Samyang 35 mm f/1.2 i 35 mm T/1.3 ED AS UMC CS - superjasne szkła do bezlusterkowców

0

Autor: Maciej Luśtyk

1 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Samyang nie przestaje zaskakiwać i prezentuje kolejne obiektywy z zapowiadanej na wakacje serii premier. Tym razem jest to manualny standard ze światłem f/1.2 w dwóch wersjach: dla fotografów i filmowców.

Manualne obiektywy Samyang 35mm f/1.2 ED AS UMC CS i 35mm T/1.3 ED AS UMC CS to szkła przeznaczone do wspołpracy z bezlusterkowcami wyposażonymi w matryce APS-C i Mikro Cztery Trzecie. Otrzymamy je więc w wersjach z mocowaniami Sony E, Fujifilm X, Canon M i MFT.

Na konstrukcję optyczną szkieł składa się 9 soczewek w 7 grupach, z czego dwa elementy to soczewki asferyczne, dzięki którym obraz odznaczać ma się równą ostrością na całej powierzchni kadru. Dodatkowo otrzymujemy soczewki wykonane ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji, co ograniczyć ma występowanie aberracji, a także powłoki UMC, które ograniczyć mają występowanie odbić światła.

Minimalna odległość ostrzenia wynosi 38 cm, co w połączeniu z ekstremalną światłosiłą f/1.2 pozwoli nam na uzyskanie wyjątkowo małej głębi ostrości, plastyczne rozmycie tła i skuteczne “wydobycie” fotografowanego obiektu. Duża jasność ułatwi także pracę w słabych warunkach oświetleniowych.

Dodatkowo, wersja przeznaczona dla filmowców została wyposażona w bezstopniowy pierścień przysłony i ostrości, do którego podłączymy systemy follow-focus. W zależności od mocowania, długość obiektywów waha się w przedziale od 73 do 74,5 mm zaś jego waga wyniesie od 420 do 433 g. W zestawie z obydwoma szkłami otrzymamy osłony przeciwsłoneczne, cena obiektywów nie są jeszcze jednak znane. Nowe Samyangi trafią na rynek we wrześniu.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem samyang-foto.pl.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 100-500 f/4.5-7.1L IS USM - uniwersalny teleobiektyw do fotografii sportu i przyrody
Canon RF 100-500 f/4.5-7.1L IS USM - uniwersalny teleobiektyw do fotografii sportu i przyrody
Najnowszy tele-zoom z rodziny RF pretenduje do miana najbardziej wszechstronnego współczesnego obiektywu tego typu, który spodobać ma się tak zaawansowanym hobbystom...
9
0
Canon RF 85 mm f/2 Macro IS STM - przystępna portretówka, która posłuży także za obiektyw makro
Canon RF 85 mm f/2 Macro IS STM - przystępna portretówka, która posłuży także za obiektyw makro
Najnowszy obiektyw portretowy to kolejna bardziej przyjazna dla portfela pozycja w systemie RF. Choć jest drożna od budżetowych modeli 85 mm f/1.8 konkurencji oferuje...
8
3
Canon RF 600 mm f/11 IS STM i RF 800 mm f/11 IS STM - supertele dla hobbystów
Canon RF 600 mm f/11 IS STM i RF 800 mm f/11 IS STM - supertele dla hobbystów
Kto powiedział, że obiektywy o porażających ogniskowych musza kosztować po kilkadziesiąt tysięcy złotych? Nowe modele 600 mm f/11 i 800 mm f/11, choć mogą wydawać się...
18
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)