Samyang AF 12 mm f/2 X - pierwszy wyposażony w AF obiektyw producenta do aparatów Fujifilm

Autor: Maciej Luśtyk

27 Październik 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Jest mały, przystępny cenowo i obiecuje świetną jakość. Samyang AF 12 mm f/2 X zapowiada mocne wejście producenta do systemu Fujifilm X.

Natywne obiektywy szerokokątne Fujifilm są przesadnie drogie? Z odsieczą przychodzi nowy Samyang AF 12 mm f/2 X, czyli ekwiwalent jasnego obiektywu 18 mm, który zaspokoić ma potrzeby zarówno osób fotografujących krajobrazy, architekturę czy nocne niebo, jak i filmujących - ze względu na szeroki kąt widzenia, szybki autofokus i niewielkie rozmiary, doskonale sprawdzić ma się do vlogowania i podczas pracy na gimbalu.

Samyang AF 12 mm f/2 X jest kompaktowy, szybki i jasny, a przy tym oferować ma niezłą optykę

Producent obiecuje też ponadprzeciętną jakość optyczną. Układ bazuje tutaj na 12 soczewkach w 10 grupach, w śród których znajdziemy 2 soczewki asferyczne i 3 soczewki ED, co zapewnić ma wyrównaną ostrość i zminimalizować występowanie aberracji chromatycznej. Do tego zaawansowane 14-warstwowe powłoki antyodblaskowe, 7-listkowa przysłona, która po domknięciu powinna zaoferować nam przyjemną dla oka reprodukcję punktów świetlnych w formie 14-ramiennych gwiazd, a także krótka minimalna odległość ostrzenia, wynosząca 20 cm.

Za ostrzenie odpowiada tu szybki i cichy  krokowy silnik AF, który oferować ma płynne ustawianie ostrości także podczas filmowania, a bardzo ciekawie wygląda też sama konstrukcja obiektywu. Samyang AF 12 mm f/2 X ma tylko 59,2 mm długości i waży 212 g. Do tego jest uszczelniony i oferuje duży pierścień ostrości z przyjemną fakturą.

Samyang AF 12 mm f/2 X - oficjalne zdjęcia przykładowe

Wstępnie możliwości nowego obiektywu możemy ocenić na podstawie kilku oficjalnych zdjęć przykładowych producenta.

Cena i dostępność

Najważniejsza oczywiście jest cena. Samyang AF 12 mm f/2 X debiutuje w pułapie 499 dolarów, co w przeliczeniu daje ok 1980 zł. Oficjalna Polska cena powinna kształtować się na poziomie 2000-2300 zł.

Więcej informacji o nowym obiektywie znajdziecie na stronie samyanglens.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
Pierwszy chiński długi teleobiektyw doczekał się nowych wariantów mocowania. Od teraz zakupimy go także w wersjach do lustrzanek Canon i Nikon oraz bezlusterkowców Fujifilm X i...
5
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Foto-Technika, dystrybutor marki Viltrox, ogłasza rozpoczęcie przedsprzedaży swojego najnowszego obiektywu Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Sony E oraz Nikon Z.
3
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)