contra doc!, nr 5

0
Marcin Grabowiecki
24 Kwiecień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Dostępny jest już piąty numer kwartalnika fotografii artystycznej - contra doc! Jego bohaterką jest Julia Fullerton-Batten. Oprócz niej swoje prace prezentują: Piotr Zbierski, Claus Stolz, Janina Boldyriewa i Aleksander Isajenko, Marcela Paniak, Robert Hutinski i Leszek Górski.
Okładka kwietniowego numeru "contra doc!". Autorką zdjęcia jest Julia Fullerton-Batten


Ukazał się 5. numer kwartalnika fotografii artystycznej - contra doc!, którego główną bohaterką jest Julia Fullerton-Batten. W wywiadzie ("Chce dostarczać widzowi wizualnej uczty"), ta znana z pracy z modelami zwerbowanymi na ulicy autorka, tak przedstawiła genezę cyklu "Nieprzystrojeni", który prezentuje czytelnikom tego magazynu:

Tą serią chciałam skrytykować dzisiejszą obsesję na tle posiadania przez kobiety bardzo smukłych sylwetek. Wydaje się, że nawet mężczyźni zaczęli ją naśladować. Postanowiłam sfotografować nagich ludzi obojga płci z wyraźną nadwagą na tle zainspirowanych obrazami Starych Mistrzów. Dla wielu to był pierwszy raz, kiedy obnażyli się w taki sposób, ale wyglądali na zadowolonych.

5. odsłona "contra doc!" to także prezentacje takich fotografów, jak:;
Claus Stolz;
Janina Boldyriewa i Aleksander Isajenko;
Marcela Paniak;
Robert Hutinski;
Leszek Górski;
Lisa de Boeck]Tradycyjnie też, w numerze można znaleźć także zapowiedzi wybranych wystaw i książek fotograficznych, a także garść informacji o najbliższym spotkaniu doc! talks, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 kwietnia w warszawskiej klubo-księgarni Wrzenie Świata. Jego gościem będzie jeden z najlepszych polskich fotografów wojennych, przez lata związany z agencją Reutera - Piotr Andrews, który z aparatem w ręku obserwował konflikty wojenne w byłej Jugosławii, w Czeczenii, Iraku, Afganistanie, a także na kontynencie afrykańskim, gdzie m.in. był świadkiem upadku polityki apartheidu w RPA.
 
Piąty numer contra doc! można pobrać ze strony www.docphotomagazine.com/contradoc.htm lub przeczytać online dzięki platformie Issuu.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Fotografia zmienia świat przynajmniej na 6 sposobów. Druga część “Kruchego Medium” Macieja Frąckowiaka
Fotografia zmienia świat przynajmniej na 6 sposobów. Druga część “Kruchego Medium” Macieja...
Czym właściwie jest dzisiaj fotografia i jak zmienia nasze życie? Tego próbował dowiedzieć się Maciej Frąckowiak podczas pracy nad drugą odsłoną “Kruchego Medium”. W...
10
3
Igor Kostin - fotograf z Czarnobyla
Igor Kostin - fotograf z Czarnobyla
26 kwietnia 1986 roku, kilka godzin po wybuchu reaktora nr 4, nad elektrownią jądrową w Czarnobylu zawisa śmigłowiec. Już podczas lotu z Kijowa podróżujący nim...
215
5
Wspólne doświadczanie izolacji - Spitsbergen według Anny Musiałówny
Wspólne doświadczanie izolacji - Spitsbergen według Anny Musiałówny
Próba przeczekania wiatru, to nowa publikacja Fundacji Archeologia Fotografii, w której zawarto selekcję zdjęć Anny Musiałówny, wykonanych podczas jej trzymiesięcznego pobytu w krainie...
110
0
Powiązane artykuły