Nadchodzi Samyang AF 135 mm f/1.8 FE

Autor: Maciej Luśtyk

3 Styczeń 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

W noworocznym wideo Samyang pokazał obiektyw, który prawdopodobnie już niebawem wzbogaci ofertę nowych, wyposażonych w układ AF stałek producenta - Samyanga AF 135 mm f/1.8.

Rok 2022 z pewnością będzie czasem wielu ciekawych premier. O jednej wiemy już na pewno. Z okazji nowego roku, na swoim instagramowym profilu Samyang opublikował krótkie wideo z życzeniami, na którym możemy dostrzec sylwetkę oraz oznaczenie nowego obiektywu.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to obiektyw Samyang AF 135 mm f/1.8 z mocowaniem Sony E. Póki co nie wiemy na jego temat właściwie nic. Widać jednak, że będzie charakteryzował się krępą budową, co powinno zapewnić dobry balans podczas pracy z aparatem. Widzimy też zaktualizowane wzornictwo, z nową fakturą pokrętła, które mieliśmy już okazję oglądać w przypadku ostatnich premier producenta. I choć na jego temat nie wiemy nic więcej, już teraz możemy przypuszczać, że będzie to pozycja równie popularna co swojego czasu lustrzankowa Sigma 135 mm f/1.8 DG HSM Art, która jeszcze nie doczekała się pełnoprawnej bezlusterkowej odsłony.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Samyang Lens Global (@samyanglensglobal)

Pozostaje pytanie o wagę, jakość optyczną i cenę. O tych zapewne dowiemy się już niebawem. Obstawiamy bowiem, że nie jest to jedyna premiera Samyanga planowa na 2022 rok, a raczej pierwsze z serii szkieł, które zobaczymy w ciągu najbliższych miesięcy.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Voigtlander Nokton 75 mm f/1.5 z mocowaniem Nikon Z
Voigtlander Nokton 75 mm f/1.5 z mocowaniem Nikon Z
Po wersjach do systemów Leica M i Canon RF, jasną manualną portretówkę Voigtlander Norton 75 mm f/1.5 otrzymujemy także z mocowaniem Nikon Z. Obiektyw łączy wysokiej jakości optykę ze...
1
Irix 45 mm f/1.4 do końca kwietnia taniej o 40%
Irix 45 mm f/1.4 do końca kwietnia taniej o 40%
Next77, dystrybutor obiektywów Irix informuje o specjalnej ofercie na obiektyw Irix 45 mm f/1.4. Do końca kwietnia model ten dostępny jest z 40-procentowym rabatem.
4
Irix Cine 65 mm T1.5 - jasna filmowa stałka już dostępna
Irix Cine 65 mm T1.5 - jasna filmowa stałka już dostępna
Zapowiadany od roku obiektyw Irix Cine 65 mm T1.5 w końcu trafia na rynek. Krótki filmowy teleobiektyw może pochwalić się kompaktową budową, dużą jasnością, wysokiej jakości optyką i...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)