Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Samyang XEEN 135mm T/2.2 - kinematograficzne tele

0

Autor: Michał Chrzanowski

18 Lipiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Samyang zaprezentował kolejny obiektyw z kinematograficznej linni XEEN. Model 135mm T/2.2 jest pierwszym z serii pięciu obiektywów, które tego lata zostaną zaprezentowane w letniej kampanii firmy.

Najnowszy Samyang XEEN 135mm T/2.2 powiększa serię obiektywów kinematograficznych o teleobiektyw. Jak zapewnia producent światło f/2.2 ma dostarczyć wysokiej jakości obraz o imponujących kolorach, nawet w najmniej sprzyjających warunkach. Co więcej, połączenie przysłony i ogniskowej 135 mm ma owocować przyjemnym efektem bokeh.

Nowa konstrukcja Xeen umożliwia współpracę nie tylko z kamerami o pełnej rozdzielczości lecz również takimi, posiadającymi matrycę wielkości APS-C oraz APS-H. Obiektyw jest dostępny w pięciu różnych mocowaniach: Canon EF, Sony E, Nikon F, Micro 4/3.

Najnowszy obiektyw wraz z pozostałymi pięcioma konstrukcjami  14 mm T3.1, 24 mm T1.5, 35 mm T1.5, 50 mm T1.5 i 85 mm T1.5 mają stworzyć idealny zestaw sześciu obiektywów przeznaczonych do filmowania w bardzo dobrej jakości obrazu z rozdzielczością 4K.

Jak na razie to tyle informacji, które przekazał producent. Obiektyw Samyang XEEN 135mm T/2.2 będzie dostępny w sprzedaży od sierpnia 2016 roku. Jego sugerowana cena detaliczna będzie wynosiła 9190 zł. Ponadto, model Xeen 135mm T/2.2 otwiera serię pięciu obiektywów, które tego lata zostaną zaprezentowane w letniej kampanii Samyang Blockbusters. Pozostałe cztery konstrukcje będą ogłaszane w każdy poniedziałek od 25 lipca do 15 sierpnia. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.xeenglobal.com.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Po kompaktowym obiektywie 45 mm f/2.8 DG DN, Sigma szykuje premierę trzech kolejnych niewielkich obiektywów do bezlusterkowców - modeli 24 mm f/3.5 DG DN, 35 mm f/2 DG...
12
0
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Wyciekły informacje na temat nowego obiektywu zoom Tamron, który oferując ekwiwalent ogniskowych 25-105 mm i dużą jasność, ma szansę przynieść rewolucję w systemach...
20
15
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina zaprezentowała szerokokątny zoom nowej generacji. Model z serii ATX-i dostępny jest w wersji z bagnetami Canon EF oraz Nikon F ma do zaoferowania
0
0
Powiązane artykuły