Mitakon Speedmaster 17 mm f/0.95 - jasny standard do bezlusterkowców Mikro Cztery Trzecie

0

Autor: Krzysztof Mularczyk

16 Wrzesień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Kolejny Mitakon Speedmaster do bezlusterkowców systemu Micro 4/3. Najnowszy model o ogniskowej 17 mm oferuje jasność aż 0.95. Obejrzyjcie zdjęcia przykładowe!

Mitakon Speedmaster 17 mm f/0.95 to drugi, po modelu o ogniskowej 25 mm, tak jasny obiektyw tego producenta przeznaczony do systemu MFT. Z racji mniejszej matrycy w bezlusterkowcach Olympusa i Panasonika będzie odpowiednikiem szerokokątnego standardu 35 mm, zapewniając jednocześnie płytką głębię ostrości, dzięki tak dużemu otworowi względnemu - w kwestii głebi ostrości otrzymamy tu ekwiwalent f/1.8 dla pełnej klatki.

Budowa i ergonomia

Układ optyczny składa się z 12 elementów ustawionych w 9 grupach i - według zapewnień producenta - ma z sukcesem redukować aberrację chromatyczną, dostarczając wysoką jakość obrazu przy szeroko otwartej przysłonie. Z kolei zastosowana 8-listkowa przysłona ma zapewniać wyjątkowo atrakcyjne nieostrości także po jej przymknięciu.

To oczywiście manualna konstrukcja, która ostrzy od 30 cm. Przy stosunkowo kompaktowych wymiarach 73 x 65 mm oraz niedużej wadze 461 g będzie na pewno łakomym kąskiem dla filmujących podręcznymi kamerami i aparatami z mocowaniem M43.

Zdjęcia przykładowe

Jak to wszystko wygląda w praktyce? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe producenta.

Cena i dostępność

Mitakon Speedmaster 17 mm f/0.95 jest dostępny w wersji czarnej lub srebrnej, w cenie 399 dolarów (ok. 1500 zł). Dostawy mają rozpocząć się w drugiej połowie września.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zyoptics.net.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Laowa 14 mm f/4 FF RL Zero-D - pełnoklatkowy szeroki kąt bez dystorsji
Laowa 14 mm f/4 FF RL Zero-D - pełnoklatkowy szeroki kąt bez dystorsji
Venus Optics prezentuje kolejny ciekawy obiektyw szerokokątny. Tym razem jest to szkło pełnoklatkowe, które oprócz szerokiego kata widzenia oferuje niemal zerową...
8
0
Nowy symulator Samyanga pokaże jakich efektów spodziewać się po danym obiektywie
Nowy symulator Samyanga pokaże jakich efektów spodziewać się po danym obiektywie
Zastanawiasz się jak w praktyce wypada połączenie ogniskowej i maksymalnej światłosiły danego obiektywu albo, który obiektyw będzie właściwy do zrealizowania twojej...
28
0
Szerokokątne nowości Venus Optics do filmowania już w sprzedaży
Szerokokątne nowości Venus Optics do filmowania już w sprzedaży
Do Mikro Cztery Trzecie, pod APS-C i pełną klatkę - trzy najnowsze ultraszerokokątne obiektywy kinematograficzne Laowa trafiły do sklepów. Sprawdźcie polskie ceny.
0
0