AstrHori 28 mm f/13 2:1 Macro - nowy obiektyw typu probe

Autor: Maciej Luśtyk

2 Listopad 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Najpierw Venus Optics teraz AstrHori. Na rynku debiutuje kolejne oryginalne szkło makro, które pozwoli na realizację bardzo specyficznych ujęć.

Zaprezentowany w 2018 roku obiektyw Laowa 24 mm f/14 2x Macro Probe to jedno z najbardziej wyjątkowych szkieł na rynku. Oferuje bowiem szeroki kąt widzenia, duże powiększenie i możliwość wetknięcia w bardzo ciasne przestrzenie.

W efekcie nagrywane nim materiały wyglądają jak nagrywane z perspektywy owada, przez co konstrukcję tę upodobali sobie zwłaszcza filmowcy realizujący ujęcia kulinarne (ale nie tylko). Szkło znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie trudno podejść z aparatem bezpośrednio do fotografowanego obiektu.

AstrHori 28 mm f/13 2:1 Macro to kolejna chińska "sonda" makro. Nieco jaśniejsza i rozkładana

Teraz swoje trzy grosze w temacie obiektywów typu „Probe” dorzuca AstrHori z nieco węższym, ale i jaśniejszym modelem 28 mm f/13 2:1 Macro. Ten pełnoklatkowy obiektyw manualny zbudowano w oparciu o 21 elementów w 16 grupach, a cała konstrukcja jest rozkładana na dwie części, co ułatwi jej transport. Szkło pozwala na ostrzenie z minimalnej odległości 48 cm, co przekłada się na odległość roboczą raptem 8 mm od przedniej soczewki.

Obiektyw oferuje 5-watową lampę LED do doświetlania fotografowanych i filmowanych obiektów (zasilanie poprzez złącze USB-C), a także sandardowe zębatki systemów follow focus, dzięki którym obiektyw będzie wygodniejszy do użycia w pracy wide. Dodatkowo cały podłużny element obiektywu został dokładnie uszczelniony, co pozwala na bezpiecznie zanurzenie go pod wodę na głębokość do 25 cm.

Cena i dostępność

Obiektyw AstrHori 28 mm f/13 2:1 Macro jest już dostępny do kupienia w oficjalnym sklepie AstrHori w serwisie Amazon w cenie 739 dolarów, czyli ok. 3500 zł. Dokładnej polskiej ceny ani daty dostępności jeszcze nie znamy.

Obiektyw dostępny jest z wersjach z mocowaniami: Canon EF, Canon RF, Fujifilm X, L-Mount, Nikon F, Nikon Z, Sony E oraz PL.

Więcej informacji o obiektywach producenta znajdziecie na stronie astrhori.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
Pierwszy chiński długi teleobiektyw doczekał się nowych wariantów mocowania. Od teraz zakupimy go także w wersjach do lustrzanek Canon i Nikon oraz bezlusterkowców Fujifilm X i...
5
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Foto-Technika, dystrybutor marki Viltrox, ogłasza rozpoczęcie przedsprzedaży swojego najnowszego obiektywu Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Sony E oraz Nikon Z.
3
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)