ZAPOWIEDŹ: 100 Great Street Photographs

0

Autor: Zuzanna Sztorc

28 Marzec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

100 Great Street Photographs to album, w którym David Gibson połączy prace nowego pokolenia utalentowanych artystów w taki sposób, by zapoznać nas z kulisami powstania niektórych fotografii ulicznych.

David Gibson, ekspert w dziedzinie fotografii ulicznej, autor takich książek jak The Street Photographer's Manual, Street Photography Now czy London Street Photography zaoferuje swoim czytelnikom prawdziwie globalną kolekcję obrazów. Fotograf przedstawi nam zmiany, jakie zaszły w fotografii ulicznej na przestrzeni ostatnich dekad i rewolucję w jej tradycji, która ewoluowała przez rozprzestrzenianie się aparatów cyfrowych, Internetu i smartfonów.

Dzięki wnikliwemu wstępowi i komentarzom dotyczącym prac będziemy mieli okazję zapoznać się z historycznym znaczeniem fotografii. Sto nigdy wcześniej niepublikowanych zdjęć, które składają się na tę książkę, pokażą nam sposób uchwycenia otaczającego nas świata poprzez pryzmat ulotności chwili.

Wstępne zamówienia na album, który pojawi się już na początku kwietnia, można składać za pośrednictwem strony www.bookoff.pl, kontaktując się mailowo z obsługą księgarni. Więcej informacji o książce znajdziecie na stronie wydawnictwa Prestel.

zdjęcie główne: Marcin Ryczek

Autor: Zuzanna Sztorc

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pasjonatka mody i kultury szeroko pojętej. Na zdjęcia patrzy głównie przez pryzmat odczuwanych emocji i własnej estetyki. W wolnej chwili najchętniej przebywa w stadninie koni lub we własnym domu z książką w dłoni.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Wyjątkowe, jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska do kupienia w przedsprzedaży
Wyjątkowe, jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska do kupienia w przedsprzedaży
Magazyn Digital Camera świętuje 10 lat obecności na polskim rynku. Z tej okazji powstało specjalne urodzinowe wydanie, a w nim między innymi hołd dla Helmuta Newtona, który w tym miesiącu...
5
0
NAC wydaje album poświęcony Wojciechowi Tuszko. Odkryj archiwum jednego z najważniejszych polskich teoretyków fotografii
NAC wydaje album poświęcony Wojciechowi Tuszko. Odkryj archiwum jednego z najważniejszych polskich...
„Wojciech Tuszko – fotograf” to pierwsza publikacja książkowa w całości poświęcona znanemu chemikowi i teoretykowi fotografii, który przez kilkadziesiąt lat był również czynnym fotografem.
53
0
Wrześniowy numer magazynu Digital Camera Polska już w sprzedaży
Wrześniowy numer magazynu Digital Camera Polska już w sprzedaży
Jesienna fotografia przyrody, inspirujące wywiady, testy sprzętowych nowości i kreatywne fotoprojekty. Wszystko to, i wiele więcej, znajdziecie w najnowszym numerze Digital Camera Polska
0
0