Picktorial 3 - niedroga alternatywa dla Lightrooma na Maca

3
Maciej Luśtyk
5 Kwiecień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Najnowsza wersja programu Picktorial ma być dla Lightrooma tym, czym Affinity Photo stało się dla Photoshopa. W dodatku oferowana jest w stosunkowo niskiej cenie i nie wymaga wykupowania subskrypcji.

Fotografowie, którym nie w smak abonamentowa hegemonia Adobe nie mogą narzekać. W ostatnim czasie pojawiło się naprawdę dużo programów, które większości osób będą w stanie skutecznie zastąpić produkty z oferty Crative Cloud. Wystarczy wspomnieć o dobrze ocenianych Affinity Photo, ON1 Photo RAW, Luminar czy Alien Skin Exposure X2. Do tego grona dołącza Picktorial 3, który na pierwszy rzut oka oferuje wszystko, czego od tego typu aplikacji może oczekiwać fotograf.

Jego głównymi zaletami ma być przejrzysty, szybki, oparty na jednym panelu interfejs (bez potrzeby przełączania się między zakładkami Library, Develop itp.) oraz brak konieczności importowania plików do katalogu programu. Oprócz tego otrzymujemy szereg profesjonalnych narzędzi do edycji zdjęć.

Oprócz standardowych suwaków, których zestaw odpowiada temu co znajdziemy w Lightroomie, program oferuje zaawansowane narzędzia do edycji lokalnej, ciekawe narzędzie łatki (według producenta do 15 razy bardziej wydajne od funkcji Spot-Removal aplikacji LR), maski jasności i koloru, możliwość pracy na warstwach, specjalne funkcje do retuszu skóry, pędzle rozpoznające krawędzie obiektów, a także pełne wsparcie dla plików RAW ze wszystkich najnowszych aparatów. Według producenta program świetnie sprawdzać ma się także w przypadku obróbki RAW-ów z matryc X-Trans Fujifilm.

 

 

 

 

To wszystko w promocyjnej cenie 39,99 dolarów. Warto dodać, że jest to opłata jednorazowa, a w przyszłości możemy liczyć na darmową aktualizację do najnowszej wersji. Aby jednak nie kupować  przysłowiowego kota w worku, możliwości programu możecie wypróbować pobierając 14-dniową wersję testową. Niestety program dostępny jest wyłącznie dla użytkowników komputerów Mac.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem picktorial.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Phase One zaprezentowało najnowszą generację programu do edycji zdjęć, który upodobali sobie profesjonaliści. Aplikacja wprowadza ponad 10 ważnych...
26
0
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Edytor RAW o którym było w tym roku chyba najgłośniej, nareszcie dostępny jest do pobrania. Co otrzymujemy wraz z najnowszą odsłoną programu?
15
8
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
We współpracy z badaczami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Adobe opracowało nowy algorytm do wykrywania cyfrowych zmian dokonanych za pomocą narzędzia skraplania z uwzględnieniem...
33
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)