwarcie wystawy Andrzeja Dudka-Dürera, które odbędzie się 5 marca o godz. 18:00. Autor od wielu lat realizuje specyficzny performance, w którym kluczową rolę odgrywają buty i spodnie.
Od 6 marca w Starej Galerii ZPAF będziecie mogli oglądać wystawę fotografii Andrzeja Dudka-Dürera. O fotografiach prezentowanych na wystawie mówi sam autor:

Od 1969 roku realizuję life performance Sztuka Butów - Sztuka Spodni - Sztuka Andrzeja Dudka-Dürera /żywa rzeźba/ w Miejscach, w których się Pojawiam... Buty i spodnie są używane codziennie od 43 lat. Poddawane są one regularnej naprawie oraz różnego rodzaju formom dokumentacji - fotografia, obiekty, video, grafika, rysunek... wchodzą one w stały kontakt z odbiorcą/ często nieświadomego udziału w relacji artystycznej (...) Sztuka jest dla mnie sposobem, możliwością, szczególną możliwością autorealizacji komunikacji I kooperacji... Moje Życie jest Sztuką (...)
Andrzej Dudek-Dürer

Idea wystawy to ukazanie procesu przemiany transformacji wynikających z bardzo subiektywnych doświadczeń - świadomość reinkarnacji, jak i obiektywnych, śmierci ojca i brata. Jedno i drugie doświadczenie ukazuje ciągły proces w realizowanych projektach artystycznych, poprzez poszukiwania w dziedzinie fotografii jak również w nowych technologiach cyfrowych zarówno w kompozycjach muzycznych, realizacjach video. Moja twórczość to refleksja nad czasem, trwaniem i przemijaniem, materialnością i duchowością. Przez pryzmat idei i performance Żywej Rzeźby dokonuje autoanalizy w obszarze doświadczenia zewnętrznego jak i wewnętrznego, relacji z sobą jak i każdym spotkanym na mojej drodze życia odbiorcą.

Andrzej Dudek-Dürer - fotograf, performer, artysta sztuki mediów, kompozytor i muzyk. Od 1969 roku realizuje life performance w Miejscach w Których się Pojawia... Do roku 1978 Andrzej Dudek-Dürer żyje w izolacji. W 1979 roku rozpoczyna realizację projektów "Sztuki Podróży" na terenie Polski, następnie Europy Zachodniej, Meksyku, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Singapuru, Korei Południowej, Japonii. Prezentował swoją twórczość i prowadził wykłady m.in. w The Art Institute w Chicago; Academy of Art College w San Francisco; Conservatorio National de Musica w Mexico City; School of Art Otago Polytechnic w Dunedin - Nowa Zelandia; The City Art Institute w Sydney; University of California, Berkeley; ASP w Gdansku; Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Stypendysta Ministerstwa Kultury w 2002. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Andrzej Dudek-Dürer "Meta Przemiana II, Andrzej Dudek-Dürer, Żywa Rzeźba"
Wernisaż: 5.03.2012, godz. 18:00
Termin: 6.03-30.03.2012
poniedziałek-piątek 12:00-18:00
sobota-niedziela 14:00-18:00

Stara Galeria ZPAF
Plac Zamkowy 8
Warszawa
Komentarze
Polecane artykuły
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
2
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!