Phase One prezentuje Styles Packs, czyli paczki z presetami do programu Capture One

Autor: Maciej Luśtyk

8 Czerwiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Choć presety VSCO czy RNI już od kilku lat są powszechnie używane przez użytkowników programu Lightroom, do tej pory zawodowcy pracujący w aplikacji Capture One nie mieli swojej alternatywy. Właśnie się to zmieniło.

Przez wielu Capture One uważane jest za najlepszy program do edycji zdjęć na rynku. Jak obiecuje producent, teraz ma stać się jeszcze lepszy, a to za sprawą wprowadzenia tzw. Styles Packs, czyli paczek z presetami, które pozwolą błyskawicznie nałożyć na zdjęcia złożone efekty.

 

Na początek do wyboru otrzymujemy 5 zestawów (Black & White, Cinematic, Matte, Seasonal i Essentials), w którym znajdziemy do 18 różnych filtrów pozwalających szybko wpłynąć na charakter obrabianych fotografii.

Presety mają być bardzo wygodne w użyciu, a to dzięki temu, że poszczególne “style” wpływać będą jedynie na ustawienia krzywych, saturacji i tonów, nie wprowadzając zmian w parametrach ekspozycji, balansu bieli i poziomów. Rezultaty będą więc spójne, a my będziemy mogli być pewni, że nagłe zdecydowanie się na inny filtr nie będzie oznaczało konieczności ponownej wstępnej edycji zdjęcia.

 

Niestety presety Phase One nie należą do najtańszych. Za jedną paczkę zapłacimy aż 69 dolarów.  Na szczęście nie musimy kupować kota w worku. Za darmo możemy pobrać paczkę z 5 stylami (po 1 z każdego zestawu). Warto jednak pamiętać, że Styles Packs współpracują jedynie z najnowszą wersją programu (wersja 10.1.2 i wyższe).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem phaseone.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Affinity Photo 2 - nowa jakość niedestrukcyjnej obróbki
Affinity Photo 2 - nowa jakość niedestrukcyjnej obróbki
Po 7 latach aktualizacji pierwowzoru, Serif prezentuje drugą generację produktów z serii Affinity. Affinity Photo 2 to przede wszystkim nowy, niedestrukcyjny styl...
16
Capture One Pro 23 - inteligentne kopiowanie ustawień, warstwy w stylach i wygodniejsza edycja
Capture One Pro 23 - inteligentne kopiowanie ustawień, warstwy w stylach i wygodniejsza edycja
Na rynku zadebiutowała najnowsza wersja programu do edycji zdjęć RAW Capture One Pro 23. Oto przegląd najważniejszych nowości wprowadzonych wraz z nową...
2
DaVinci Resolve na iPada oficjalnie zaprezentowane. Apka będzie darmowa, ale jest kilka niewiadomych
DaVinci Resolve na iPada oficjalnie zaprezentowane. Apka będzie darmowa, ale jest kilka niewiadomych
Zapowiedziana wraz z premierą najnowszych iPadów aplikacja mobilna do edycji filmów DaVinci Resolve doczekała się oficjalnej premiery. Oto, co będzie (i czego nie...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)