Astrhori 85 mm f/1.8 - nowa tania portretówka z AF do Sony E

Autor: Maciej Luśtyk

13 Grudzień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Zgodnie z przeciekami na rynku debiutuje pierwszy obiektyw Astrhori wyposażony w napęd AF. Szkło przeznaczone jest do aparatów pełnoklatkowych i kosztuje niewiele ponad 1000 zł.

Najpierw Viltrox, potem Yonguno, TTartisan, a teraz jeden z najmłodszych chińskich producentów optyki. Astrhori prezentuje swój pierwszy obiektyw z silnikiem AF - model Astrhori 85 mm f/1.8.

Astrhori 85 mm f/1.8 to typowa budżetowa portretówka. Polubią ją zwłaszcza amatorzy.

Obiektyw Astrhori 85 mm f/1.8 zbudowano w oparciu o 9 elementów w 8 grupach i 9-listkową przysłonę. Zestaw ten pozwoli na ostrzenie z minimalnej odległości 80 cm i oferuje wielowarstwowe powłoki antyodblaskowe. Pod względem jakości prawdopodobnie nie ma co oczekiwać cudów, ale to niedrogie szkło może być bardzo ciekawą propozycją na pierwszy obiektyw portretowy.

Zwłaszcza, że według producenta oferuje pełne wsparcie dla systemów śledzenia aparatów Sony. Autofokus realizowany jest tu za pomocą silnika STM, który pozwalać ma na sprawne ostrzenie i płynne przeostrzanie w trybie filmowym. Ile jest w tym prawdy dowiemy się jednak dopiero, gdy w sieci ukażą się pierwsze recenzje obiektywu.

Plusem konstrukcji jest niewątpliwie to, że Astrhori 85 mm f/1.8 wydaje się być szkłem dość porządnie skonstruowanym. Otrzymujemy metalową obudowę z dużym fakturowanym pierścieniem ostrości, a całość nie jest przesadnie duża. Producent nie podaje co prawda szczegółowych wymiarów ani wagi, ale na zdjęciach widać, że szkło tworzy dosyć zgraną parę z korpusami serii A7.

W końcu, jest to też chyba najtańszy obiektyw portretowy z autofokusem w ofercie systemu Sony E, dzięki czemu staje się konkurencją dla szkieł Samyanga czy Viltroxa.

Cena i dostępność

Obiektyw dostępny jest do kupienia za pośrednictwem sklepu internetowego Pergear w cenie 1253 zł. Szkło można zamówić z darmową wysyłką do Polski, ale w przypadku zamówień z Azji należy liczyć się z ewentualnymi dodatkowymi opłatami celnymi.

Więcej informacji na stronie pergear.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony pracuje nad obiektywem FE 300 mm f/2.8 GM OSS
Sony pracuje nad obiektywem FE 300 mm f/2.8 GM OSS
Dobra wiadomość dla miłośników jasnych teleobiektywów. Jak informuje producent, na początku 2024 roku na rynek wprowadzony zostanie obiektym Sony FE 300 mm f/2.8 GM...
2
Sony FE 20-70 mm f/4 G - nowy standard standardowego zooma
Sony FE 20-70 mm f/4 G - nowy standard standardowego zooma
Lekki, kompaktowy, bardzo dobry optycznie i o niespotykanym zakresie. Najnowszy obiektyw zoom do Sony FE 20-70 mm f/4 G wyznacza nowe standardy...
8
Laowa Proteus 2x Anamorphic - profesjonalne obiektywy anamorficzne Venus Optics
Laowa Proteus 2x Anamorphic - profesjonalne obiektywy anamorficzne Venus Optics
Laowa w krótkim czasie przeszłą drogę od producenta egzotycznej optyki, do twórcy profesjonalnych i innowacyjnych rozwiązań na rynek filmowy. Szkła z serii Proteus to...
8
Powiązane artykuły