AstrHori 28 mm f/13 2:1 Macro - nowy obiektyw typu probe

Autor: Maciej Luśtyk

2 Listopad 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Najpierw Venus Optics teraz AstrHori. Na rynku debiutuje kolejne oryginalne szkło makro, które pozwoli na realizację bardzo specyficznych ujęć.

Zaprezentowany w 2018 roku obiektyw Laowa 24 mm f/14 2x Macro Probe to jedno z najbardziej wyjątkowych szkieł na rynku. Oferuje bowiem szeroki kąt widzenia, duże powiększenie i możliwość wetknięcia w bardzo ciasne przestrzenie.

W efekcie nagrywane nim materiały wyglądają jak nagrywane z perspektywy owada, przez co konstrukcję tę upodobali sobie zwłaszcza filmowcy realizujący ujęcia kulinarne (ale nie tylko). Szkło znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie trudno podejść z aparatem bezpośrednio do fotografowanego obiektu.

AstrHori 28 mm f/13 2:1 Macro to kolejna chińska "sonda" makro. Nieco jaśniejsza i rozkładana

Teraz swoje trzy grosze w temacie obiektywów typu „Probe” dorzuca AstrHori z nieco węższym, ale i jaśniejszym modelem 28 mm f/13 2:1 Macro. Ten pełnoklatkowy obiektyw manualny zbudowano w oparciu o 21 elementów w 16 grupach, a cała konstrukcja jest rozkładana na dwie części, co ułatwi jej transport. Szkło pozwala na ostrzenie z minimalnej odległości 48 cm, co przekłada się na odległość roboczą raptem 8 mm od przedniej soczewki.

Obiektyw oferuje 5-watową lampę LED do doświetlania fotografowanych i filmowanych obiektów (zasilanie poprzez złącze USB-C), a także sandardowe zębatki systemów follow focus, dzięki którym obiektyw będzie wygodniejszy do użycia w pracy wide. Dodatkowo cały podłużny element obiektywu został dokładnie uszczelniony, co pozwala na bezpiecznie zanurzenie go pod wodę na głębokość do 25 cm.

Cena i dostępność

Obiektyw AstrHori 28 mm f/13 2:1 Macro jest już dostępny do kupienia w oficjalnym sklepie AstrHori w serwisie Amazon w cenie 739 dolarów, czyli ok. 3500 zł. Dokładnej polskiej ceny ani daty dostępności jeszcze nie znamy.

Obiektyw dostępny jest z wersjach z mocowaniami: Canon EF, Canon RF, Fujifilm X, L-Mount, Nikon F, Nikon Z, Sony E oraz PL.

Więcej informacji o obiektywach producenta znajdziecie na stronie astrhori.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
7Artisans 24 mm f/1.4 - jasny ekwiwalent 35 mm za 500 zł. Żal nie kupić
7Artisans 24 mm f/1.4 - jasny ekwiwalent 35 mm za 500 zł. Żal nie kupić
7Artisans prezentuje kolejny ciekawy obiektyw manualny. Tym razem jest to supertani odpowiednik obiektywu 35 mm do aparatów Fujifilm X.
6
Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - Nikon prezentuje pierwszy stałoogniskowy obiektyw do bezlusterkowców APS-C
Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - Nikon prezentuje pierwszy stałoogniskowy obiektyw do bezlusterkowców APS-C
Nikon poszerza portfolio obiektywów niepełnoklatkowych. Zaprezentowany właśnie Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 będzie odpowiednikiem klasycznej 35-tki, lubianej wśród fotografów za uniwersalność.
6
Irix zapowiada obiektyw 65 mm T1.5 - krótkie filmowe tele na horyzoncie
Irix zapowiada obiektyw 65 mm T1.5 - krótkie filmowe tele na horyzoncie
Irix zapowiedział rozszerzenie katalogu filmowej optyki o jasny model 65 mm T1.5, czym uzupełni lukę w zakresie krótkich portretowych teleobiektywów.
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)