Pentax smc DA 35mm f/2,4 AL

Wśród dzisiejszych nowości Pentaksa znalazł się też jeden obiektyw - smc DA 35mm f/2,4AL, który można potraktować jako stosunkowo tani i niewielki standard dla lustrzanek z matrycą APS-C.
Pentax smc DA 35mm f/2,4AL to niewielki i dość lekki (m.in. przez plastikowy bagnet) obiektyw, który po podłączeniu do lustrzanki z matrycą APS-C da kąt widzenia odpowiadający małoobrazkowemu obiektywowi o ogniskowej 53,5 milimetrów. Nie jest to zbyt skomplikowana konstrukcja optyczna. Składa się na nią 6 soczewek ustawionych w 5 grup. Minimalna odległość ostrzenia to 30 centymetrów, średnica mocowania filtrów to 49 milimetrów, całości dopełnia 6-listkowa przysłona.


Obiektyw trafi do sklepów najprawdopodobniej w październiku. W USA będzie kosztował około 200 dolarów, polskiej ceny na razie nie znamy. Wszystkie parametry techniczne obiektywu znajdują się w specyfikacji technicznej:

Nazwasmc PENTAX-DA 35mm /2,4 AL
Typobiektyw szerokokątny
Konstrukcja6 soczewek w 5 grupach (jedna soczewka asferyczna)
Stabilizacja obrazubrak
Autofokustak
Ogniskowa35 mm
Otwór maksymalnyF2,4
Dystans min.0,3 m
Kąt44 stopnie z lustrzanką Pentax
Przesłonaautomatyczna, 6 listków, f/2,4 - f/22
MocowaniePentax Kaf
Powiększenie0,17x
Filtr49 mm
Wymiary63 mm x 45 mm
Waga124 gramy
Uwagiplastikowy bagnet
Artykuł na FotopolisPentax smc DA 35mm f/2,4 AL
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12