Laowa 24 mm T8 2x Macro Pro2be - nowa generacja obiektywu Probe to większa jasność i peryskopowe tubusy

Autor: Maciej Luśtyk

16 Sierpień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Laowa prezentuje kolejną odsłonę popularnego obiektywu Macro Probe. Tym razem to w zasadzie 3 różne obiektywy o większej jasności nowych możliwościach zaglądania w trudno dostępne miejsca.

Pokazany po raz pierwszy w 2018 roku obiektyw Laowa Macro Probe to szkło jedyne w swoim rodzaju, które dzięki swoim unikalnym możliwościom (szeroki kąt widzenia i powiększenie 2x) zawojowało rynek produkcji reklamowych, pozwalając twórcom ukazanie różnego rodzaju scen z zupełnie nowej perspektywy.

Laowa 24 mm T8 2x Macro Pro2be - 3 tubusy do wyboru

Teraz producent pokazuje drugą generację obiektywu, która łączy w sobie konstrukcje Probe i Periprobe. Obiektyw nadal oferuje ogniskową 24 mm i powiększenie 2:1, ale tym razem jest jaśniejszy (światłosiła T8), a także dostępny jest w 3 różnych wariantach konstrukcji tubusu.

W przypadku tubusu standardowego, funkcjonalność obiektywu nie odbiega od tego, co mogliśmy oglądać wcześniej. Ciekawiej robi się w przypadku nowych modułów peryskopowych, które zakrzywiają kąt widzenia o kolejno 35° i 90°. Moduły te mają ułatwić filmowanie z niskich i wysokich kątów, czy też tworzenie ujęć podwodnych (tubusy są uszczelnione do długości 36,6 cm) bez konieczności pochylania czy zanurzania całego zestawu wideo. Dodatkowo są one obracane, co znacznie ułatwi zaglądanie obiektywem w trudno dostępne miejsca.

Laowa 24 mm T8 2x Macro Pro2be to obiektyw w pełni manualny, wykorzystujący 10-listkową przysłonę i oferujący fizyczne pierścienie ostrości i przysłony. Ten pierwszy oferuje zwiększony kąt obrotu (150°), co ułatwić ma precyzyjne doostrzanie. W przypadku pierścienia przysłony otrzymujemy kontrolę bezstopniową.

Obiektywy mierzą 30,4 x 500 mm / 507 mm (w zależności od wersji) i ważą od 1024 g do 1068 g.

Cena i dostępność

Obiektywy z serii Laowa 24 mm T8 2x Macro Pro2be debiutują w cenach od 2849 dolarów za wariant standardowy (ok. 11 600 zł) do 3149 i 3349 dolarów za warianty peryskopowe (odpowiednio ok. 12 850 zł i 13 670 zł). Do sprzedaży trafił także zestaw obejmujący wszystkie 3 modele w cenie 8499 dolarów (ok. 34 700 zł). Dokładnych polskich cen na razie nie znamy.

Szkła dostępne są w wersjach z mocowaniami Canon EF, Canon RF, Nikon F, Nikon Z, Sony E, L-Mount i PL.

Więcej informacji znajdziecie na stronie laowacine.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike prezentuje kolejny obiektyw wyposażony w silnik AF i tym razem celuje znacznie wyższy segment niż wcześniej. Meike 85 mm f/1.4 STM ma być konkurencją dla profesjonalnych modeli o...
8
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w krótkim czasie
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w...
Chiński 7Artisans dołącza do producentów optyki, którzy w swojej ofercie posiadają obiektywy z silnikiem AF. To jednocześnie kolejna z firm, która doszła do tego w ciągu raptem paru...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)