Samyang 35 mm f/1.2 i 35 mm T/1.3 ED AS UMC CS - superjasne szkła do bezlusterkowców

Autor: Maciej Luśtyk

1 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Samyang nie przestaje zaskakiwać i prezentuje kolejne obiektywy z zapowiadanej na wakacje serii premier. Tym razem jest to manualny standard ze światłem f/1.2 w dwóch wersjach: dla fotografów i filmowców.

Manualne obiektywy Samyang 35mm f/1.2 ED AS UMC CS i 35mm T/1.3 ED AS UMC CS to szkła przeznaczone do wspołpracy z bezlusterkowcami wyposażonymi w matryce APS-C i Mikro Cztery Trzecie. Otrzymamy je więc w wersjach z mocowaniami Sony E, Fujifilm X, Canon M i MFT.

Na konstrukcję optyczną szkieł składa się 9 soczewek w 7 grupach, z czego dwa elementy to soczewki asferyczne, dzięki którym obraz odznaczać ma się równą ostrością na całej powierzchni kadru. Dodatkowo otrzymujemy soczewki wykonane ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji, co ograniczyć ma występowanie aberracji, a także powłoki UMC, które ograniczyć mają występowanie odbić światła.

Minimalna odległość ostrzenia wynosi 38 cm, co w połączeniu z ekstremalną światłosiłą f/1.2 pozwoli nam na uzyskanie wyjątkowo małej głębi ostrości, plastyczne rozmycie tła i skuteczne “wydobycie” fotografowanego obiektu. Duża jasność ułatwi także pracę w słabych warunkach oświetleniowych.

Dodatkowo, wersja przeznaczona dla filmowców została wyposażona w bezstopniowy pierścień przysłony i ostrości, do którego podłączymy systemy follow-focus. W zależności od mocowania, długość obiektywów waha się w przedziale od 73 do 74,5 mm zaś jego waga wyniesie od 420 do 433 g. W zestawie z obydwoma szkłami otrzymamy osłony przeciwsłoneczne, cena obiektywów nie są jeszcze jednak znane. Nowe Samyangi trafią na rynek we wrześniu.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem samyang-foto.pl.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang V-AF 100 mm T2.3 FE - długa ogniskowa w kompaktowej obudowie dołącza do rodziny filmowych szkieł AF
Samyang V-AF 100 mm T2.3 FE - długa ogniskowa w kompaktowej obudowie dołącza do rodziny filmowych...
Samyang prezentuje najnowszego reprezentanta linii V-AF - kompaktowych obiektywów filmowych wyposażonych w silniki autofokusu. Tym razem to obiektyw o ogniskowej 100 mm, który idealnie...
7
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
W ostatnich miesiącach coraz więcej chińskich firm wkracza do segmentu obiektywów automatycznych. Już niebawem do tego grona dołączy Laowa - jedna z największych i najbardziej...
17
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)