Samyang XEEN 135mm T/2.2 - kinematograficzne tele

0
Michał Chrzanowski
18 Lipiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Samyang zaprezentował kolejny obiektyw z kinematograficznej linni XEEN. Model 135mm T/2.2 jest pierwszym z serii pięciu obiektywów, które tego lata zostaną zaprezentowane w letniej kampanii firmy.

Najnowszy Samyang XEEN 135mm T/2.2 powiększa serię obiektywów kinematograficznych o teleobiektyw. Jak zapewnia producent światło f/2.2 ma dostarczyć wysokiej jakości obraz o imponujących kolorach, nawet w najmniej sprzyjających warunkach. Co więcej, połączenie przysłony i ogniskowej 135 mm ma owocować przyjemnym efektem bokeh.

Nowa konstrukcja Xeen umożliwia współpracę nie tylko z kamerami o pełnej rozdzielczości lecz również takimi, posiadającymi matrycę wielkości APS-C oraz APS-H. Obiektyw jest dostępny w pięciu różnych mocowaniach: Canon EF, Sony E, Nikon F, Micro 4/3.

Najnowszy obiektyw wraz z pozostałymi pięcioma konstrukcjami  14 mm T3.1, 24 mm T1.5, 35 mm T1.5, 50 mm T1.5 i 85 mm T1.5 mają stworzyć idealny zestaw sześciu obiektywów przeznaczonych do filmowania w bardzo dobrej jakości obrazu z rozdzielczością 4K.

Jak na razie to tyle informacji, które przekazał producent. Obiektyw Samyang XEEN 135mm T/2.2 będzie dostępny w sprzedaży od sierpnia 2016 roku. Jego sugerowana cena detaliczna będzie wynosiła 9190 zł. Ponadto, model Xeen 135mm T/2.2 otwiera serię pięciu obiektywów, które tego lata zostaną zaprezentowane w letniej kampanii Samyang Blockbusters. Pozostałe cztery konstrukcje będą ogłaszane w każdy poniedziałek od 25 lipca do 15 sierpnia. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.xeenglobal.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Coraz mniej optycznych premier na lustrzanki o mniejszych matrycach? Tokina zdaje się tej tezie zaprzeczać, ale trochę trudno nazwać obiektyw zaprezentowany dla aparatów Nikon F i Canon EF-S...
10
0
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Szerokokątne nowości firmy Voigtlander mają zainteresować miłośników wyrafinowanej optyki opakowanej w klasyczny i elegancki design - dodatkowo niemiecki producent przedstawił nowe akcesoria.
0
0
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena zwala z nóg
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena...
Nikon wreszcie oficjalnie zaprezentował zapowiadany od roku obiektyw Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct, który ma być ukoronowaniem bezlusterkowego systemu Z. Choć pięknie...
9
4
Powiązane artykuły