Schneider-Kreuznach Xenon FF-Prime 18mm T2.4 - szeroki kąt dla filmowców

Autor: Michał Chrzanowski

25 Październik 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Ultraszerokokątna ogniskowa, jasne światło, solidne wykonanie i pierścień ostrości przystosowany do filmowania - to główne cechy najnowszego reprezentanta serii Xenon FF-Prime. Obiektyw jest już dostępny w przedsprzedaży.

Schneider-Kreuznach Xenon FF-Prime 18mm T2.4 to najszersza stałka w rodzinie pełnoklatkowych obiektywów z serii Xenon FF-Prime, która została zaprojektowania z myślą o fotografach i filmowcach. Nowy model charakteryzuje się ultraszerokokątną ogniskową 18 mm i maksymalnym otworem przysłony T2.4. Obiektyw został wyposażony w przeprojektowany mechanizm wewnętrznego ogniskowania. Dzięki temu wymiary konstrukcji są takie same jak w przypadku innych modeli FF-Prime. Ma to zoptymalizować pracę, w tym częstą wymianę szkieł, podczas filmowania.

Jak podkreśla producent, nowy reprezentant rodziny Xenon FF-Prime, dzięki szerokiej ogniskowej powinien znaleźć wielu zwolenników wśród fotografów krajobrazu, przyrody, a także - za sprawą dobrze korygowanej dystorsji - architektury i portretu z ciekawą perspektywą. Co więcej nowy model ma dostarczać obraz w rozdzielczości 4K (4096 x 2304 px). Do tego otrzymujemy precyzyjny pierścień ustawiania ostrości o zakresie działania 300 stopni, co z pewnością spodoba się filmowcom. Obiektyw został wyposażony w 14-listkową przysłonę, dzięki czemu powinniśmy otrzymać delikatne rozmycia dalszego planu oraz plastyczny efekt bokeh. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 40 cm. Cała konstrukcja nie należy do najlżejszych - waży 1530 g.

Schneider-Kreuznach Xenon FF-Prime 18mm T2.4 jest już dostępny w przedsprzedaży z mocowaniem Nikon, Canon i Sony. Za obiektyw przyjdzie zapłacić około 5 500 euroWięcej informacji o tym szkle, jak i całej linii Xenon FF-Prime możecie znaleźć na stronie www.schneiderkreuznach.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 75-300 mm f/4-5.6 - nowy zoom na początek przygody z fotografią sportu i przyrody
Canon RF 75-300 mm f/4-5.6 - nowy zoom na początek przygody z fotografią sportu i przyrody
Popularny lustrzankowy zoom dla amatorów fotografii wchodzi na rynek w wersji do bezlusterkowców. Nowy Canon RF 75-300 mm f/4-5.6 ma oferować duży zasięg i małą wagę, choć jest większy i cięższy...
2
Tamron szykuje obiektyw 18-300 mm do systemów Canon RF i Nikon Z
Tamron szykuje obiektyw 18-300 mm do systemów Canon RF i Nikon Z
Tamron poinformował, że pracuje nad wprowadzeniem na rynek obiektywu 18-300 mm F3.5-6.3 Di III-A VC VXD w wersjach z mocowaniami Canon RF i Nikon Z. To świetna wiadomość dla amatorów,...
1
Sony FE 50-150 mm f/2 GM - unikalny zoom do fotografii portretowej (ale poradzi sobie nawet ze sportem)
Sony FE 50-150 mm f/2 GM - unikalny zoom do fotografii portretowej (ale poradzi sobie nawet ze...
Sony prezentuje pierwszy na świecie zoom 50-150 mm ze stałym światłem f/2. Szkło odznaczać ma się ponadprzeciętną optyką i jak na swoje możliwości zachowuje także przystępne wymiary....
18
Powiązane artykuły