Eyefi pracuje nad programem wspierającym starsze generacje kart

Autor: Michał Chrzanowski

11 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

W połowie tego roku firma Eyefi zapowiedziała, że po 15 września 2016 przestanie wspierać wszystkie nośniki pamięci z serii X2. Jednak dla użytkowników kart pozwalających na bezprzewodowe przesyłanie zdjęć pojawiło się światełko w tunelu w postaci nowego oprogramowania.

Karty firmy Eyefi to wygodne rozwiązanie, które pozwala na bezprzewodowe przesyłanie fotografii z aparatu do komputera, lub na urządzenia mobilne w trakcie wykonywania zdjęć. Pomimo szybkiego rozwoju technologii - coraz więcej nowych aparatów ma wbudowane moduły łączności bezprzewodowej - z produktów Eyefi nadal chętnie korzystają fotografowie używający starszych lustrzanek, którzy chcą na bieżąco, bez używania przewodów podejrzeć, lub zapisać wykonane zdjęcie na komputerze.

Jednak na początku lipca 2016 roku producent zapowiedział, że rozważa zaprzestanie wspierania rozwiązań powstałych przed 2013 rokiem, czyli wszystkich kart z serii X2 (Geo, Connect, Explore, Mobile, Pro, Visioneer i Sandisk) oraz wcześniejszych. Co więcej, pod znakiem zapytania stanęło nawet to czy karty będą w ogóle dalej działać. Takie podejście firmy rozgniewało wielu klientów. Teraz producent ucieka od tak drastycznych środków i pracuje nad oprogramowaniem, które będzie kompatybilne ze starszymi modelami kart.

Rozpoczęliśmy pracę nad nowym programem, które zapewni normalne funkcjonowanie kart wyprodukowanych przed 2013 rokiem - czytamy w oświadczeniu firmy. Program Eye-Fi X2 Utility ma być dostępny do darmowego pobrania. Jego ściągnięcie umożliwi poprawne działanie starszych nośników po terminie 15 września.

Niestety jest pewien haczyk. Program nie zapewni pełnej funkcjonalności z Eye-Fi Cloud i Eye-Fi View. Ponadto nie są planowane żadne aktualizacje Eye-Fi X2 Utility, a wsparcie techniczne dla posiadaczy kart X2U będzie niemożliwe. W dodatku oprogramowanie jest obecnie dostępne wyłącznie na Mac OS X (wersja testowa), choć jak zapewnia producent trwają zaawansowane prace nad wersją kompatybilną z Windowsem. Niestety nie wiadomo, kiedy ich efekt będzie zaprezentowany.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie x2migration.eyefi.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Nowa aktualizacja Lightrooma zamieni kita w jasną stałkę. Czy jest jeszcze sens kupować jasne obiektywy?
Nowa aktualizacja Lightrooma zamieni kita w jasną stałkę. Czy jest jeszcze sens kupować jasne...
Po co wydawać krocie na drogie obiektywy, skoro ich plastykę możemy zasymulować na etapie postprodukcji? Nowa aktualizacja Lightrooma wprowadza kolejne funkcje oparte o AI, m.in....
9
Newell BattFindr - aplikacja, która pozwoli łatwo znaleźć zamiennik akumulatora do aparatu
Newell BattFindr - aplikacja, która pozwoli łatwo znaleźć zamiennik akumulatora do aparatu
Nie znasz się na symbolach i oznaczeniach i niie wiesz, jaki zamiennik akumulatora będzie odpowiedni dla Twojego sprzętu? Z pomocą...
1
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe zapowiada szereg nowych, opartych o układy generatywnej AI funkcji programu Premiere, które pozwolą robić rzeczy, jakie wcześniej wydawały się niemożliwe. Rewolucja w edycji...
8