Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

„Kruche medium“ Macieja Frąckowiaka to różne spojrzenia na fotografię

0

Autor: Michał Chrzanowski

12 Luty 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

13 rozmów ze znakomitymi fotografami, którzy opowiadają o sobie i przy okazji o fotografii, albo odwrotnie - tak najlepiej możemy w kilku słowach opisać „Kruche medium. Rozmowy o fotografii“ autorstwa Macieja Frąckowiaka. Książka jest już dostępna na stronie wydawnictwa PIX.HOUSE.

„Kruche medium. Rozmowy o fotografii“ Macieja Frąckowiaka to książka zawierająca 13 wywiadów o fotografii i zmianie. Autor rozmawiał z Konradem Pustołą, Krzysztofem Pijarskim, Mariuszem Foreckim, Bogusławem Biegowskim, Cecylią Malik, Wojciechem Wilczykiem, Agnieszką Pajączkowską, Anną Beatą Bohdziewicz, Katarzyną Czarnotą, Pawłem Szypulskim, Krzysztofem Millerem, Michałem Szlagą i Adrianem Wykrotą.  Natomiast wywiady podsumowuje tekst Rafała Drozdowskiego.

- W rozmowach przeprowadzonych przez Macieja Frąckowiaka nikt nikomu niczego nie radzi, tym bardziej - nie poucza. Wszyscy opowiadają o sobie i przy okazji o fotografii albo odwrotnie. Prawdziwym tematem tych rozmów nie jest już jednak ani techniczno-warsztatowa strona fotografii, ani jej estetyka czy „istota”; nie są nim również historie fotografów. Zamiast tego, powodem spotkania i perspektywą opisu zdjęć oraz projektów staje się ich performatywność - potencjał sprawczy, rozumiany jako zdolność fotografii do dokonywania zmian świata, na jakimś odcinku. W tym ujęciu, dobre zdjęcia i projekty to takie, które są więziotwórcze, upowszechniają nowe wzory solidarności, skutkują alternatywnymi formami współpracy, czy pogłębiają wrażliwość. Mają też sprawić, że powiązane ze sobą na nowe sposoby jednostki i instytucje zaczną coś robić, najlepiej razem pracować na rzecz pozytywnej różnicy - podsumowuje Rafał Drozdrowski.

Kruche medium. Rozmowy o fotografii

 • Autor: Maciej Frąckowiak
 • Projekt graficzny: Andrzej Dobosz
 • Redakcja wstępna: Anna Molter
 • Redakcja i korekta: Iwona Torbicka
 • Wydawca: PIX.HOUSE
 • Miejsce wydania: Poznań
 • Format: 15x21cm
 • Liczba stron: 343
 • Nakład: podstawowy 250 sztuk / autorski 250 sztuk
 • Język: polski
 • Okładka: twarda
 • Cena: 69 zł

Książkę „Kruche medium. Rozmowy o fotografii“ Macieja Frąckowiaka można już zamówić za pośrednictwem strony pix.house.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Najnowszy Digital Camera Polska - dwie okładki i inspirujący Temat Miesiąca
Najnowszy Digital Camera Polska - dwie okładki i inspirujący Temat Miesiąca
Najnowszy numer Digital Camera Polska ma wyjątkowo dwie okładki. Jedna zapowiada wywiad z Wojtkiem Wieteską, druga obszerny zbiór najlepszych zdjęć konkursu ILPOTY.
0
0
Powstał drugi numer Gazety Strajkowej
Powstał drugi numer Gazety Strajkowej
Ciąg dalszy zdjęć czołowych polskich dokumentalistów z protestów Strajku Kobiet znajdziemy w drugim numerze Gazety Strajkowej
32
3
Nowy numer magazynu Digital Camera Polska wszedł do sprzedaży
Nowy numer magazynu Digital Camera Polska wszedł do sprzedaży
Obszerny poradnik fotografa przyrody, inspirujący wywiad z Jędrzejem Nowickim, a także propozycje świątecznych prezentów i kreatywne fotoprojekty. Wszystko to, i wiele więcej, znajdziecie w...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)