Tamron 150-500 mm f/5-6.7 Di III VC VXD - kompaktowy telezoom teraz także z mocowaniem Nikon Z

Autor: Redakcja Fotopolis

11 Październik 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Tamron wprowadza jeden ze swoich najciekawszych teleobiektywów do systemu Nikon Z. Kompaktowy telezoom trafi do sprzedaży jeszcze w październiku w cenie 6490 zł.

Zaprezentowany oryginalnie w 2021 roku obiektyw Tamron 150-500 mm f/5-6.7 Di III VC VXD jeszcze w tym miesiącu będzie dostępny w wersji z mocowaniem Nikon Z. Wygląd i możliwości pozostają takie same, jak w przypadku wersji do systemów Sony E i Fujifilm X, o których możecie przeczytać w poniższych artykułach. Więcej informacji o wariancie Nikon Z znajdziecie w poniższej informacji prasowej.

Przeczytaj także:
Tamron 150-500 mm f/5-6.7 Di III VC VXD - kompaktowy telezoom do aparatów Sony

Jest poręczny i dobrze przemyślany. Tamron prezentuje nowy teleobiektyw do fotografowania sportu i przyrody z mocowaniem do bezlusterkowców Sony. [Czytaj więcej]
Tamron 150-500 mm f/5-6.7 DI III VC VXD - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
 
Najnowszy superzoom Tamrona to kompaktowa konstrukcja adresowana do entuzjastów fotografii sportu i przyrody. Oto nasz szybki test jednego z pierwszych egzemplarzy tego ciekawego szkła do pełnoklatkowych korpusów Sony. [Czytaj więcej]
Tamron 150-500 mm f/5-6.7 Di III VC VXD debiutuje w systemie Fujifilm X
 
Długi zoom Tamrona, dostępny wcześniej w mocowaniu Sony E, od teraz będzie dostępny także w wersji do aparatów Fujifilm X, z którymi zaoferuje ekwiwalent ogniskowych 225-750 mm. [Czytaj więcej]

Informacja prasowa:

Nowy obiektyw 150-500 mm f/5-6.7 Di III VC VXD dla Nikon Z to idealny wybór do fotografowania dynamicznych scen, takich jak akcja, sport, dzika przyroda czy chociażby ptaki. Obiektyw charakteryzuje się kompaktową konstrukcją, mierzy zaledwie 212 mm długości przy 93 mm maksymalnej średnicy. Nawet przy maksymalnym wysunięciu tubusu wynoszącym 287 mm pozostaje wygodny, łatwy w obsłudze, idealny do fotografowania z ręki.

Wyposażony w wygodne funkcje do fotografowania dynamicznych sytuacji i dzikiej przyrody, obiektyw posiada blokadę zoom, zintegrowany system szybkiego montażu Arca-Swiss oraz szybki i cichy silnik liniowego ustawiania ostrości VXD AF Tamron.

Blokada Flex Zoom Lock umożliwia natychmiastowe zablokowanie pozycji zoomu, zapobiegając niezamierzonemu ruchowi spowodowanemu ciężarem obiektywu. Posiada również tradycyjną blokadę zoomu dla bezpiecznego transportu. Kompatybilny z systemem Arca-Swiss system szybkiego zwalniania zwiększa wygodę, podczas gdy magnezowa konstrukcja utrzymuje wagę na rozsądnym poziomie.

Obiektyw waży zaledwie 1720 g bez mocowania statywowego i 1875 g z mocowaniem.

Tamron 150-500 mm jest wyposażony w znany z innych konstrukcji liniowy silnik VXD AF, który zapewnia błyskawiczne i precyzyjne ustawianie ostrości. Doskonale radzi sobie z ustawianiem ostrości na obiektach znajdujących się w różnych odległościach, nawet podczas fotografowania z teleobiektywem.

Śledzenie ostrości w obiektywie doskonale współpracuje z systemem Nikon Z, ułatwiając fotografowanie szybko poruszających się obiektów, niezależnie od tego, czy fotografujesz sport, ptaki czy dziką przyrodę. Dzięki temu nigdy nie przegapisz tych ekscytujących momentów, niezależnie od tego, czy robisz zdjęcia, czy nagrywasz wideo. Co więcej, silnik minimalizuje hałas i wibracje podczas ustawiania ostrości, dzięki czemu nadaje się zarówno do fotografowania, jak i filmowania w cichym otoczeniu.

Konstrukcja optyczna składa się z 25 elementów ułożonych w 16 grupach. Konstrukcja zawiera kilka specjalistycznych elementów obiektywu, w tym jeden XLD (eXtra Low Dispersion), pięć LD (Low Dispersion) i dwa hybrydowe elementy asferyczne. Elementy te działają płynnie, aby skrupulatnie korygować aberracje, w tym osiowe aberracje chromatyczne, zapewniając użytkownikom wyjątkową zdolność rozdzielczą, która obejmuje cały obraz, od krawędzi do krawędzi.

Cena i dostępność

Sprzedaż modelu Tamron 150-500 mm f/5-6.7 Di III VC VXD do Nikon Z rozpocznie się pod koniec października 2023 r.  Sugerowana cena detaliczna wynosi 6490,00 zł.

Specyfikacja:

Nazwa Tamron 150-500 mm f/5-6.7 Di III VC VXD
Producent Tamron
Typ zmiennoogniskowy
Mocowanie Fujifilm X
Nikon Z
Sony E
Ogniskowa 150-500 mm
Maksymalna jasność 5
Maksymalna wartość przysłony 32
Liczba listków przysłony 7
Pierścień przysłony nie
Układ optyczny 25 elementów / 16 grup (2 x ASP, 5 x LD, 1 x XLD)
Pole widzenia 16°25′- 4°57 (FF), 10°59′- 3°18′ (APS-C)
Maksymalne powiększenie 1:3,1-1:3,7
Minimalna odległość ogniskowania 0,6-1,8 m
Średnica filtra 82 mm
Mocowanie filtra żelowego nie
Autofokus tak
Manualne doostrzanie tak
Mechanizm autofokusa silnik liniowy VXD
Stabilizacja tak
Obudowa metal
tworzywo sztuczne
Skala odległości nie
Przycisk funkcyjny tak
Uszczelnienia tak
Mocowanie statywowe tak
Osłona przeciwsłoneczna tak
Wymiary 93 x 209 mm (Sony E), 92 x 212,3 mm (Nikon Z)
Waga 1,725 g
Cena w dniu premiery 6490 zł

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
Pierwszy chiński długi teleobiektyw doczekał się nowych wariantów mocowania. Od teraz zakupimy go także w wersjach do lustrzanek Canon i Nikon oraz bezlusterkowców Fujifilm X i...
5
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Foto-Technika, dystrybutor marki Viltrox, ogłasza rozpoczęcie przedsprzedaży swojego najnowszego obiektywu Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Sony E oraz Nikon Z.
3
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)