Sigma potwierdza: są plany wprowadzenia obiektywów do systemów Canon RF i Nikon Z

Autor: Maciej Luśtyk

14 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowe bezlusterkowe systemy zachwycają możliwościami, ale są bardzo drogie. Jest jednak szansą, że już niebawem się to zmieni. Chęć produkcji szkieł z mocowaniami RF i Z zapowiedział prezes Sigmy.

Choć bezlusterkowe systemy pełnokaltkowych aparatów Canon i Nikon są już z nami od ponad dwóch lat, ciągle ich największym problemem jest niewielka dostępność szkieł, a w szczególności tańszych alternatyw szkieł natywnych, oferowanych przez zewnętrznych producentów.W ten segment wkroczył już choćby Samyang oraz pomniejsi twórcy obiektywów manualnych, wszyscy jednak z utęsknieniem upatrują oferty szkieł Sigmy i Tamrona, które to uważane są za najlepsze w świecie alternatywnej optyki z AF.

Wygląda na to, że już niebawem oczekiwania użytkowników zostaną zaspokojone, a obydwa systemy wybuchną popularnością. W wywiadzie z serwisem ICAN Management Review, prezes Sigmy Kazuto Yamaki oficjalnie potwierdził chęć rozszerzenia oferty o szkła z mocowaniami Canon RF i Nikon Z.

Niestety, póki co będziemy musieli jeszcze uzbroić się w cierpliwość. „Na chwilę obecną, aktualne zamówienia i tak przekraczają możliwości produkcyjne naszych fabryk i działu R&D.” - komentuje Yamaki. O ile szkła w wersjach Canon RF i Nikon Z nie są już opracowane, pierwszych premier należałoby więc spodziewać się w okolicy 2022 roku. Jeśli jednak czekamy tylko na zwolnienie linii produkcyjnej, być może nowe obiektywy zobaczymy już za kilka miesięcy, choć biorąc pod uwagę wprowadzony właśnie w Japonii stan wyjątkowy, jest to raczej mało prawdopodobne.

Więcej informacji znajdziecie na stronie ican.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Wiosenne ceny Samyang - obiektywy do Sony E i Fujifilm X z dużymi rabatami
Wiosenne ceny Samyang - obiektywy do Sony E i Fujifilm X z dużymi rabatami
Samyang wystartował z wiosennymi rabatami na obiektywy z mocowaniami Sony E i Fujifilm X. Do 30 czerwca 9 modeli z oferty producenta kupicie sporo taniej.
5
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
1
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)