Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Mitakon Speedmaster 17 mm f/0.95 - jasny standard do bezlusterkowców Mikro Cztery Trzecie

0

Autor: Krzysztof Mularczyk

16 Wrzesień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Kolejny Mitakon Speedmaster do bezlusterkowców systemu Micro 4/3. Najnowszy model o ogniskowej 17 mm oferuje jasność aż 0.95. Obejrzyjcie zdjęcia przykładowe!

Mitakon Speedmaster 17 mm f/0.95 to drugi, po modelu o ogniskowej 25 mm, tak jasny obiektyw tego producenta przeznaczony do systemu MFT. Z racji mniejszej matrycy w bezlusterkowcach Olympusa i Panasonika będzie odpowiednikiem szerokokątnego standardu 35 mm, zapewniając jednocześnie płytką głębię ostrości, dzięki tak dużemu otworowi względnemu - w kwestii głebi ostrości otrzymamy tu ekwiwalent f/1.8 dla pełnej klatki.

Budowa i ergonomia

Układ optyczny składa się z 12 elementów ustawionych w 9 grupach i - według zapewnień producenta - ma z sukcesem redukować aberrację chromatyczną, dostarczając wysoką jakość obrazu przy szeroko otwartej przysłonie. Z kolei zastosowana 8-listkowa przysłona ma zapewniać wyjątkowo atrakcyjne nieostrości także po jej przymknięciu.

To oczywiście manualna konstrukcja, która ostrzy od 30 cm. Przy stosunkowo kompaktowych wymiarach 73 x 65 mm oraz niedużej wadze 461 g będzie na pewno łakomym kąskiem dla filmujących podręcznymi kamerami i aparatami z mocowaniem M43.

Zdjęcia przykładowe

Jak to wszystko wygląda w praktyce? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe producenta.

Cena i dostępność

Mitakon Speedmaster 17 mm f/0.95 jest dostępny w wersji czarnej lub srebrnej, w cenie 399 dolarów (ok. 1500 zł). Dostawy mają rozpocząć się w drugiej połowie września.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zyoptics.net.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Po kompaktowym obiektywie 45 mm f/2.8 DG DN, Sigma szykuje premierę trzech kolejnych niewielkich obiektywów do bezlusterkowców - modeli 24 mm f/3.5 DG DN, 35 mm f/2 DG...
10
0
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Wyciekły informacje na temat nowego obiektywu zoom Tamron, który oferując ekwiwalent ogniskowych 25-105 mm i dużą jasność, ma szansę przynieść rewolucję w systemach...
20
14
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina zaprezentowała szerokokątny zoom nowej generacji. Model z serii ATX-i dostępny jest w wersji z bagnetami Canon EF oraz Nikon F ma do zaoferowania
0
0