Another Photographer: Miesiąc Fotografii w Krakowie w Warszawie

Zapraszamy na wydarzenie towarzyszące Miesiącowi Fotografii w Krakowie. Otwarcie wystawy fotografii "PortfolioNOW" odbędzie się w czwartek, 12 maja o godz. 19:00 przy ul. Generała Zajączka 8 w Warszawie. Zobaczymy zdjęcia fotografa, który na swoim wernisażu nie che widzieć publiczności.

Pod pseudonimem Another Photographer kryje się młody fotograf, który po wielu latach spędzonych za granicą, gdzie prezentował swoje zdjęcia na spontanicznych wystawach w nieoczywistych miejscach - między innymi w mieszkaniu swoich znajomych w Rzymie czy na farmie w Ohio - wrócił do Polski. Po raz pierwszy decyduje się na pokazanie prac w kraju swoich przodków. Tym razem przygotował wystawę, która jest jednocześnie jego portfolio. Na miejsce ekspozycji wybrał pusty lokal po sklepie mięsnym na Żoliborzu, w kamienicy, w której mieszkali jego dziadkowie.

Otwarcie wystawy "PortfolioNOW" odbędzie się w przeddzień inauguracji Miesiąca Fotografii w Krakowie. Podczas wernisażu zagrają muzycy z wytwórni Lado ABC, a kurator Gil Mac krótko nakreśli sylwetkę autora fotografii, o którym na razie wiemy tylko tyle:

Nie urodził się w Buenos Aires. Nie pracował przy hodowli łosi na Alasce. Nie uciekł z domu. Jego mama nie popełniła samobójstwa. Nie mieszkał na squacie w Amsterdamie. Nie jeździ na rowerze. Nie interesuje się sztuką. Nie jest wegeterianinem. Nie gra na gitarze i nie chce grać na ukulele. Nie ma problemów z określeniem własnej tożsamości seksualnej. Nie chce być po prostu kolejnym fotografem. Nie chce, żebyście przyszli na jego wystawę.

Wystawa w Warszawie organizowana jest w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie.


Another PhotographerPortfolioNOW
Wernisaż: 12.05.2011, godz. 19:00
Termin: 12-31.05.2011, wt-nd, godz. 12:00-19:00

Lokal przy ul. Generała Zajączka 8
Warszawa
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8