Pentax smc D FA 100 mm f/2,8 Macro WR - prawie oficjalnie

Na stronie rosyjskiego dystrybutora firmy Pentax pojawiła się informacja o nowym obiektywie smc D FA 100 mm f/2,8 Macro WR. Trudno to uznać za oficjalną premierę (strona domowa Pentaksa milczy na ten temat), ale trudno też czekać, aż firma zapanuje nad obiegiem informacji.
{BIT|Aktualizacja: obiektyw został już zaprezentowany oficjalnie

Pentax smc D FA 100 mm f/2,8 Macro WR to nowy, pełnoklatkowy obiektyw stałoogniskowy z funkcją makro. Skrót WR oznacza, że mamy do czynienia z uszczelnioną konstrukcją. Konstrukcja wewnętrzna obiektywu to 9 soczewek, które zostały ustawione w 8 grup. Na stronie rosyjskiego dystrybutora możemy wyczytać ponadto, że obiektyw ma skalę odwzorowania 1:1, 8-listkową przysłonę i gwint na filtry o średnicy 49 milimetrów. Wszystkie parametry do złudzenia przypominają istniejący już model D FA 100 mm f/2,8 Macro - różnica tkwi tylko w uszczelnieniu i wykończeniu.] Parametry techniczne obiektywu trafiły już do naszej bazy specyfikacji:

NazwaPentax D FA Macro 100mm F2.8 WR
Typobiektyw makro
Konstrukcja9 soczewek w 8 grupach
Stabilizacja obrazubrak
Autofokustak
Ogniskowa100 mm
Otwór maksymalnyF2.8
Dystans min.0,3 m
Kąt24,5 stopnia (16 stopni z lustrzankami APS-C)
Przesłonaautomatyczna, 8 listków, f/2,8 - f/32
MocowaniePentax D FA
Powiększenie1:1
Filtr49 mm
Osłonaw zestawie
Obudowaaluminiowa, uszczelniona
Wymiary65 mm x 81 mm
Waga340 g
Akcesoriab.d.
Uwagi
  • zoptymalizowany do pracy z lustrzankami cyfrowymi
  • uszczlniony
Artykuł na FotopolisPentax smc D FA 100 mm f/2,8 Macro WR - prawie oficjalnie
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
11
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8