Schneider Kreuznach Xenon FF-Prime Cine-Tilt - filmowe szkła z funkcją tilt do Sony E

Schneider Kreuznach Xenon FF-Prime Cine-Tilt - filmowe szkła z funkcją tilt do Sony E

Jeśli szukacie naprawdę oryginalnych szkieł filmowych do Sony E, sprawdźcie nową linię obiektywów Schneider Kreuznach. To 5 jasnych stałek o ogniskowych 25, 35, 50, 75 i 100 mm, które dodatkowo oferuję funkcję tilt.

System Sony E nie może narzekać na brak ciekawych obiektywów. Nieczęsto jednak mamy do czynienia z tak oryginalnymi konstrukcjami jak nowa rodzina filmowych szkieł Schneider Kreuznach Xenon FF-Prime Cine-Tilt.

Jak twierdzi producent, to pierwsze na świecie filmowe obiektywy do Sony E, oferujące funkcję tilt, w ramach której, za pomocą dedykowanego pierścienia na korpusie będziemy mogli kontrolować kąt nachylenia płaszczyzny ostrości w zakresie +/- 4°. W rezultacie, nawet przy małej przysłonie będziemy w stanie umieścić w polu ostrości obiekty znajdujące się na różnych planach. Dodatkowo, podobnie jak pozostałe pierścienie na obiektywie, ten też bez problemu będzie mógł być obsługiwany przez systemy follow-focus.

Film pokazujący funkcję tilt w praktyce

Jeśli jednak pokrętło tilt przesuniemy na pozycję 0°, obiektywy będą oferować dokładnie taką samą funkcjonalność jak te ze standardowej linii Xenon FF-Prime i jak zapewnia producent, mają odznaczać się doskonałą jakością optyki. Są zresztą dostępne w wariantach o takich samych ogniskowych, czyli 25, 35, 50, 75 i 100 mm o świetle T2.1. W odróżnieniu jednak od nich, będą oferowane tylko z mocowaniem do systemu Sony E. Przynajmniej na razie.

Póki co, nie znamy ceny szkieł, ale biorąc pod uwagę to, na ile wycenione są obiektywy ze standardowej linii FF-Prime, możemy spodziewać się, że nowe konstrukcje, w zależności od modelu będą kosztować między 3500 a 7000 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem schneiderkreuznach.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
3
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4