Schneider Kreuznach Xenon FF-Prime Cine-Tilt - filmowe szkła z funkcją tilt do Sony E

0
Maciej Luśtyk
30 Styczeń 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli szukacie naprawdę oryginalnych szkieł filmowych do Sony E, sprawdźcie nową linię obiektywów Schneider Kreuznach. To 5 jasnych stałek o ogniskowych 25, 35, 50, 75 i 100 mm, które dodatkowo oferuję funkcję tilt.

System Sony E nie może narzekać na brak ciekawych obiektywów. Nieczęsto jednak mamy do czynienia z tak oryginalnymi konstrukcjami jak nowa rodzina filmowych szkieł Schneider Kreuznach Xenon FF-Prime Cine-Tilt.

Jak twierdzi producent, to pierwsze na świecie filmowe obiektywy do Sony E, oferujące funkcję tilt, w ramach której, za pomocą dedykowanego pierścienia na korpusie będziemy mogli kontrolować kąt nachylenia płaszczyzny ostrości w zakresie +/- 4°. W rezultacie, nawet przy małej przysłonie będziemy w stanie umieścić w polu ostrości obiekty znajdujące się na różnych planach. Dodatkowo, podobnie jak pozostałe pierścienie na obiektywie, ten też bez problemu będzie mógł być obsługiwany przez systemy follow-focus.

Film pokazujący funkcję tilt w praktyce

Jeśli jednak pokrętło tilt przesuniemy na pozycję 0°, obiektywy będą oferować dokładnie taką samą funkcjonalność jak te ze standardowej linii Xenon FF-Prime i jak zapewnia producent, mają odznaczać się doskonałą jakością optyki. Są zresztą dostępne w wariantach o takich samych ogniskowych, czyli 25, 35, 50, 75 i 100 mm o świetle T2.1. W odróżnieniu jednak od nich, będą oferowane tylko z mocowaniem do systemu Sony E. Przynajmniej na razie.

Póki co, nie znamy ceny szkieł, ale biorąc pod uwagę to, na ile wycenione są obiektywy ze standardowej linii FF-Prime, możemy spodziewać się, że nowe konstrukcje, w zależności od modelu będą kosztować między 3500 a 7000 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem schneiderkreuznach.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Olympus wycofa się z rynku foto? Jak na razie zapowiada 3 nowe obiektywy
Olympus wycofa się z rynku foto? Jak na razie zapowiada 3 nowe obiektywy
W ostatnich tygodniach świat obiegły plotki na temat tego, jakoby Olympus miał wycofać się z produkcji aparatów. Czy to jednak możliwe, gdy producent zapowiada istotne...
4
0
Mitakon 85 mm f/2.8 1-5X Super Macro - ekstremalne makro w dobrej cenie
Mitakon 85 mm f/2.8 1-5X Super Macro - ekstremalne makro w dobrej cenie
Najnowszy Mitakon to - w odróżnieniu od większości obiektywów makro - konstrukcja, której nie wykorzystamy do żadnego innego rodzaju fotografii. Zachwyci jednak...
20
0
Meike 35 mm T2.2 Cine - budżetowa filmowa stałka do Mikro Cztery Trzecie
Meike 35 mm T2.2 Cine - budżetowa filmowa stałka do Mikro Cztery Trzecie
Kolejny kinematograficzny obiektyw Meike zaoferuje użytkownikom ekwiwalent ogniskowej 70 mm, korpus przygotowany do pracy z systemami follow focus i ostrą, pozbawioną...
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)