Hongkong lat 50. w najnowszym projekcie Fan Ho

Hongkong lat 50. w najnowszym projekcie Fan Ho
Hongkong zwykle kojarzy nam się ze zdjęciami wyjątkowo wysokich bloków mieszkalnych. Miasto jednak nie zawsze tak wyglądało. Zobaczcie wyjątkowe, klimatyczne zdjęcia Hongkongu lat 50. zrobione przez fotografa Fan Ho, będącego wówczas nastolatkiem. Niepublikowane wcześniej fotografie są częścią nowego projektu “A Hong Kong Memoir”.
Fan Ho urodził się w 1931 roku w Szanghaju. Fotografować zaczął już w młodym wieku, gdy od ojca dostał dwuobiektywową lustrzankę Rolleiflex. Pod koniec lat 40. wraz z rodzicami przeprowadził się do Hong Kongu. Wówczas większość zdjęć powstawała w studiach fotograficznych, on jednak wolał fotografować barwne życie ulicy. Fotograf dokumentował życie miasta przez blisko 2 dekady, co zaowocowało powstaniem niezwykle bogatej galerii.
Zobacz wszystkie zdjęcia (19)
Jego zdjęcia otrzymały ponad 280 nagród w różnych międzynarodowych plebiscytach i prezentowane były na wielu wystawach zarówno w kraju, jak i za granicą. Nie wszystkie fotografie ujrzały jednak światło dzienne. Część negatywów spoczywała przez kilkadziesiąt lat w archiwach twórcy. Teraz odkrywamy je na nowo za sprawą publikacji A Hong Kong Memoir, w której autor prezentuje niepublikowane wcześniej fotografie i zestawia je na zasadzie wielokrotnej ekspozycji.

Pierwsze wydanie książki wyprzedało się w ciągu kilku miesięcy, ale prawdopodobnie tak jak w przypadku wcześniejszych publikacji fotografa pojawią się dodruki i kolejne edycje.

Więcej informacji znajdziecie na stronie modernbook.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1