Irix wprowadza nowy zestaw do astrofotografii

1

Autor: Promocja

3 Sierpień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Sierpień to jeden z najlepszych miesięcy na fotografowanie nocnego nieba. Aby to zadanie stało się łatwiejsze, Irix proponuje nowy zestaw składający się z obiektywu 15 mm f/2.4 i filtra Edge Light Pollution, odcinającego zanieczyszczenie świetlne. Jest też poradnik dla początkujących.

Materiał partnera

Astrofotografia to trudny temat. Do osiągnięcia zadowalających efektów konieczny jest wybór odpowiedniego sprzętu i opanowanie szczegółów technicznych, towarzyszących tego typu nocnym ekspozycjom. Liczy się tutaj jak najszerszy kąt widzenia, duża światłosiła, oraz – o czym wiele osób zapomina - zastosowanie filtrów. Aby wszystko to stało się bardziej przystępne, Irix oferuje zestaw Irix Astrophotography Set oraz specjalny poradnik.

W skład zestawu wchodzi obiektyw Irix 15 mm f/2.4 w wersji Blackstone, filtr kołowy Irix Edge Light Pollution o średnicy 95 mm oraz specjalny futerał ochronny.

Irix 15 mm f/2.4 Blackstone

Irix 15mm f/2.4 jest szeroki, jasny, a dodatkowo oferuje pełne uszczelnienie, co przyda się podczas fotografowania w terenie. Komunikacja z aparatem (AE) sprawia, że przysłoną sterujemy elektronicznie (dostępne są tryby półautomatyczne) a dane ekspozycji zapisywane są w formacie EXIF.

Obiektyw wyposażono w rozwiązania ułatwiające astrofotografię takie jak „Infinity Click” (obiektyw komunikuje kliknięciem ustawienie poprawnej ostrości na nieskończoność), oraz „Focus Lock” umożliwiającym blokadę pierścienia ostrzenia w konkretnej pozycji, co niweluje ryzyko przypadkowej zmiany płaszczyzny ostrości. Nie mniej istotne jest wypełnienie farbą reaktywną na światło UV wszystkich grawerowanych oznaczeń  obiektywu, co poprawia ich czytelność.

Irix Edge Light Pollution Filter

Filtr Irix Edge Light Pollution Filter umożliwi z kolei uzyskanie głębokiego, ciemnego koloru nocnego nieba z zachowaniem znakomitego kontrastu i ostrości w obrębie obiektów astronomicznych. Wszystko to dzięki fizycznemu odcięciu światła emitowanego przez miasta (charakterystyczne zażółcenie nieba). Dopiero z takim filtrem osiągniemy pełnie możliwości oferowanych przez obiektywy, jakich używamy do astrofotografii.

Wraz z zestawem, producent oferuje darmowy poradnik, który pozwoli wszystkim zainteresowanym gładko wejść w temat astrofotografii. Poradnik dostępny jest do pobrania tutaj.

Cena i dostępność

Zestawy Irix Astrophotography Set w wersjach z mocowaniami Canon EF, Nikon F i Pentax K dostępne są w cenie 2795 zł, w oficjalnym sklepie producenta.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem irixlens.com.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tamron 70-300 mm f/4,5-6,3 Di III RXD - uniwersalny zoom, który nie obciąży torby i portfela
Tamron 70-300 mm f/4,5-6,3 Di III RXD - uniwersalny zoom, który nie obciąży torby i portfela
Ofensywa optyki do bezlusterkowców Sony rozwija się w najlepsze. Nowy Tamron 70-300 mm f/4,5-6,3 Di III RXD to bardzo lekka i poręczna konstrukcja w konkurencyjnej cenie
19
1
AB Foto rusza z promocją "Z pasją do fotografii - obiektywy w niższej cenie"
AB Foto rusza z promocją "Z pasją do fotografii - obiektywy w niższej cenie"
Do 30 września w sklepie AB Foto trwa promocja na optykę systemową. Wybrane obiektywy można kupić nawet 1000 zł taniej!
7
0
Naukowcy stworzyli zupełnie płaski obiektyw fisheye. Rewolucja w optyce jest tuż za rogiem
Naukowcy stworzyli zupełnie płaski obiektyw fisheye. Rewolucja w optyce jest tuż za rogiem
Jeśli zapytalibyście nas gdzie upatrywać kolejnej rewolucji w fotografii, prawdopodobnie wskazalibyśmy na metasoczewki. Właśnie dokonano kolejnego przełomu w pracach...
81
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)