Schneider Kreuznach Xenon FF-Prime Cine-Tilt - filmowe szkła z funkcją tilt do Sony E

Autor: Maciej Luśtyk

30 Styczeń 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeśli szukacie naprawdę oryginalnych szkieł filmowych do Sony E, sprawdźcie nową linię obiektywów Schneider Kreuznach. To 5 jasnych stałek o ogniskowych 25, 35, 50, 75 i 100 mm, które dodatkowo oferuję funkcję tilt.

System Sony E nie może narzekać na brak ciekawych obiektywów. Nieczęsto jednak mamy do czynienia z tak oryginalnymi konstrukcjami jak nowa rodzina filmowych szkieł Schneider Kreuznach Xenon FF-Prime Cine-Tilt.

Jak twierdzi producent, to pierwsze na świecie filmowe obiektywy do Sony E, oferujące funkcję tilt, w ramach której, za pomocą dedykowanego pierścienia na korpusie będziemy mogli kontrolować kąt nachylenia płaszczyzny ostrości w zakresie +/- 4°. W rezultacie, nawet przy małej przysłonie będziemy w stanie umieścić w polu ostrości obiekty znajdujące się na różnych planach. Dodatkowo, podobnie jak pozostałe pierścienie na obiektywie, ten też bez problemu będzie mógł być obsługiwany przez systemy follow-focus.

Film pokazujący funkcję tilt w praktyce

Jeśli jednak pokrętło tilt przesuniemy na pozycję 0°, obiektywy będą oferować dokładnie taką samą funkcjonalność jak te ze standardowej linii Xenon FF-Prime i jak zapewnia producent, mają odznaczać się doskonałą jakością optyki. Są zresztą dostępne w wariantach o takich samych ogniskowych, czyli 25, 35, 50, 75 i 100 mm o świetle T2.1. W odróżnieniu jednak od nich, będą oferowane tylko z mocowaniem do systemu Sony E. Przynajmniej na razie.

Póki co, nie znamy ceny szkieł, ale biorąc pod uwagę to, na ile wycenione są obiektywy ze standardowej linii FF-Prime, możemy spodziewać się, że nowe konstrukcje, w zależności od modelu będą kosztować między 3500 a 7000 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem schneiderkreuznach.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wraz z nadejściem wiosny marka Irix zachęca do przyjrzenia się światu z bliska, oferując atrakcyjne rabaty na obiektyw Irix 150 mm f/2.8 1:1 Makro. Rozbuduj swój zestaw fotograficzny o narzędzie,...
1
7Artisans 50 mm f/1.4 Tilt-Shift - supertani obiektyw z regulacją osi
7Artisans 50 mm f/1.4 Tilt-Shift - supertani obiektyw z regulacją osi
Konstrukcje typu Tilt-Shift to domena wąskiej i kosztownej oferty kierowanej dla profesjonalistów. Chińczycy z 7Artisans chcą pokazać, że można inaczej i prezentują jasną stawkę z...
7
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G - kompaktowy, jasny, nie za długi
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G - kompaktowy, jasny, nie za długi
Sony prezentuje kolejny po modelu 24-50 mm kompaktowy zoom ze światłem f/2.8, który łączy niewielkie wymiary ze stosunkowo przystępną ceną. Nowy szeroki kąt celuje w twórców, którym...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)