Irix wprowadza nowy zestaw do astrofotografii

Autor: Redakcja Fotopolis

3 Sierpień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Sierpień to jeden z najlepszych miesięcy na fotografowanie nocnego nieba. Aby to zadanie stało się łatwiejsze, Irix proponuje nowy zestaw składający się z obiektywu 15 mm f/2.4 i filtra Edge Light Pollution, odcinającego zanieczyszczenie świetlne. Jest też poradnik dla początkujących.

Materiał partnera

Astrofotografia to trudny temat. Do osiągnięcia zadowalających efektów konieczny jest wybór odpowiedniego sprzętu i opanowanie szczegółów technicznych, towarzyszących tego typu nocnym ekspozycjom. Liczy się tutaj jak najszerszy kąt widzenia, duża światłosiła, oraz – o czym wiele osób zapomina - zastosowanie filtrów. Aby wszystko to stało się bardziej przystępne, Irix oferuje zestaw Irix Astrophotography Set oraz specjalny poradnik.

W skład zestawu wchodzi obiektyw Irix 15 mm f/2.4 w wersji Blackstone, filtr kołowy Irix Edge Light Pollution o średnicy 95 mm oraz specjalny futerał ochronny.

Irix 15 mm f/2.4 Blackstone

Irix 15mm f/2.4 jest szeroki, jasny, a dodatkowo oferuje pełne uszczelnienie, co przyda się podczas fotografowania w terenie. Komunikacja z aparatem (AE) sprawia, że przysłoną sterujemy elektronicznie (dostępne są tryby półautomatyczne) a dane ekspozycji zapisywane są w formacie EXIF.

Obiektyw wyposażono w rozwiązania ułatwiające astrofotografię takie jak „Infinity Click” (obiektyw komunikuje kliknięciem ustawienie poprawnej ostrości na nieskończoność), oraz „Focus Lock” umożliwiającym blokadę pierścienia ostrzenia w konkretnej pozycji, co niweluje ryzyko przypadkowej zmiany płaszczyzny ostrości. Nie mniej istotne jest wypełnienie farbą reaktywną na światło UV wszystkich grawerowanych oznaczeń  obiektywu, co poprawia ich czytelność.

Irix Edge Light Pollution Filter

Filtr Irix Edge Light Pollution Filter umożliwi z kolei uzyskanie głębokiego, ciemnego koloru nocnego nieba z zachowaniem znakomitego kontrastu i ostrości w obrębie obiektów astronomicznych. Wszystko to dzięki fizycznemu odcięciu światła emitowanego przez miasta (charakterystyczne zażółcenie nieba). Dopiero z takim filtrem osiągniemy pełnie możliwości oferowanych przez obiektywy, jakich używamy do astrofotografii.

Wraz z zestawem, producent oferuje darmowy poradnik, który pozwoli wszystkim zainteresowanym gładko wejść w temat astrofotografii. Poradnik dostępny jest do pobrania tutaj.

Cena i dostępność

Zestawy Irix Astrophotography Set w wersjach z mocowaniami Canon EF, Nikon F i Pentax K dostępne są w cenie 2795 zł, w oficjalnym sklepie producenta.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem irixlens.com.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Foto-Technika, dystrybutor marki Viltrox, ogłasza rozpoczęcie przedsprzedaży swojego najnowszego obiektywu Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Sony E oraz Nikon Z.
3
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
16
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony uzupełnia środkową półkę swojej szklarni o krótki, ale szybki i kompaktowy standardowy zoom f/2,8. To ciekawa propozycja nie tylko dla fotografów ale również filmowców.
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)