Nadchodzi Alien Skin Exposure X3. Dzięki nowym funkcjom konkurent Lightrooma stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny

Autor: Maciej Luśtyk

14 Wrzesień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Dla wielu produkty Adobe są niezastąpione, jednak dla niektórych program płatnych subskrypcji jest powodem poszukiwań tańszych, ale równie wydajnych alternatyw. Jedną z najciekawszych jest aplikacja Exposure. Jej najnowsza, zaktualizowana wersja pojawi się już jesienią.

Na rynku nie brakuje programów, które zastąpić mają fotografom aplikacje z oferty Adobe. Prawdę mówiąc, w ciągu ostatnich dwóch lat mogliśmy obserwować ich prawdziwy wysyp. I choć pod względem możliwości edycji większości z nich nie można nic zarzucić to jednak tylko niektóre oferują to, co ciągle przekonuje zawodowców do Lightrooma, czyli możliwość wygodnego filtrowania i katalogowania biblioteki zdjęć.

Nareszcie godny konkurent Lightrooma?

Na szczęście o tej funkcji nie zapomnieli twórcy programu Alien Skin Exposure, którego trzecia odsłona trafić ma na rynek już tej jesieni. Czy w ciągu roku od premiery poprzedniej wersji programistom udało się usprawnić aplikację na tyle, by mogła przekonać użytkowników produktów Adobe do przesiadki?

 

Interfejs programu nadal przypomina nieco uproszczoną wersję Lightrooma, ale pojawiło się wiele nowych ciekawych funkcji. Między innymi otrzymujemy możliwość dodawania do zdjęć słów kluczowych i tworzenie ich “kolekcji”, co jeszcze bardziej uprościć ma porządkowanie plików. Oczywiście program nadal nie wymaga tworzenia osobnego katalogu plików, co jest często wytykanym minusem propozycji Adobe.

Oprócz tego, otrzymujemy możliwość porównywania wielu zdjęć na raz, a także opcję tworzenia wirtualnych kopii zdjęć, która powinna szczególnie przypaść osobom pracującym z kolorem. Dzięki niej możemy stworzyć kilka wersji obróbki jednego zdjęcia, nie powielając jednocześnie samego pliku, co pozwolić ma na oszczędzenie przestrzeni dyskowej. Dodatkowo nad wszystkimi wersjami będziemy mogli pracować jednocześnie na jednym ekranie.

W nowej wersji programu użytkownicy będą też mogli skorzystać z funkcji gradientów liniowych i kołowych w panelu korekcji lokalnych, a także otrzymają rozbudowane opcje mieszania warstw i efektów. Pojawić mają się także bardziej zaawansowane opcje tonowania zdjęć kolorowych i czarno-białych. To wszystko obok i tak już rozbudowanych możliwości programu, który pozwala m.in na wygodną synchronizację z serwisami w chmurze i zdalną kolaborację.

Czy Alien Skin Exposure X3 może stać się kompleksowym narzędziem dla zawodowców?

O tym przekonamy się już jesienią, gdy program trafi na rynek. Bogaty zestaw funkcji to jedno, ale ważny jest także sposób ich działania i stabilność całego programu. Lepiej jednak, żeby obietnice się sprawdziły, aplikacja nie należy bowiem do najtańszych - zapłacimy za nią 149 dolarów. Jeśli jesteśmy posiadaczami którejś z wcześniejszych wersji, będziemy mogli dokonać aktualizacji w cenie 99 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem alienskin.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Nowa aktualizacja Lightrooma zamieni kita w jasną stałkę. Czy jest jeszcze sens kupować jasne obiektywy?
Nowa aktualizacja Lightrooma zamieni kita w jasną stałkę. Czy jest jeszcze sens kupować jasne...
Po co wydawać krocie na drogie obiektywy, skoro ich plastykę możemy zasymulować na etapie postprodukcji? Nowa aktualizacja Lightrooma wprowadza kolejne funkcje oparte o AI, m.in....
9
Newell BattFindr - aplikacja, która pozwoli łatwo znaleźć zamiennik akumulatora do aparatu
Newell BattFindr - aplikacja, która pozwoli łatwo znaleźć zamiennik akumulatora do aparatu
Nie znasz się na symbolach i oznaczeniach i niie wiesz, jaki zamiennik akumulatora będzie odpowiedni dla Twojego sprzętu? Z pomocą...
1
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe zapowiada szereg nowych, opartych o układy generatywnej AI funkcji programu Premiere, które pozwolą robić rzeczy, jakie wcześniej wydawały się niemożliwe. Rewolucja w edycji...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)