Vazen 135 mm T2.8 1.8x - dopełnienie anamorficznego trio z Chin

Autor: Maciej Luśtyk

28 Kwiecień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Chińczycy dopełniają trio pełnoklaktowych, kompaktowych obiektywów anamorficznych modelem 135 mm T2.8 z kompresją 1.8x. Obiektyw charakteryzuje się względnie kompaktową budową i taką samą ceną, jak pozostałe modele z oferty.

Chińska marka Vazen jest na rynku dopiero od 3 lat, jednak już zdążyła wzbudzić spore zainteresowanie w świecie osób zajmujących się filmowaniem. Firma jako pierwsza zaprezentowała obiektywy anamorficzne do systemu Mikro Cztery Trzecie, a później rozszerzyła swoje zainteresowanie na pełną klatkę, prezentując najmniejsze dotychczasowe obiektywy anamorficzne tego segmentu.

Vazen 135 mm T2.8 1.8x - anamorficzny teleobiektyw średniego zasięgu

Teraz przyszła kolej na domknięcie pełnoklatkowego trio. Producent zaprezentował właśnie model Vazen 135 mm T2.8 1.8x - nieco większy od swoich braci, ale nadal niewielki (23,6 x 9,5 cm) i stosunkowo lekki (2 kg) jak na standardy pełnoklatkowej, anamorficznej optyki.

Jak to często bywa w przypadku obiektywów kinematograficznych, producent nie zdradza zbyt wiele szczegółów na temat optyki. Wiadomo jedynie, że mamy do czynienia z minimalną odległością ostrzenia wynoszącą 1,5 metra i możliwością nakręcenia filtrów o średnicy 82 mm. Współczynnik kompresji 1.8x pozwoli nam uzyskać obraz w panoramicznym formacie 2.39:1 w przypadku filmowania w trybie anamorficznym 4:3 i będzie wymagał mniejszego kadrowania niż w przypadku obiektywów 2x podczas filmowania w standardowym trybie 16:9.

Jakich efektów możemy się spodziewać po modelu Vazen 135 mm T2.8 1.8x? Producent udostępnił film przykładowy, a na kanale Anamorphic on a budget możemy obejrzeć już pełną recenzję obiektywu.

Cena i dostępność

Model Vazen 135 mm T2.8 1.8x debiutuje w tej samej cenie, co inne modele z anamorficznej oferty producenta - 8000 dolarów. Jeśli jednak zdecydowalibyśmy się kupić cały set (zawierający także modele (85 mm T2.8 1.8x i 50 mm T2.1 1.8x), za trio obiektywów i walizkę ochronną zapłacimy 19 999 dolarów. Obiektyw dostępny jest w wersjach z mocowaniami PL i EF.

Więcej informacji znajdziecie na stronie vzlens.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sigma 500 mm f/5.6 DG DN OS | Sport - teleobiektyw w wersji na lekko
Sigma 500 mm f/5.6 DG DN OS | Sport - teleobiektyw w wersji na lekko
Dla fotografów dzikiej przyrody, lotnictwa i sportu Sigma stworzyła kolejny ciekawy teleobiektyw. Sigma 500 mm f/5.6 DG DN OS to konstrukcja wyjątkowo poręczna, lekka i o wysokich parametrach...
0
Sigma 15 mm f/1.4 DG DN Diagonal Fisheye | Art - pierwsze na świecie tak jasne rybie oko
Sigma 15 mm f/1.4 DG DN Diagonal Fisheye | Art - pierwsze na świecie tak jasne rybie oko
Niespotykana zdolność rozdzielcza, która obala konwencjonalne poglądy na temat obiektywów typu rybie oko - tak w skrócie Sigma charakteryzuje swój najnowszy ultraszerokokątny obiektyw z serii...
0
Filtry Benro za 1 zł przy zakupie obiektywów Viltrox
Filtry Benro za 1 zł przy zakupie obiektywów Viltrox
Foto-Technika ruszą z promocją na obiektywy Viltrox. Każdy kto do 15 marca zakupi jeden z obiektywów objętych promocją otrzyma zestaw filtrów UV i CPL marki Benro za jedyne 1,23...
6
Powiązane artykuły