AstrHori 28 mm f/13 2:1 Macro - nowy obiektyw typu probe

Autor: Maciej Luśtyk

2 Listopad 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Najpierw Venus Optics teraz AstrHori. Na rynku debiutuje kolejne oryginalne szkło makro, które pozwoli na realizację bardzo specyficznych ujęć.

Zaprezentowany w 2018 roku obiektyw Laowa 24 mm f/14 2x Macro Probe to jedno z najbardziej wyjątkowych szkieł na rynku. Oferuje bowiem szeroki kąt widzenia, duże powiększenie i możliwość wetknięcia w bardzo ciasne przestrzenie.

W efekcie nagrywane nim materiały wyglądają jak nagrywane z perspektywy owada, przez co konstrukcję tę upodobali sobie zwłaszcza filmowcy realizujący ujęcia kulinarne (ale nie tylko). Szkło znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie trudno podejść z aparatem bezpośrednio do fotografowanego obiektu.

AstrHori 28 mm f/13 2:1 Macro to kolejna chińska "sonda" makro. Nieco jaśniejsza i rozkładana

Teraz swoje trzy grosze w temacie obiektywów typu „Probe” dorzuca AstrHori z nieco węższym, ale i jaśniejszym modelem 28 mm f/13 2:1 Macro. Ten pełnoklatkowy obiektyw manualny zbudowano w oparciu o 21 elementów w 16 grupach, a cała konstrukcja jest rozkładana na dwie części, co ułatwi jej transport. Szkło pozwala na ostrzenie z minimalnej odległości 48 cm, co przekłada się na odległość roboczą raptem 8 mm od przedniej soczewki.

Obiektyw oferuje 5-watową lampę LED do doświetlania fotografowanych i filmowanych obiektów (zasilanie poprzez złącze USB-C), a także sandardowe zębatki systemów follow focus, dzięki którym obiektyw będzie wygodniejszy do użycia w pracy wide. Dodatkowo cały podłużny element obiektywu został dokładnie uszczelniony, co pozwala na bezpiecznie zanurzenie go pod wodę na głębokość do 25 cm.

Cena i dostępność

Obiektyw AstrHori 28 mm f/13 2:1 Macro jest już dostępny do kupienia w oficjalnym sklepie AstrHori w serwisie Amazon w cenie 739 dolarów, czyli ok. 3500 zł. Dokładnej polskiej ceny ani daty dostępności jeszcze nie znamy.

Obiektyw dostępny jest z wersjach z mocowaniami: Canon EF, Canon RF, Fujifilm X, L-Mount, Nikon F, Nikon Z, Sony E oraz PL.

Więcej informacji o obiektywach producenta znajdziecie na stronie astrhori.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony pracuje nad obiektywem FE 300 mm f/2.8 GM OSS
Sony pracuje nad obiektywem FE 300 mm f/2.8 GM OSS
Dobra wiadomość dla miłośników jasnych teleobiektywów. Jak informuje producent, na początku 2024 roku na rynek wprowadzony zostanie obiektym Sony FE 300 mm f/2.8 GM...
2
Sony FE 20-70 mm f/4 G - nowy standard standardowego zooma
Sony FE 20-70 mm f/4 G - nowy standard standardowego zooma
Lekki, kompaktowy, bardzo dobry optycznie i o niespotykanym zakresie. Najnowszy obiektyw zoom do Sony FE 20-70 mm f/4 G wyznacza nowe standardy...
8
Laowa Proteus 2x Anamorphic - profesjonalne obiektywy anamorficzne Venus Optics
Laowa Proteus 2x Anamorphic - profesjonalne obiektywy anamorficzne Venus Optics
Laowa w krótkim czasie przeszłą drogę od producenta egzotycznej optyki, do twórcy profesjonalnych i innowacyjnych rozwiązań na rynek filmowy. Szkła z serii Proteus to...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)