Samyang 35 mm f/1.2 i 35 mm T/1.3 ED AS UMC CS - superjasne szkła do bezlusterkowców

0
Maciej Luśtyk
1 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Samyang nie przestaje zaskakiwać i prezentuje kolejne obiektywy z zapowiadanej na wakacje serii premier. Tym razem jest to manualny standard ze światłem f/1.2 w dwóch wersjach: dla fotografów i filmowców.

Manualne obiektywy Samyang 35mm f/1.2 ED AS UMC CS i 35mm T/1.3 ED AS UMC CS to szkła przeznaczone do wspołpracy z bezlusterkowcami wyposażonymi w matryce APS-C i Mikro Cztery Trzecie. Otrzymamy je więc w wersjach z mocowaniami Sony E, Fujifilm X, Canon M i MFT.

Na konstrukcję optyczną szkieł składa się 9 soczewek w 7 grupach, z czego dwa elementy to soczewki asferyczne, dzięki którym obraz odznaczać ma się równą ostrością na całej powierzchni kadru. Dodatkowo otrzymujemy soczewki wykonane ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji, co ograniczyć ma występowanie aberracji, a także powłoki UMC, które ograniczyć mają występowanie odbić światła.

Minimalna odległość ostrzenia wynosi 38 cm, co w połączeniu z ekstremalną światłosiłą f/1.2 pozwoli nam na uzyskanie wyjątkowo małej głębi ostrości, plastyczne rozmycie tła i skuteczne “wydobycie” fotografowanego obiektu. Duża jasność ułatwi także pracę w słabych warunkach oświetleniowych.

Dodatkowo, wersja przeznaczona dla filmowców została wyposażona w bezstopniowy pierścień przysłony i ostrości, do którego podłączymy systemy follow-focus. W zależności od mocowania, długość obiektywów waha się w przedziale od 73 do 74,5 mm zaś jego waga wyniesie od 420 do 433 g. W zestawie z obydwoma szkłami otrzymamy osłony przeciwsłoneczne, cena obiektywów nie są jeszcze jednak znane. Nowe Samyangi trafią na rynek we wrześniu.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem samyang-foto.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Na rynku optyki jak grzyby po deszczu wyrastają nowe przystępne cenowo konstrukcje. Do grona budżetowych manualnych stałek dołącza Yasuhara 35 mm f/1.8, która wedle...
13
2
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Przed tygodniem Sigma pokazała nowy reporterski zoom do systemu Sony E, który według zapowiedzi ma być najlepszym szkłem w swojej klasie. Okazuje się, że 
22
5
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina nie zalewa nas premierami tak, jak inni producenci, ale nowy obiektyw na pewno zwróci uwagę zarówno miłośników makro, jak i portrecistów.
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)