Another Photographer: Miesiąc Fotografii w Krakowie w Warszawie

Zapraszamy na wydarzenie towarzyszące Miesiącowi Fotografii w Krakowie. Otwarcie wystawy fotografii "PortfolioNOW" odbędzie się w czwartek, 12 maja o godz. 19:00 przy ul. Generała Zajączka 8 w Warszawie. Zobaczymy zdjęcia fotografa, który na swoim wernisażu nie che widzieć publiczności.

Pod pseudonimem Another Photographer kryje się młody fotograf, który po wielu latach spędzonych za granicą, gdzie prezentował swoje zdjęcia na spontanicznych wystawach w nieoczywistych miejscach - między innymi w mieszkaniu swoich znajomych w Rzymie czy na farmie w Ohio - wrócił do Polski. Po raz pierwszy decyduje się na pokazanie prac w kraju swoich przodków. Tym razem przygotował wystawę, która jest jednocześnie jego portfolio. Na miejsce ekspozycji wybrał pusty lokal po sklepie mięsnym na Żoliborzu, w kamienicy, w której mieszkali jego dziadkowie.

Otwarcie wystawy "PortfolioNOW" odbędzie się w przeddzień inauguracji Miesiąca Fotografii w Krakowie. Podczas wernisażu zagrają muzycy z wytwórni Lado ABC, a kurator Gil Mac krótko nakreśli sylwetkę autora fotografii, o którym na razie wiemy tylko tyle:

Nie urodził się w Buenos Aires. Nie pracował przy hodowli łosi na Alasce. Nie uciekł z domu. Jego mama nie popełniła samobójstwa. Nie mieszkał na squacie w Amsterdamie. Nie jeździ na rowerze. Nie interesuje się sztuką. Nie jest wegeterianinem. Nie gra na gitarze i nie chce grać na ukulele. Nie ma problemów z określeniem własnej tożsamości seksualnej. Nie chce być po prostu kolejnym fotografem. Nie chce, żebyście przyszli na jego wystawę.

Wystawa w Warszawie organizowana jest w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie.


Another PhotographerPortfolioNOW
Wernisaż: 12.05.2011, godz. 19:00
Termin: 12-31.05.2011, wt-nd, godz. 12:00-19:00

Lokal przy ul. Generała Zajączka 8
Warszawa
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
0
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4