Tamron 150-500 mm f/5-6.7 Di III VC VXD debiutuje w systemie Fujifilm X

Autor: Maciej Luśtyk

22 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Długi zoom Tamrona, dostępny wcześniej w mocowaniu Sony E, od teraz będzie dostępny także w wersji do aparatów Fujifilm X, z którymi zaoferuje ekwiwalent ogniskowych 225-750 mm.

Tamron 150-500 mm f/5-6.7 Di III VC VXD z mocowaniem Fujifilm X to dość nieoczekiwana premiera. W końcu obiektyw ten stworzony został z myślą o aparatach pełnoklatkowych Sony. Konstrukcja ta może jednak okazać się fantastyczną alternatywą dla natywnych długich zoomów Fujifilm.

Obiektyw zaoferuje ekwiwalent ogniskowych 225-750 mm, a biorąc pod uwagę fakt, że aparaty systemu X nie będą wykorzystywać pełnego pola obrazowego szkła powinno pozytywnie wpłynąć na osiągi, m.in. w zakresie rozdzielczości na brzegach kadru.

Szkło zostało zbudowane w oparciu o 25 elementów w 16 grupach, wśród których znajdziemy 2 hybrydowe soczewki asferyczne, 5 soczewek LD i 1 soczewę XLD (eXtra Low Dispersion). Do tego 9-listkowa przysłona, minimalna odległość ostrzenia 60 cm (180 cm dla ogniskowej 500 mm) i maksymalne powiększenie 1:3,1 (ekwiwalent 1:2,1 dla pełnej klatki), dzięki czemu szkło posłuży także za obiektyw makro.

Oprócz tego otrzymujemy także działający w 3 trybach system optycznej stabilizacji, zaawansowane powłoki antyodblaskowe BBAR 2 oraz liniowy silnik autofokusu VXD, który zapewnić ma szybkie i skuteczne ostrzenie (także w przypadku filmowania).

Jak przystało na długi zaawansowany zoom, otrzymujemy też mocowanie statywowe kompatybilne z systemem Arca-Swiss i uszczelnienia. Mamy też przełącznik MF Speed, regulujący szybkość przeostrzania podczas pracy manualnej.

Przeczytaj także:
Tamron 150-500 mm f/5-6.7 DI III VC VXD - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe

Najnowszy superzoom Tamrona to kompaktowa konstrukcja adresowana do entuzjastów fotografii sportu i przyrody. Oto nasz szybki test jednego z pierwszych egzemplarzy tego ciekawego szkła do pełnoklatkowych korpusów Sony. [Czytaj więcej]

Biorąc po uwagę, że w zasadzie jest to obiektyw pełnoklatkowy, nie możemy liczyć na przesadną kompaktowość. Obiektyw mierzy 9,3 x 21 cm i waży 1,7 kg. Obiektyw nadal jest jednak krótszy od natywnego, ciemniejszego zoomu XF 150-600 mm f/5.6-8.

Cena i dostępność

Obiektyw trafi do sprzedaży 13 października w cenie 7690 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie tamron.eu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Ruszył Cashback na obiektywy Sigma - obiektywy z mocowaniami Sony E i L-Mount ze zwrotem do 940 zł
Ruszył Cashback na obiektywy Sigma - obiektywy z mocowaniami Sony E i L-Mount ze zwrotem do 940 zł
K-Consult, dystrybutor marki Sigma informuje o nowej ofercie Cashback na wybrane modele obiektywów. Akcja trwa do 30 listopada i obejmuje 6 popularnych obiektywów do...
1
7Artisans 4 mm f/2.8 - kołowe rybie oko do belzusterkowców APS-C
7Artisans 4 mm f/2.8 - kołowe rybie oko do belzusterkowców APS-C
Oferta chińskiego producenta manualnej optyki powiększyła się o nowy obiektyw. Tym razem otrzymujemy kompaktowe rybie do aparatów APS-C, o bardzo dużym kącie...
5
Tamron 20-40 mm f/2.8 Di III VXD - wszechstronny i kompaktowy zoom oficjalnie zaprezentowany
Tamron 20-40 mm f/2.8 Di III VXD - wszechstronny i kompaktowy zoom oficjalnie zaprezentowany
Oferujący unikalny zakres ogniskowych, obiektyw Tamron 20-40 mm f/2.8 Di III VXD będzie najbardziej kompaktowym i jednym z najbardziej uniwersalnych szerokokątnych...
31
Powiązane artykuły