Eyefi pracuje nad programem wspierającym starsze generacje kart

Eyefi pracuje nad programem wspierającym starsze generacje kart

W połowie tego roku firma Eyefi zapowiedziała, że po 15 września 2016 przestanie wspierać wszystkie nośniki pamięci z serii X2. Jednak dla użytkowników kart pozwalających na bezprzewodowe przesyłanie zdjęć pojawiło się światełko w tunelu w postaci nowego oprogramowania.

Karty firmy Eyefi to wygodne rozwiązanie, które pozwala na bezprzewodowe przesyłanie fotografii z aparatu do komputera, lub na urządzenia mobilne w trakcie wykonywania zdjęć. Pomimo szybkiego rozwoju technologii - coraz więcej nowych aparatów ma wbudowane moduły łączności bezprzewodowej - z produktów Eyefi nadal chętnie korzystają fotografowie używający starszych lustrzanek, którzy chcą na bieżąco, bez używania przewodów podejrzeć, lub zapisać wykonane zdjęcie na komputerze.

Jednak na początku lipca 2016 roku producent zapowiedział, że rozważa zaprzestanie wspierania rozwiązań powstałych przed 2013 rokiem, czyli wszystkich kart z serii X2 (Geo, Connect, Explore, Mobile, Pro, Visioneer i Sandisk) oraz wcześniejszych. Co więcej, pod znakiem zapytania stanęło nawet to czy karty będą w ogóle dalej działać. Takie podejście firmy rozgniewało wielu klientów. Teraz producent ucieka od tak drastycznych środków i pracuje nad oprogramowaniem, które będzie kompatybilne ze starszymi modelami kart.

Rozpoczęliśmy pracę nad nowym programem, które zapewni normalne funkcjonowanie kart wyprodukowanych przed 2013 rokiem - czytamy w oświadczeniu firmy. Program Eye-Fi X2 Utility ma być dostępny do darmowego pobrania. Jego ściągnięcie umożliwi poprawne działanie starszych nośników po terminie 15 września.

Niestety jest pewien haczyk. Program nie zapewni pełnej funkcjonalności z Eye-Fi Cloud i Eye-Fi View. Ponadto nie są planowane żadne aktualizacje Eye-Fi X2 Utility, a wsparcie techniczne dla posiadaczy kart X2U będzie niemożliwe. W dodatku oprogramowanie jest obecnie dostępne wyłącznie na Mac OS X (wersja testowa), choć jak zapewnia producent trwają zaawansowane prace nad wersją kompatybilną z Windowsem. Niestety nie wiadomo, kiedy ich efekt będzie zaprezentowany.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie x2migration.eyefi.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1