Hongkong lat 50. w najnowszym projekcie Fan Ho

Hongkong lat 50. w najnowszym projekcie Fan Ho
Hongkong zwykle kojarzy nam się ze zdjęciami wyjątkowo wysokich bloków mieszkalnych. Miasto jednak nie zawsze tak wyglądało. Zobaczcie wyjątkowe, klimatyczne zdjęcia Hongkongu lat 50. zrobione przez fotografa Fan Ho, będącego wówczas nastolatkiem. Niepublikowane wcześniej fotografie są częścią nowego projektu “A Hong Kong Memoir”.
Fan Ho urodził się w 1931 roku w Szanghaju. Fotografować zaczął już w młodym wieku, gdy od ojca dostał dwuobiektywową lustrzankę Rolleiflex. Pod koniec lat 40. wraz z rodzicami przeprowadził się do Hong Kongu. Wówczas większość zdjęć powstawała w studiach fotograficznych, on jednak wolał fotografować barwne życie ulicy. Fotograf dokumentował życie miasta przez blisko 2 dekady, co zaowocowało powstaniem niezwykle bogatej galerii.
Zobacz wszystkie zdjęcia (19)
Jego zdjęcia otrzymały ponad 280 nagród w różnych międzynarodowych plebiscytach i prezentowane były na wielu wystawach zarówno w kraju, jak i za granicą. Nie wszystkie fotografie ujrzały jednak światło dzienne. Część negatywów spoczywała przez kilkadziesiąt lat w archiwach twórcy. Teraz odkrywamy je na nowo za sprawą publikacji A Hong Kong Memoir, w której autor prezentuje niepublikowane wcześniej fotografie i zestawia je na zasadzie wielokrotnej ekspozycji.

Pierwsze wydanie książki wyprzedało się w ciągu kilku miesięcy, ale prawdopodobnie tak jak w przypadku wcześniejszych publikacji fotografa pojawią się dodruki i kolejne edycje.

Więcej informacji znajdziecie na stronie modernbook.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
3
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4