Schneider Kreuznach Xenon FF-Prime Cine-Tilt - filmowe szkła z funkcją tilt do Sony E

Schneider Kreuznach Xenon FF-Prime Cine-Tilt - filmowe szkła z funkcją tilt do Sony E

Jeśli szukacie naprawdę oryginalnych szkieł filmowych do Sony E, sprawdźcie nową linię obiektywów Schneider Kreuznach. To 5 jasnych stałek o ogniskowych 25, 35, 50, 75 i 100 mm, które dodatkowo oferuję funkcję tilt.

System Sony E nie może narzekać na brak ciekawych obiektywów. Nieczęsto jednak mamy do czynienia z tak oryginalnymi konstrukcjami jak nowa rodzina filmowych szkieł Schneider Kreuznach Xenon FF-Prime Cine-Tilt.

Jak twierdzi producent, to pierwsze na świecie filmowe obiektywy do Sony E, oferujące funkcję tilt, w ramach której, za pomocą dedykowanego pierścienia na korpusie będziemy mogli kontrolować kąt nachylenia płaszczyzny ostrości w zakresie +/- 4°. W rezultacie, nawet przy małej przysłonie będziemy w stanie umieścić w polu ostrości obiekty znajdujące się na różnych planach. Dodatkowo, podobnie jak pozostałe pierścienie na obiektywie, ten też bez problemu będzie mógł być obsługiwany przez systemy follow-focus.

Film pokazujący funkcję tilt w praktyce

Jeśli jednak pokrętło tilt przesuniemy na pozycję 0°, obiektywy będą oferować dokładnie taką samą funkcjonalność jak te ze standardowej linii Xenon FF-Prime i jak zapewnia producent, mają odznaczać się doskonałą jakością optyki. Są zresztą dostępne w wariantach o takich samych ogniskowych, czyli 25, 35, 50, 75 i 100 mm o świetle T2.1. W odróżnieniu jednak od nich, będą oferowane tylko z mocowaniem do systemu Sony E. Przynajmniej na razie.

Póki co, nie znamy ceny szkieł, ale biorąc pod uwagę to, na ile wycenione są obiektywy ze standardowej linii FF-Prime, możemy spodziewać się, że nowe konstrukcje, w zależności od modelu będą kosztować między 3500 a 7000 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem schneiderkreuznach.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1