Sigma potwierdza: są plany wprowadzenia obiektywów do systemów Canon RF i Nikon Z

0

Autor: Maciej Luśtyk

14 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowe bezlusterkowe systemy zachwycają możliwościami, ale są bardzo drogie. Jest jednak szansą, że już niebawem się to zmieni. Chęć produkcji szkieł z mocowaniami RF i Z zapowiedział prezes Sigmy.

Choć bezlusterkowe systemy pełnokaltkowych aparatów Canon i Nikon są już z nami od ponad dwóch lat, ciągle ich największym problemem jest niewielka dostępność szkieł, a w szczególności tańszych alternatyw szkieł natywnych, oferowanych przez zewnętrznych producentów.W ten segment wkroczył już choćby Samyang oraz pomniejsi twórcy obiektywów manualnych, wszyscy jednak z utęsknieniem upatrują oferty szkieł Sigmy i Tamrona, które to uważane są za najlepsze w świecie alternatywnej optyki z AF.

Wygląda na to, że już niebawem oczekiwania użytkowników zostaną zaspokojone, a obydwa systemy wybuchną popularnością. W wywiadzie z serwisem ICAN Management Review, prezes Sigmy Kazuto Yamaki oficjalnie potwierdził chęć rozszerzenia oferty o szkła z mocowaniami Canon RF i Nikon Z.

Niestety, póki co będziemy musieli jeszcze uzbroić się w cierpliwość. „Na chwilę obecną, aktualne zamówienia i tak przekraczają możliwości produkcyjne naszych fabryk i działu R&D.” - komentuje Yamaki. O ile szkła w wersjach Canon RF i Nikon Z nie są już opracowane, pierwszych premier należałoby więc spodziewać się w okolicy 2022 roku. Jeśli jednak czekamy tylko na zwolnienie linii produkcyjnej, być może nowe obiektywy zobaczymy już za kilka miesięcy, choć biorąc pod uwagę wprowadzony właśnie w Japonii stan wyjątkowy, jest to raczej mało prawdopodobne.

Więcej informacji znajdziecie na stronie ican.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Leica Vario-Elmarit SL 24-70 mm f/2.8 ASPH - uniwersalny zoom do bezlusterkowców L-Mount
Leica Vario-Elmarit SL 24-70 mm f/2.8 ASPH - uniwersalny zoom do bezlusterkowców L-Mount
Leica prezentuje popularny zoom 24-70 mm, który wzbogaca ofertę systemu L-Mount (Leica, Panasonic, Sigma) i obiecuje stać się idealnym kompanem dla bezlusterkowych...
4
0
Venus Optics Laowa Argus 33 mm f/0.95 CF APO - superjasny ekwiwalent 50 mm do bezlusterkowców APS-C
Venus Optics Laowa Argus 33 mm f/0.95 CF APO - superjasny ekwiwalent 50 mm do bezlusterkowców APS-C
Na rynku debiutuje długo oczekiwana linia Argus, wśród której znajdziemy jasne manualne obiektywy stałoogniskowe do współczesnych bezlusterkowców. Na początek...
2
2
Irix 11 mm f/4 - test obiektywu
Irix 11 mm f/4 - test obiektywu
Irix 11 mm f/4 to jeden z najszerszych obiektywów szerokokątnych na rynku, który obiecuje profesjonalne rezultaty w przystępnej cenie. Sprawdziliśmy, jak wypada w...
9
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)