Nadchodzi Samyang AF 135 mm f/1.8 FE

Autor: Maciej Luśtyk

3 Styczeń 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

W noworocznym wideo Samyang pokazał obiektyw, który prawdopodobnie już niebawem wzbogaci ofertę nowych, wyposażonych w układ AF stałek producenta - Samyanga AF 135 mm f/1.8.

Rok 2022 z pewnością będzie czasem wielu ciekawych premier. O jednej wiemy już na pewno. Z okazji nowego roku, na swoim instagramowym profilu Samyang opublikował krótkie wideo z życzeniami, na którym możemy dostrzec sylwetkę oraz oznaczenie nowego obiektywu.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to obiektyw Samyang AF 135 mm f/1.8 z mocowaniem Sony E. Póki co nie wiemy na jego temat właściwie nic. Widać jednak, że będzie charakteryzował się krępą budową, co powinno zapewnić dobry balans podczas pracy z aparatem. Widzimy też zaktualizowane wzornictwo, z nową fakturą pokrętła, które mieliśmy już okazję oglądać w przypadku ostatnich premier producenta. I choć na jego temat nie wiemy nic więcej, już teraz możemy przypuszczać, że będzie to pozycja równie popularna co swojego czasu lustrzankowa Sigma 135 mm f/1.8 DG HSM Art, która jeszcze nie doczekała się pełnoprawnej bezlusterkowej odsłony.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Samyang Lens Global (@samyanglensglobal)

Pozostaje pytanie o wagę, jakość optyczną i cenę. O tych zapewne dowiemy się już niebawem. Obstawiamy bowiem, że nie jest to jedyna premiera Samyanga planowa na 2022 rok, a raczej pierwsze z serii szkieł, które zobaczymy w ciągu najbliższych miesięcy.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sigma 24 mm f/1.4 DG DN Art - uniwersalny jasny szeroki kąt w kompaktowym wydaniu
Sigma 24 mm f/1.4 DG DN Art - uniwersalny jasny szeroki kąt w kompaktowym wydaniu
Sigma prezentują nową, bezlusterkową wersję modelu 24 mm f/1.4. Obiektyw łączy w sobie zaawansowane rozwiązania optyczne z rozbudową ergonomią i kompaktowymi...
15
Sigma 20 mm f/1.4 DG DN Art - nowy szerokokątny standard do astrofotografii, krajobrazu i filmowania?
Sigma 20 mm f/1.4 DG DN Art - nowy szerokokątny standard do astrofotografii, krajobrazu i...
Sigma prezentuje nową, bezusterkową wersję modelu 20 mm f/1.4. Dzięki dopracowanemu układowi optycznemu i rozbudowanej konstrukcji ma szansę stać się ulubionym...
7
Nikon aktualizuje obiektywy Z o liniową kontrolę pierścienia ostrości
Nikon aktualizuje obiektywy Z o liniową kontrolę pierścienia ostrości
Nikon wypuszcza ważną aktualizację dla 3 obiektywów ze swojej oferty. Główną nowością jest możliwość liniowej kontroli ostrości w trybie MF, z której ucieszą się...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)