Phase One prezentuje Styles Packs, czyli paczki z presetami do programu Capture One

1
Maciej Luśtyk
8 Czerwiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Choć presety VSCO czy RNI już od kilku lat są powszechnie używane przez użytkowników programu Lightroom, do tej pory zawodowcy pracujący w aplikacji Capture One nie mieli swojej alternatywy. Właśnie się to zmieniło.

Przez wielu Capture One uważane jest za najlepszy program do edycji zdjęć na rynku. Jak obiecuje producent, teraz ma stać się jeszcze lepszy, a to za sprawą wprowadzenia tzw. Styles Packs, czyli paczek z presetami, które pozwolą błyskawicznie nałożyć na zdjęcia złożone efekty.

 

Na początek do wyboru otrzymujemy 5 zestawów (Black & White, Cinematic, Matte, Seasonal i Essentials), w którym znajdziemy do 18 różnych filtrów pozwalających szybko wpłynąć na charakter obrabianych fotografii.

Presety mają być bardzo wygodne w użyciu, a to dzięki temu, że poszczególne “style” wpływać będą jedynie na ustawienia krzywych, saturacji i tonów, nie wprowadzając zmian w parametrach ekspozycji, balansu bieli i poziomów. Rezultaty będą więc spójne, a my będziemy mogli być pewni, że nagłe zdecydowanie się na inny filtr nie będzie oznaczało konieczności ponownej wstępnej edycji zdjęcia.

 

Niestety presety Phase One nie należą do najtańszych. Za jedną paczkę zapłacimy aż 69 dolarów.  Na szczęście nie musimy kupować kota w worku. Za darmo możemy pobrać paczkę z 5 stylami (po 1 z każdego zestawu). Warto jednak pamiętać, że Styles Packs współpracują jedynie z najnowszą wersją programu (wersja 10.1.2 i wyższe).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem phaseone.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur to program, o którym zrobiło się głośno za sprawą tego, że dokonuje edycji zdjęć automatycznie, z minimalnym wkładem użytkownika. Teraz możecie go pobrać za...
63
8
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Dobra wiadomość dla osób, lubiących edytować swoje zdjęcia na urządzeniach mobilnych. Ale to nie jedyne nowości.
19
1
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę synchronizacji urządzeń
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę...
Aplikacja ON1 Photo RAW z każda kolejną odsłoną staje się poważniejszą konkurencją dla Lightrooma. Jednak apetyt programistów jest znacznie większy. Już niedługo...
17
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)