ZAPOWIEDŹ: 100 Great Street Photographs

0
Zuzanna Sztorc
28 Marzec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

100 Great Street Photographs to album, w którym David Gibson połączy prace nowego pokolenia utalentowanych artystów w taki sposób, by zapoznać nas z kulisami powstania niektórych fotografii ulicznych.

David Gibson, ekspert w dziedzinie fotografii ulicznej, autor takich książek jak The Street Photographer's Manual, Street Photography Now czy London Street Photography zaoferuje swoim czytelnikom prawdziwie globalną kolekcję obrazów. Fotograf przedstawi nam zmiany, jakie zaszły w fotografii ulicznej na przestrzeni ostatnich dekad i rewolucję w jej tradycji, która ewoluowała przez rozprzestrzenianie się aparatów cyfrowych, Internetu i smartfonów.

Dzięki wnikliwemu wstępowi i komentarzom dotyczącym prac będziemy mieli okazję zapoznać się z historycznym znaczeniem fotografii. Sto nigdy wcześniej niepublikowanych zdjęć, które składają się na tę książkę, pokażą nam sposób uchwycenia otaczającego nas świata poprzez pryzmat ulotności chwili.

Wstępne zamówienia na album, który pojawi się już na początku kwietnia, można składać za pośrednictwem strony www.bookoff.pl, kontaktując się mailowo z obsługą księgarni. Więcej informacji o książce znajdziecie na stronie wydawnictwa Prestel.

zdjęcie główne: Marcin Ryczek

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pasjonatka mody i kultury szeroko pojętej. Na zdjęcia patrzy głównie przez pryzmat odczuwanych emocji i własnej estetyki. W wolnej chwili najchętniej przebywa w stadninie koni lub we własnym domu z książką w dłoni.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Pewnego razu we wschodnim Londynie - angielska stolica lat 70. i 80. na nieznanych zdjęciach Paula Trevora
Pewnego razu we wschodnim Londynie - angielska stolica lat 70. i 80. na nieznanych zdjęciach Paula...
Paul Trevor od kilkudziesięciu lat fotografuje mieszkańców londyńskiego East Endu. Właśnie ukazała się pierwsza książka z serii poświęconej kultowej dzielnicy. Pozycja...
20
2
Portretprowincji.pl - 360-stronicowy album opowiadający o Polsce, której nie zobaczysz w telewizji
Portretprowincji.pl - 360-stronicowy album opowiadający o Polsce, której nie zobaczysz w telewizji
Trwa zbiórka na wydanie albumu „portretprowincji.pl”, niezwykłego dokumentu będącego zapisem ponad sześcioletniej podróży przez małomiasteczkową Polskę.
65
1
Szykujesz się na jesienny plener? Podbij go z nowym numerem Digital Camera Polska
Szykujesz się na jesienny plener? Podbij go z nowym numerem Digital Camera Polska
Do salonów prasowych trafiło październikowe wydanie Digital Camera Polska, a w nim m.in. porady dot. fotografii pejzażowej, wywiad z Toddem Hido oraz testy głowic...
0
0